Jak przekonwertować plik BIN na ISO?

Dzięki napędom optycznym, które poszły w ślady Dodo, wszystko jest teraz pobierane bezpośrednio na urządzenie z Internetu. W większości przypadków te pliki do pobrania są obsługiwane przez odpowiedni program. Czasami pojawiają się jako pliki .bin, których nie można od razu użyć. Aby z nich skorzystać, musisz przekonwertować ten plik BIN na ISO.

Jak przekonwertować plik BIN na ISO?

W tym artykule omówimy, jak przekonwertować plik .bin na plik ISO.

Pliki BIN

Co to jest plik .bin? Plik BIN z rozszerzeniem .bin jest plikiem binarnym. Zwykle jest to nieprzetworzony bajt na bajt kopii oryginalnego pliku, jak klon oryginalnego dysku lub pliku. Każdy bit i każdy bajt w tym samym miejscu co oryginał. W przypadku bardziej skomplikowanych programów, a nawet niektórych gier, można je pobrać jako pliki .bin, a następnie przekonwertować.

Plik ISO jest inny, jest to obraz dysku, który można wypalić bezpośrednio na płycie CD lub DVD lub użyć z wirtualnym dyskiem, takim jak Daemon Tools. Nadal zawiera dane binarne, ale sformatowane tak, aby można je było używać jako nośnika startowego, takiego jak dyski DVD z grami lub programami, które mieliśmy.

Konwertowanie pliku BIN na ISO w systemie Windows

Jeśli pobierzesz plik BIN, a program nie ma obsługi, aby go zainstalować, będziesz musiał przekonwertować go na ISO. Następnie możesz nagrać go na dysk lub użyć czegoś takiego jak Daemon Tools do symulacji odtwarzacza DVD. Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi, których możesz użyć do przeprowadzenia konwersji. Wymienię tutaj kilka dobrych, które działają w systemie Windows 10.

CDBurnerXP

Jak sama nazwa wskazuje, CDBurnerXP istnieje już od jakiegoś czasu. Jest to przede wszystkim oprogramowanie do nagrywania płyt CD, które może nagrywać dyski DVD i konwertować plik .bin na .iso i nagrywać go. Nie musisz nagrywać go na nośnik fizyczny, możesz użyć CDBurnerXP do utworzenia .iso, a następnie użyć go wirtualnie, jeśli wolisz.

Pobieranie jest bezpłatne, działa dobrze i jest bardzo intuicyjne. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać plik źródłowy do konwersji, wybrać dane wyjściowe, a następnie pozwolić narzędziu wykonać swoją pracę. Używam tego, gdy muszę konwertować pliki.

WinISO

WinISO to kolejna darmowa aplikacja, która konwertuje plik BIN na ISO. Podobnie jak CDBurnerXP, jest prosty w użyciu i wymaga niewielkiego pobrania. Instaluje się, ustawia się jako program obsługi plików dla tych plików, a następnie pozwala wybrać plik źródłowy i docelowy oraz format. Wygląd jest trochę przestarzały, podobnie jak inne aplikacje, ale wykonuje swoją pracę. Możesz konwertować i nagrywać lub po prostu konwertować, to zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeśli CDBurnerXP nie przemawia, WinISO powinno działać równie dobrze.

WinBin2ISO

WinBin2ISO to bardzo przestarzały program, ale działa bezbłędnie. Został zaprojektowany od podstaw, aby wykonać krótką pracę związaną z konwersją BIN na ISO i robi to dobrze. Pobieranie jest niewielkie i instaluje się w ciągu kilku sekund. Interfejs użytkownika jest bardzo prosty i wymaga jedynie wybrania plików źródłowych i docelowych oraz polecenia konwersji.

Jeśli chcesz czegoś małego i prawie niewidocznego podczas pracy, WinBin2ISO jest dobrym wyborem.

AnyToISO

AnyToISO to kolejny konwerter plików bin, który współpracuje z wieloma typami plików wejściowych do tworzenia obrazów .iso. Dostępna jest wersja bezpłatna i premium, ale do sporadycznego użytku wersja bezpłatna jest więcej niż wystarczająca. Interfejs jest podobny do tych innych, prosty i na temat. Wybierz źródło i miejsce docelowe, ustaw dowolne preferencje pliku i ustaw go do pracy. Proces jest stosunkowo szybki, a program nie pochłania zbyt wielu zasobów.

