Jak połączyć się z VPN na iPhonie 8 i iPhonie 8 Plus

Jeśli chcesz wiedzieć, jak połączyć się z VPN z iPhone'a 8 lub iPhone'a 8 Plus, wyjaśnimy poniżej, jak możesz to łatwo zrobić. Głównym powodem, dla którego chcesz połączyć się z VPN lub wirtualną siecią prywatną na iPhonie 8 lub iPhonie 8 Plus, jest umożliwienie bezpiecznego i prywatnego połączenia podczas komunikacji zamiast korzystania z sieci publicznej, która naraża dane i informacje na ryzyko podczas korzystania z sieć publiczna.

Jak połączyć się z VPN na iPhonie 8 i iPhonie 8 Plus

Innym powodem, dla którego możesz chcieć połączyć się z VPN na iOS, jest to, że ze względów bezpieczeństwa może być konieczne skonfigurowanie VPN do uzyskiwania dostępu lub wysyłania służbowych wiadomości e-mail na iOS iPhone 8 lub iPhone 8 Plus. Musisz skonfigurować wirtualną sieć prywatną w systemie iOS, aby wszystkie treści i dane przychodzące i wychodzące z urządzenia z systemem iOS były bezpieczne. VPN działa przez Wi-Fi i komórkowe połączenia danych.

Obecnie dostępnych jest wiele usług VPN. Możesz skorzystać z darmowego lub płatnego. My w Alphr często używamy ExpressVPN, ponieważ jest niezawodny, łatwy w użyciu i szeroko dostępny. Chociaż nasze instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od używanej sieci VPN, wszystkie są bardzo podobne w przypadku iPhone'a 8 i 8 Plus.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak skonfigurować VPN na iPhonie 8 lub iPhonie 8 Plus

Większość sieci VPN ma dedykowaną aplikację dostępną w Apple App Store. Jeśli Twój iPhone nie obsługuje aplikacji usługi VPN, z której korzystasz, przejdź dalej, a pokażemy Ci, jak ręcznie skonfigurować VPN.

Skonfiguruj VPN za pomocą dedykowanej aplikacji

Zakładając, że Twoja sieć VPN ma wyznaczoną aplikację, pobierz ją z App Store i wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się do sieci VPN i wykonaj kroki weryfikacji.

  2. Aplikacja powinna przejść przez serię wyskakujących okienek. Uzyskiwać Pozwalać na gdy zostaniesz poproszony o skonfigurowanie VPN.

  3. Po zakończeniu akceptowania wyskakujących okienek powiadomień; możesz łatwo aktywować VPN na swoim iPhonie, dotykając ikony zasilania.

Twoja sieć VPN jest teraz skonfigurowana i gotowa do użycia na Twoim iPhonie.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Ręczna konfiguracja VPN na iOS dla iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus

Jeśli chcesz ręcznie skonfigurować VPN na swoim iPhonie,

  1. Iść do Ustawienia, a następnie do Ogólny, a na koniec przejdź do VPN .

  2. Następnie „Dodaj konfigurację VPN”

  3. Wprowadź informacje o serwerze VPN. Notatka: Możesz uzyskać te informacje ze strony swojego konta VPN, strony konfiguracji ręcznej lub administratora systemu.

  4. Następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Następnie dotknij Gotowe na górze.

  5. Teraz zobaczysz VPN w ustawieniach swoich urządzeń. Tutaj możesz zmienić lokalizację i serwer.

Możesz również zapoznać się z podręcznikiem strony wsparcia Apple, aby dowiedzieć się, jakiej konfiguracji użyć podczas konfigurowania VPN na iOS dla iPhone'a, iPada lub iPoda Touch.

Włącz lub wyłącz VPN

Po skonfigurowaniu wirtualnej sieci prywatnej w systemie iOS możesz włączyć lub wyłączyć VPN na stronie ustawień na swoim urządzeniu Apple. Gdy łączysz się za pomocą VPN, ikona VPN pojawia się na pasku stanu.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jeśli skonfigurowałeś VPN na iOS z wieloma konfiguracjami, możesz łatwo przełączać konfiguracje na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> VPN i zmieniając konfiguracje VPN.

Uzyskaj pomoc dotyczącą konfiguracji VPN na iOS:

Jeśli masz problemy podczas konfigurowania wirtualnej sieci prywatnej w systemie iOS lub nie możesz połączyć się z VPN, lub jeśli widzisz komunikat „Brak wspólnego sekretu”, ustawienia VPN mogą być nieprawidłowe lub niekompletne. Jeśli masz pytania dotyczące ustawień VPN lub klucza Shared Secret, skontaktuj się z administratorem sieci lub działem IT.

Aby dowiedzieć się więcej o VPN, skontaktuj się z działem wsparcia biznesowego iPhone'a, odwiedź stronę iOS IT lub bibliotekę programistów Apple iOS.