Jak zmienić lokalizację na FireStick

Amazon Fire TV to usługa przesyłania strumieniowego, która umożliwia oglądanie różnych programów i filmów z Netflix, HBO, Hulu, Amazon Prime Video i kilku innych platform z jednego urządzenia. Jednak użytkownicy FireStick w różnych krajach nie mają dostępu do tych samych programów i funkcji.

Jak zmienić lokalizację na FireStick

Aby jednak uzyskać dostęp do funkcji w innych regionach, możesz zmienić swoją lokalizację w FireStick. W tym przewodniku pokażemy Ci różne sposoby zmiany lokalizacji w FireStick. Odpowiemy również na niektóre często zadawane pytania dotyczące tego tematu.

Jak bezpośrednio zmienić lokalizację miasta na FireStick?

Kiedy zmieniasz swoją lokalizację, technicznie zmieniasz swój adres IP.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jednym z najbezpieczniejszych sposobów zmiany lokalizacji, niezależnie od tego, czy jest to miasto, czy kraj, jest VPN (wirtualna sieć prywatna). Korzystanie z VPN zapewnia ochronę i prywatność oraz „oszukuje” aplikacje i strony internetowe, aby identyfikowały Cię pod jednym adresem IP, gdy faktycznie jesteś pod innym.

Istnieją dziesiątki aplikacji VPN, których możesz do tego użyć, ale najlepszą dla Amazon Fire TV jest ExpressVPN. Oto, jak to działa: Najpierw musisz zarejestrować się w ExpressVPN na swoim komputerze. Następnie musisz pobrać aplikację na Fire TV. Ostatnim krokiem jest podłączenie VPN do Fire TV.

Aby zmienić lokalizację swojego miasta na FireStick z ExpressVPN, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku:

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 1. Otwórz stronę ExpressVPN na swoim komputerze.

 2. Wybierz plan (miesiąc, sześć miesięcy lub 15 miesięcy).

 3. Wpisz swój adres e-mail na tej samej stronie.

 4. Wybierz preferowaną metodę płatności. Możesz zapłacić kartą kredytową, PayPal, Bitcoin lub innymi metodami płatności.

Następnym krokiem jest pobranie aplikacji na Fire TV i możesz to zrobić na dwa sposoby. Możesz pobrać aplikację z Amazon App Store lub pobrać aplikację APK (Amazon Package Kit). Polecamy pierwszą metodę, ponieważ jest znacznie łatwiejsza.

W tym momencie ważne jest, aby zarejestrować się w tym samym kraju zarówno w lokalizacji serwera VPN, jak i na koncie Amazon. Oto jak możesz pobrać aplikację z Amazon App Store:

 1. Uruchom Amazon Fire TV i przejdź do ekranu głównego.

 2. Przejdź do funkcji „Szukaj”, naciskając lewy przycisk na klawiaturze kierunkowej. Spowoduje to automatyczne otwarcie sklepu Amazon App Store.

 3. Wpisz „ExpressVPN” i wybierz go.

 4. Przejdź do „Pobierz”.

 5. Poczekaj na zakończenie pobierania i otwórz aplikację.

Ostatnia część wymaga połączenia konta ExpressVPN i Fire TV. Oto jak to się robi:

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 1. Otwórz aplikację.

 2. Utwórz swoje konto. Aplikacja zostanie aktywowana w momencie, gdy się zalogujesz.

 3. Wybierz „OK”, aby skonfigurować VPN.

 4. Wybierz lokalizację, którą chcesz zarejestrować. Obejmuje to zarówno kraj, jak i miasto.

 5. Przejdź do przycisku zasilania, aby włączyć VPN.

Otóż ​​to! Teraz możesz rozpocząć przesyłanie strumieniowe i oglądać, co chcesz na swoim Fire TV.

Jak zmienić lokalizację miasta na FireStick przez router?

Istnieją jeszcze dwa sposoby zmiany lokalizacji miasta dla konta Fire TV: jeden na koncie Amazon, a drugi na FireStick. Oto jak możesz zmienić swoją lokalizację za pomocą konta Amazon:

 1. Przejdź do Amazon w przeglądarce i zaloguj się na swoje konto.

 2. Przejdź do „Konta i listy” na górnym banerze.

 3. Znajdź „Twoje treści i urządzenia” w menu rozwijanym.

 4. Przejdź do zakładki „Preferencje”.

 5. W sekcji „Ustawienia kraju/regionu” kliknij przycisk „Zmień”.

 6. Zmień kraj, region, miasto, wiersz adresu i inne informacje o lokalizacji.

 7. Kliknij przycisk „Aktualizuj”.

Aby przypieczętować umowę, uruchom ponownie FireStick. Po ponownym uruchomieniu możesz zostać poproszony o zalogowanie się na swoje konto. Możesz także zmienić swoją lokalizację w FireStick. Oto jak to się robi:

 1. Uruchom Fire TV i przejdź do ekranu głównego.

 2. Użyj przycisku „W prawo” na klawiaturze kierunkowej, aby przejść do „Ustawienia”.

 3. Wybierz „Preferencje”.

 4. Znajdź „Lokalizacja” w menu.

 5. Wpisz kod pocztowy preferowanej lokalizacji.

Jak włączyć lub wyłączyć udostępnianie lokalizacji do FireStick?