Pamiętaj, aby wybrać bezpłatne pobieranie, chyba że naprawdę potrzebujesz funkcji premium.

AnyBurn

AnyBurn został również zaprojektowany jako oprogramowanie do nagrywania, ale może również konwertować plik BIN na ISO. Podobnie jak inne na tej liście, wygląda staro i ma bardzo prosty interfejs użytkownika, ale nadal wykonuje pracę bez żadnych problemów. Narzędzie jest bezpłatne i zostało niedawno zaktualizowane, więc jest aktualne, co jest więcej niż można powiedzieć o niektórych z tych innych.

Interfejs użytkownika jest prosty, wybierz konwersję do obrazu ISO, wybierz źródło i miejsce docelowe i pozwól narzędziu kontynuować pracę.

Konwertowanie pliku BIN do ISO na komputerze Mac

Dla tych, którzy używają komputera Mac, jedynym wymienionym powyżej programem, który będzie działał na twoim urządzeniu, jest AnyToISO. Jeśli nie masz ochoty korzystać z Terminala lub innej aplikacji, sprawdź to.

Konwertowanie pliku BIN na ISO w systemie Linux

Użytkownicy Linuksa mają mnóstwo opcji do konwersji typów plików, więc omówimy tylko kilka z nich, w końcu trudno jest pokonać moc oprogramowania i dystrybucji open source.

Konwertowanie plików Bin do ISO za pomocą polecenia iat

Jeśli nie zniechęcasz się, wpisując kilka poleceń w terminalu, postępuj zgodnie z instrukcjami.

  1. Otwórz okno terminala, w wielu dystrybucjach Linuksa możesz pisać Ctrl + Alt + T.
  2. Teraz, zakładając, że nie jest jeszcze zainstalowany, wpisz „sudo apt-get zainstaluj iat„, bez cudzysłowów i hit Wchodzić. Terminal Linuksowy
  3. Po zainstalowaniu niezbędnych bibliotek wpisz „iat [plik_źródłowy].bin [plik_docelowy].iso„, zastąp [plik_źródłowy] i [plik_docelowy] nazwą pliku .bin i żądaną nową nazwą pliku, a następnie naciśnij Wchodzić. Terminal Linuksowy 3

Konwertowanie plików Bin do ISO za pomocą polecenia ccd2iso

  1. Ponownie otwórz Terminal, wpisz „sudo apt-get zainstaluj ccd2iso” i hit Wchodzić. Terminal Linuksowy 2
  2. Teraz wpisz „ccd2iso[plik_źródłowy].bin [plik_docelowy].iso” i hit Wchodzić. Terminal Linuksowy 4

Twój plik .bin zostanie teraz przekonwertowany na plik ISO.

Co dalej z obrazem ISO

Po uzyskaniu obrazu ISO masz dwie opcje. Możesz nagrać go na płytę CD lub DVD w zależności od rozmiaru lub zamontować za pomocą wirtualnego napędu optycznego. Zwykle wybieram to drugie, ponieważ nie mam już nawet napędu optycznego. Używam Daemon Tools Lite do tworzenia dysku na moim komputerze. Dostępne są inne programy, ale używam tego, ponieważ zawsze działał dla mnie dobrze.

Dostępna jest wersja darmowa, Daemon Tools Lite i wersja płatna. W większości przypadków darmowa wersja jest więcej niż wystarczająca. Pobierz plik, zainstaluj go, pozwól mu zainstalować wirtualne sterowniki i gotowe. Po zainstalowaniu wybierz nowe ISO, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwierać z. Wybierać Narzędzia demonów z listy i zostanie zamontowany jak prawdziwy dysk optyczny.

Konwersja plików

Typy plików i rozszerzenia to tylko formaty, które informują system operacyjny lub program, jak je czytać i zapisywać. Niezależnie od pliku .bin, możesz przekonwertować go na ISO w kilku prostych krokach.

Budujesz aplikację lub system operacyjny na podstawie kodu źródłowego? Czy ćwiczyłeś tworzenie własnej dystrybucji Linuksa lub innego systemu operacyjnego? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat konwersji .bin do ISO poniżej.