Jak sprawdzić wykorzystanie danych FaceTime na iPhonie?

Dane komórkowe to świetny sposób na komunikację i dostęp do treści online bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Ograniczenie możliwości internetowych Twojego iPhone'a do Wi-Fi jest wyczerpujące i ogranicza korzystanie z telefonu.

Jak sprawdzić wykorzystanie danych FaceTime na iPhonie?

FaceTime to funkcja Apple, która umożliwia użytkownikom kontaktowanie się ze sobą za pośrednictwem połączenia wideo. Personalizując interakcje z telefonem komórkowym bardziej niż rozmowę tekstową lub głosową, ta fajna funkcja od dziesięcioleci łączy ludzi na całym świecie.kontakt z iPhone'em w czasie rzeczywistym

Korzystanie z danych komórkowych może być skomplikowane i skutkować nadmiernymi rachunkami telefonicznymi w zależności od operatora i planu taryfowego. Ponieważ FaceTime korzysta z Internetu do wykonywania tych połączeń, może być ważne, aby monitorować, ile danych komórkowych faktycznie wykorzystuje aplikacja FaceTime podczas cyklu rozliczeniowego. Ponieważ FaceTime zużywa około 180 MB na godzinę (3 MB na minutę) danych w sieci komórkowej, odprawa może zaoszczędzić pieniądze, jeśli nadal korzystasz z ograniczonego planu transmisji danych lub podróżujesz za granicę.

Jak sprawdzić swoje dane komórkowe - ustawienia iPhone'a

Możliwe jest sprawdzenie wykorzystania danych komórkowych za pomocą Ustawień na iPhonie. Jeśli próbujesz obserwować wykorzystanie danych, może to nie być najlepsze miejsce do szukania z kilku powodów:

 • Musisz ręcznie zresetować statystyki na początku każdego cyklu rozliczeniowego
 • Twój operator obciąży Cię opłatą za ilość danych, które wykorzystałeś po jego zakończeniu – jeśli Twój telefon nie oblicza jej prawidłowo, możesz napotkać problemy z opłatami za nadwyżki.

Wykonaj poniższe czynności, aby zobaczyć wykorzystanie danych komórkowych FaceTime:

 1. Stuknij w Ustawienia na swoim iPhonie
 2. Przewiń w dół do „Komórkowy” i dotknij go
 3. Zobaczysz listę na dole z zielonymi i szarymi przełącznikami po prawej stronie
 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz „FaceTime” – tuż pod nim zobaczysz numer. Obok tej liczby będzie KB (kilobajty), MB (megabajty) lub GB (gigabajty). Dzięki temu dowiesz się, ile danych FaceTime wykorzystał od ostatniego zresetowania statystyk.

Resetowanie statystyk

W przeciwieństwie do niektórych modeli telefonów z Androidem Apple nie pozwala na ustawienie cyklu rozliczeniowego. Jest mało prawdopodobne, że cykl ten będzie trwał od pierwszego dnia miesiąca do 31 dnia miesiąca, więc będziesz musiał sprawdzić rachunek za telefon komórkowy, aby wiedzieć, w którym dniu następuje odnowienie przydziału danych.

W przypadku użytkowników przedpłaconych jest to dzień, w którym doładowujesz środki.

Jeśli chcesz polegać na ustawieniach Apple, aby poinformować Cię, ile danych komórkowych FaceTime wykorzystał do celów rozliczeniowych, będziesz chciał co miesiąc resetować statystyki pierwszego dnia nowego cyklu rozliczeniowego.

Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Uzyskaj dostęp do Ustawień i dotknij opcji Sieć komórkowa, tak jak wcześniej
 2. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Zresetuj statystyki” na niebiesko
 3. Stuknij w to i potwierdź

Jeśli to zadziałało poprawnie; liczby pod każdą aplikacją powinny odzwierciedlać zera.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile danych wykorzystało dane połączenie lub kontakt, jest na to również sposób!

Sprawdzanie wykorzystania danych FaceTime – na kontakt

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby uzyskać szczegółową listę ilości danych wykorzystanych przez każde wykonane połączenie FaceTime.