Kiedy po raz pierwszy tworzysz konto Amazon, zostaniesz poproszony o podanie swojej lokalizacji. Odnosi się to do Twojego kraju, województwa, regionu, miasta, wiersza adresu i kodu pocztowego. W momencie rozpoczęcia korzystania z FireStick Twoja lokalizacja jest automatycznie włączana, więc nie musisz się o to martwić.

Niestety nie ma możliwości całkowitego wyłączenia udostępniania lokalizacji lub ukrycia swojej lokalizacji w FireStick. Dzieje się tak, ponieważ Amazon Fire TV musi mieć jakąś lokalizację, aby funkcjonować. Jeśli jednak uważasz, że Twoja prywatność jest zagrożona, możesz zmienić swoją lokalizację.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, wróć na początek naszego poradnika i wybierz jedną z proponowanych przez nas metod zmiany lokalizacji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy aplikacje fałszujące lokalizację działają?

Jeśli zastanawiasz się, czy aplikacje VPN w ogóle działają i czy są warte Twojej uwagi, odpowiedź brzmi tak. Powodem, dla którego są tak popularne, jest to, że z powodzeniem wykonują swoją pracę. Możesz używać aplikacji VPN do prawie wszystkiego. Możesz nawet zainstalować je na swoim urządzeniu mobilnym. Oprogramowanie VPN jest zwykle używane w aplikacjach i witrynach internetowych, w których chcesz chronić swoją prywatność lub uzyskać dostęp do czegoś, co nie jest dostępne w Twoim kraju.

Czy są jakieś wady zmiany lokalizacji?

Chociaż istnieje mnóstwo korzyści z używania aplikacji, które mogą zmienić Twoją lokalizację, istnieją pewne drobne wady, o których powinieneś być informowany. Oczywiście nie wszystkie aplikacje VPN są takie same, więc zależy to od tego, z której korzystasz.

W niektórych przypadkach korzystanie z aplikacji VPN może spowolnić połączenie internetowe, a czasami mogą wystąpić nawet zerwania połączenia.

Pamiętaj, że istnieje również kilka programów anty-VPN, które mogą blokować Twoją sieć VPN. Ale jeśli wybierzesz niezawodną sieć VPN, taką jak ExpressVPN, nie napotkasz żadnego z tych problemów.

Jak widać, te wady są raczej drobnymi niedogodnościami niż faktycznymi wadami. Korzystanie z aplikacji, która może zmienić Twoją lokalizację, jest zazwyczaj bezpiecznym procesem, który nie przysporzy Ci kłopotów.

Dlaczego chcesz zmienić swoją lokalizację?

Zmiana lokalizacji ma kilka zalet. Właśnie do tego służy oprogramowanie VPN.

Pomyśl o aplikacjach VPN jako o dodatkowej warstwie bezpieczeństwa. Korzystanie z aplikacji zapewni bezpieczeństwo wszystkich Twoich danych, podczas gdy Twoja aktywność online pozostanie prywatna. Sposób, w jaki VPN to robi, polega na szyfrowaniu ruchu internetowego. Korzystanie z VPN może również pomóc w uzyskaniu dostępu do aplikacji, programów, aktualizacji i witryn internetowych, które nie są dostępne w Twoim kraju lub regionie. Może być również przydatny, gdy dużo podróżujesz, umożliwiając dostęp do wszystkich zwykłych kont podczas podróży.

Zmiana lokalizacji może nawet pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Na przykład niektóre sklepy internetowe ustalają wyższe ceny w niektórych krajach. W takim przypadku korzystanie z VPN pomogłoby Ci obejść się z koniecznością płacenia dodatkowych pieniędzy.

Jeśli zmienię lokalizację, czy Netflix, Amazon Prime, BBC iPlayer i Hulu będą w stanie wykryć, że korzystam z VPN?

Chociaż Twój dostawca usług internetowych może wykryć, że korzystasz z VPN, inne platformy, takie jak Netflix, Amazon Prime, BBC iPlayer i Hulu, nie mogą tego wykryć. I chociaż Twój dostawca usług internetowych może wykryć Twoją sieć VPN, szanse na to, że coś się wydarzy, są minimalne.

Jeśli korzystasz z niezawodnej usługi VPN wysokiej jakości, możesz w ogóle nie zostać wykryty.

Uzyskaj dostęp do treści wolnych od cenzury

Wiedza o tym, jak zmienić lokalizację w FireStick, może być niezwykle przydatna. Niezależnie od tego, czy korzystasz z VPN, czy ręcznie zmieniasz lokalizację, uzyskasz dostęp do różnych programów telewizyjnych, programów i filmów, które w innym przypadku nie byłyby dostępne w Twoim kraju. Gdy dowiesz się, jak korzystać z VPN dla FireStick, możesz zacząć stosować go również w różnych aplikacjach i witrynach internetowych.

Czy kiedykolwiek zmieniłeś swoją lokalizację na FireStick? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.