Jak zmienić WiFi Roku bez pilota?

Utrata pilota Roku to nie koniec świata. Jeśli jest podłączony do tej samej sieci, co Twój smartfon, możesz z łatwością korzystać z aplikacji mobilnej Roku i zamienić swój telefon w pilota Roku.

Jak zmienić WiFi Roku bez pilota?

Co się jednak dzieje, gdy przeprowadzasz się do domu lub zmieniasz dostawcę sieci i nie masz pilota Roku? Nie będziesz mógł połączyć się z nową siecią, więc nie możesz połączyć jej z telefonem.

Mimo to istnieje również obejście tego, jeśli nie jest to prosty lub szybki proces. Ale jeśli nie masz wyboru, czytaj dalej ten artykuł.

Krok pierwszy: przygotuj wszystko, czego potrzebujesz

Zanim zaczniesz proces, powinieneś najpierw wszystko przygotować. Będziesz potrzebować dwóch różnych telefonów komórkowych – jeden będzie działał jako hotspot dla twojego urządzenia Roku, a drugi zamienisz w pilota Roku.

Oczywiście ważne jest, aby znać nazwę sieci bezprzewodowej Roku (inaczej SSID) i hasło. Co więcej, musisz zainstalować aplikację mobilną Roku (Android lub iOS) na obu smartfonach, aby móc wszystko skonfigurować.

Na koniec upewnij się, że Twój plan usług bezprzewodowych obejmuje dostęp do hotspotu, zanim przejdziesz dalej. Jeśli zamiast tego musisz użyć komórkowej transmisji danych, istnieje szansa, że ​​pod koniec miesiąca zostanie obciążony wyższy rachunek.

Krok drugi: połącz Roku z Wi-Fi za pomocą mobilnego punktu dostępowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć hotspot na jednym ze swoich telefonów. Jeśli znasz identyfikator SSID swojego Roku, proces nie powinien być trudny:

 1. Przejdź do Ustawienia aplikację na smartfonie. Widżet ustawień Androida
 2. Znajdź Mobilny punkt dostępu menu w Wi-Fi ustawienia. Rzeczywista lokalizacja zależy od systemu operacyjnego, ale może się również różnić w zależności od wersji.
 3. Włącz mobilny punkt dostępu.
 4. Wprowadź identyfikator SSID swojego Roku pod Nazwa Wi-Fi (SSID) Sekcja.

  nazwa wi-fi

 5. Wprowadź hasło dla tego połączenia.
 6. Wybierać Zapisać.

Sprawdź, czy wszystko zrobiłeś poprawnie, a następnie aktywuj mobilny hotspot.

Krok trzeci: zmiana telefonu komórkowego w pilota

Jeśli Twoja aplikacja mobilna Roku i urządzenie Roku są w tej samej sieci, możesz użyć funkcji zdalnej do nawigacji w odtwarzaczu. Użyj telefonu komórkowego, aby połączyć się z utworzonym bezprzewodowym punktem dostępu (w poprzedniej sekcji) i wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Roku na drugim telefonie.
 2. Teraz wybierz Zdalny na dole ekranu.

  zdalny

 3. Poczekaj, aż pojawi się zdalny ekran.

Pilot wyświetlany w aplikacji powinien być kopią fizycznego pilota Roku. Spróbuj dotknąć klawiszy strzałek, aby sprawdzić, czy odtwarzacz Roku zarejestruje ruchy.

Roku

Krok czwarty: dostosuj ustawienia Wi-Fi za pomocą innego telefonu

Jeśli możesz nawigować po odtwarzaczu Roku, zmiana ustawień bezprzewodowych na swoim Roku nie powinna stanowić problemu. Jeśli utworzyłeś hotspot z tym samym DDSN i hasłem za pomocą jednego urządzenia mobilnego i użyłeś innego smartfona, aby się z nim połączyć, wszystko inne jest proste.

 1. Użyj aplikacji mobilnej Roku, aby zmienić swój drugi telefon (nie będący hotspotem) w pilota.
 2. Stuknij w Dom ekran na pilocie aplikacji.
 3. Podkreśl Ustawienia menu i naciśnij ok na pilocie aplikacji

  Strona główna Roku

 4. Teraz przejdź do Sieć menu.
 5. Połącz Roku z żądaną siecią bezprzewodową.
 6. Następnie wyłącz mobilny punkt dostępu w telefonie.
 7. Podłącz jeden z telefonów do tej samej sieci Wi-Fi, z którą połączyłeś Roku.
 8. Uruchom aplikację Roku na swoim telefonie.
 9. Teraz używaj telefonu tak samo, jak pilota.

Jeśli wszystko poszło dobrze, odtwarzacz Roku powinien zarejestrować pilota aplikacji jako zwykłego pilota Roku. Dopóki pozostają połączone z tą samą siecią Wi-Fi, Twój telefon może działać jako pilot.

Prostszy sposób – zdobądź pilota

Nawet prosty proces, taki jak zmiana ustawień bezprzewodowych na Twoim Roku, może stać się dość frustrującym doświadczeniem, jeśli nie masz pilota.

Za każdym razem, gdy chcesz zmienić połączenie, musisz ponownie połączyć zarówno Roku, jak i zdalny smartfon z tym połączeniem, aby móc poruszać się po nim bez odpowiedniego pilota. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć, jest skontaktowanie się z najbliższym sklepem technicznym lub obsługą klienta Roku i postaranie się o pilota zastępczego.

Czy używasz aplikacji mobilnej Roku jako pilota? Czy uważasz, że to sprawia, że ​​pilot Roku jest bezużyteczny? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy na dole strony.