FaceTime wykorzystanie danych iphone

 1. Przejdź do aplikacji Telefon na swoim urządzeniu i dotknij Ostatnie patka.
 2. Przewiń w dół „Ostatnie”, aż znajdziesz wykonane połączenie (oznaczone symbolem Audio FaceTime lub Wideo FaceTime pod imieniem osoby, do której dzwoniłeś) i dotknij „i” z kółkiem wokół niego, które powinno znajdować się obok informacji kontaktowych.
 3. Zobaczysz szczegóły połączenia, w tym ilość danych, które zostały zużyte.

Jeśli używasz telefonu w celach biznesowych lub w innej sprawie, może to być przydatne do śledzenia wykorzystania danych i czasu spędzonego na każdym połączeniu FaceTime.

wideo o wykorzystaniu danych facetime

To mogłoby się dość szybko sumować!

Co zrobić, jeśli FaceTime korzysta z sieci komórkowej na Wifi

Możesz być w domu lub w lokalnej kawiarni podczas wykonywania połączeń FaceTime. Poświęciłeś trochę czasu na zalogowanie się do połączenia Wi-Fi, aby oszczędzić sobie niepotrzebnego korzystania z danych komórkowych. Następnie otrzymasz powiadomienie od swojego operatora, że ​​wykorzystałeś zbyt dużo danych komórkowych.

Nawet jeśli korzystasz z Wi-Fi, pamiętaj, że Twój telefon szuka najszybszego źródła Internetu. Oznacza to, że chociaż Twój telefon pokazuje, że jest w sieci Wi-Fi, może faktycznie przeskoczyć do sieci komórkowej, aby uzyskać większą prędkość. Niektórzy użytkownicy nawet nie wiedzą, że to się dzieje.

Poprawka jest w rzeczywistości dość prosta i możesz to zrobić dla dowolnej aplikacji na swoim iPhonie.

Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, przejdź do Ustawień i kliknij Sieć komórkowa. Pamiętasz zielone i szare przełączniki, o których mówiliśmy wcześniej? Można je wyłączyć, aby uniemożliwić telefonowi dostęp do sieci komórkowej w Internecie dla każdej wymienionej aplikacji. Gdy przełącznik jest w kolorze szarym – Twój telefon nie będzie już uzyskiwał dostępu do sieci komórkowej dla połączeń FaceTime.

Dane komórkowe do celów rozliczeniowych

Większość przewoźników oferuje kompleksowy, nieograniczony pakiet danych w Stanach Zjednoczonych, więc może to nie być dla Ciebie problemem. Jeśli nie korzystasz z roamingu na wieżach innego operatora przez ponad 3 miesiące, nie będziesz mieć żadnych problemów poza ograniczaniem, co jest inną sprawą.

Jeśli Twój operator komórkowy ogranicza prędkość danych po wykorzystaniu tylu gigabajtów, sprawdzenie wykorzystania danych FaceTime może być przydatnym narzędziem do maksymalizacji prędkości pod koniec cyklu rozliczeniowego, ale nie wpłynie to na Twój rachunek.

Jeśli podróżujesz za granicę lub nadal masz ograniczony pakiet danych; z pewnością będziesz chciał oszczędzić każdy megabajt, jaki możesz, monitorując użycie. Jednym z najdokładniejszych sposobów monitorowania wykorzystania danych komórkowych jest zalogowanie się do aplikacji operatora bezpośrednio na telefonie. Dzięki temu możesz zobaczyć, co widzą i za co ostatecznie zostaniesz obciążony rachunkiem (nawet jeśli Twój telefon ma usterkę, w której „wycieka dane”).

Przed podróżą międzynarodową lub rejsem upewnij się, że wszystkie przełączniki, o których mówiliśmy na początku, są szare (wyłączone). Międzynarodowe wykorzystanie danych może skutkować rachunkiem w wysokości tysięcy dolarów. Wyłączając „Dane komórkowe” w ustawieniach, Twój iPhone nie będzie łączył się z żadnymi międzynarodowymi wieżami.