Jak dodać emotikony do komputera PC lub Mac

Czy jesteś tak przyzwyczajony do używania emotikonów na telefonie, że czujesz się zagubiony, gdy używasz innego urządzenia? Chcesz wiedzieć, jak uzyskać emotikony na komputerze PC lub Mac? O tym jest ten samouczek. Dlaczego telefony mają się bawić?

Jak dodać emotikony do komputera PC lub Mac

Czasami pojedynczy emoji może podsumować emocję, która zajęłaby kilka zdań. To wyjątkowa metoda komunikacji, która dosłownie na zawsze zmieniła sposób, w jaki wyrażamy siebie. To, co kiedyś było niszową japońską formą wyrażania rzeczy, których zwykle nie wyrażają jako kultura, stało się globalnym fenomenem przedstawiania emocji.

Emotikony nie tylko dają ludziom możliwość przedstawiania emocji bez słów, ale także pozwalają mówić rzeczy bez obrażania lub denerwowania odbiorcy (przeważnie). Są to niekontrowersyjny sposób wyrażania uczuć i często można uciec od powiedzenia czegoś za pomocą emoji, którego nie ujdziesz na sucho za pomocą słów.

Nie wszystkie emotikony nie są domyślnie instalowane na komputerze, ale od czasu aktualizacji Fall Creatora masz więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Mac ma też zainstalowanych kilka emotikonów.

Jak używać emotikonów na swoim komputerze

Jeśli masz aktualizację Windows 10 Fall Creator's Update, masz dostęp do nowej klawiatury emoji. Nie był zbytnio reklamowany i na pewno nie wzbudził takiego zainteresowania, jak inne nowe funkcje, ale jest. Plusem jest to, że jest wiele emotikonów. Minusem jest to, że możesz dodać tylko jedną naraz, zanim klawiatura zniknie, więc musisz ją wywoływać za każdym razem, gdy chcesz dodać pojedynczy emoji.

Aby uzyskać dostęp do emoji na komputerze, naciśnij klawisz Windows plus „;” (średnik). Powinieneś zobaczyć okno jak na powyższym obrazku. Wybierz żądany emoji, a zostanie on wstawiony do dowolnej aplikacji, której używasz w tym czasie. Użyj zakładek na dole, aby wybrać między kategoriami.

Możesz także użyć skrótów klawiaturowych, aby uzyskać bardziej podstawowe emotikony, jeśli nowa klawiatura jest niewygodna. Naciśnij Alt i odpowiedni numer na klawiaturze, aby zadzwonić do jednego z tych wspaniałych emoji.

Na przykład Alt + 1 wywołuje ☺, Alt + 2 wywołania ☻ i tak dalej.

Na koniec możesz użyć funkcji klawiatury dotykowej w systemie Windows 10, aby uzyskać dostęp do emoji. Możesz utworzyć skrót, aby dodać go do paska zadań, aby to ułatwić, jeśli chcesz. Jeśli korzystasz z aktualizacji Windows 10 Fall Creator, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań i wybrać opcję Pokaż przycisk klawiatury dotykowej. Obok innych ikon obok zegara pojawi się ikona. Wybierz ikonę, a na dole ekranu pojawi się klawiatura dotykowa. Wybierz przycisk emoji po lewej stronie spacji.

Jak uzyskać emotikony na komputerze Mac

Komputery Mac mają również wbudowane emotikony w nowszych wersjach systemu MacOS. Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z nich na iPhonie, podobne będą dostępne na komputerze Mac, o ile zaktualizowałeś do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Jest to podobna konfiguracja do komputera PC, małe okno, które pozwala wybrać emoji i wstawić je do otwartej aplikacji według własnego uznania.

Aby wywołać przeglądarkę znaków na Macu, naciśnij Control, Command (⌘) i spację, aby uzyskać do niego dostęp. Użyj zakładek na dole, aby wybrać kategorię lub wyszukać, jeśli wiesz, czego szukasz. Odpowiedni emoji zostanie następnie wstawiony do dowolnej otwartej i wybranej aplikacji.

Wersja klawiatury emoji dla komputerów Mac działa znacznie lepiej niż wersja dla systemu Windows. Pozostaje otwarty, aby umożliwić wybranie wielu emotikonów. Można go również aktywować między aplikacjami, dzięki czemu możesz przełączać się między otwartymi aplikacjami na komputerze Mac z otwartą Przeglądarką znaków i wstawiać znaki do tych, które są w danym momencie aktywne.

Jeśli masz komputer Mac z paskiem dotykowym, masz inną opcję. Za każdym razem, gdy używasz Wiadomości lub innej aplikacji obsługującej emotikony, pasek dotykowy wypełni ikony, dzięki czemu możesz je wybrać bezpośrednio.

Jeśli chcesz uzyskać emotikony na swoim komputerze PC lub Mac, teraz wiesz, jak. Obie ostatnie wersje systemu Windows i MacOS obsługują emotikony i wbudowaną gamę popularnych. Sposób działania na Macu jest lepszy, ale system Windows pozwala również na wykonywanie zadań.