„Treści niedostępne w Twojej lokalizacji” w serwisach Netflix, Hulu i innych — co robić

Strumieniowe przesyłanie wideo przez Internet stało się jedną z najpopularniejszych metod oglądania programów telewizyjnych i filmów. Jednak rozwój tej technologii oznaczał również sporadyczne spotkania z dziwnym i mylącym komunikatem o błędzie: „Treść niedostępna w Twojej lokalizacji”. Co oznacza ta wiadomość i co możesz z tym zrobić?

„Treści niedostępne w Twojej lokalizacji” w serwisach Netflix, Hulu i innych — co robić

Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to problem z komputerem, połączeniem internetowym lub usługą przesyłania strumieniowego. Ten komunikat wskazuje, że wszystko działa tak, jak powinno. Ale dlaczego pojawia się komunikat o błędzie? Niedostępność strumienia jest zwykle określana przez prawa do lokalizacji, chociaż istnieją też inne możliwości.

Jak naprawić Netflix Stream niedostępny w mojej lokalizacji (kod błędu Netflix 22004)

Niedostępne treści prawie zawsze sprowadzają się do jednego: licencjonowania treści. Kiedy studio filmowe lub dom produkcyjny tworzy film lub program telewizyjny, posiada prawa do tych treści. Większość studiów rzadko sprzedaje wszystkie te prawa za jednym razem temu samemu nabywcy. Zamiast tego wolą sprzedawać te licencje w poszczególnych krajach lub regionach;. Powód jest prosty; zazwyczaj otrzymują więcej pieniędzy za swoje treści, jeśli podzielą prawa licencyjne na kilku dostawców mediów.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Dystrybutorzy treści, tacy jak kanały telewizyjne lub usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, woleliby uzyskać jedną licencję ze znaczną zniżką. W przeciwieństwie do tego, studia wolałyby sprzedawać wiele mniejszych dostawcom i uzyskiwać większe przychody. Podczas próby strumieniowania programu, który nie jest licencjonowany w Twoim regionie, zobaczysz błąd.

Problemy licencyjne nie są winą Netflix, Amazona, Google, Disneya ani Hulu. Netflix chce pokazać Ci „Avengers: Infinity Wars” w Nowej Zelandii. Mimo to nie mogą legalnie oferować wideo w tej lokalizacji. Znaczna część świata poszła naprzód i przyjęła globalizację, ale branże kreatywne nie.

Sieci i studia filmowe mocno kontrolują swoje treści, zmuszając platformy streamingowe do przestrzegania ograniczeń geograficznych. Co więcej, dany kraj może zdecydować się na zablokowanie określonych mediów w tej lokalizacji z różnych powodów, co prowadzi do niedostępnych strumieni.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Studia negocjują prawa licencyjne z każdym terytorium, zamiast sprzedawać globalną licencję innym dostawcom strumieniowym Netflix. Istnieją znaczne różnice w typach treści dostępnych w każdym regionie poza Stanami Zjednoczonymi. Na przykład amerykańska wersja Netflix może mieć w swojej bibliotece ponad 6000 tytułów, podczas gdy wersja brytyjska może mieć tylko około 4000 tytułów.

Aby obejść swoją lokalizację, aby móc oglądać treści objęte ograniczeniami w serwisie Netflix, musisz zmienić swój adres IP w sposób, który sprawi, że serwis Netflix będzie myślał, że znajdujesz się w zatwierdzonym regionie. Chociaż technologia rozwija się, wirtualna sieć prywatna (VPN) jest pewnym sposobem na to, ale Netflix może wykryć Twoją sieć VPN i ją zablokować. Możesz również mieć możliwość korzystania z serwera proxy, ale większość z nich zostaje wykryta i zablokowana, mimo że dostawcy proxy regularnie zmieniają swoje adresy protokołu internetowego (IP). Jedną z popularnych sieci VPN, z której można korzystać, jest Express VPN. Wiadomo, że bardzo dobrze współpracuje z Netflix.

Jak naprawić program niedostępny na Hulu

Jeśli korzystasz z usługi przesyłania strumieniowego, takiej jak Hulu, skąd ma ona wiedzieć, jakie tytuły możesz oglądać? W tej chwili jest to stosunkowo łatwe zadanie. Hulu to przede wszystkim usługa amerykańska, ale nieco rozszerzyła się na Japonię.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

W każdym razie, kiedy logujesz się do Hulu, sprawdza twoje konto, aby zobaczyć, jaki poziom usług masz, i zweryfikuje twój adres IP, aby zidentyfikować, gdzie jesteś.

Zakresy adresów IP mają powiązania geograficzne, więc zakres adresów IP w USA będzie inny niż zakres adresów dostępnych w UE, Wielkiej Brytanii czy Australii. Te kraje nie mają natywnego dostępu do Hulu — musisz użyć VPN lub zestawu proxy dla serwera w USA. Hulu następnie porównuje Twoją lokalizację z bazą danych licencji, która informuje usługę, jaką zawartość ma wyświetlić. Kontrola geolokalizacji to stosunkowo mało skomplikowany system, ale działa. Jak zwykle traci konsument.

Jedynym sposobem przeglądania treści objętych ograniczeniami w Hulu jest sprawienie, by Hulu myślał, że znajdujesz się w zatwierdzonym kraju. Ten manewr jest tam, gdzie potrzebny jest VPN lub proxy. Możesz skorzystać z darmowej sieci VPN lub skorzystać z płatnej sieci VPN, aby zwiększyć wydajność bez ograniczeń. W naszych przykładach użyjemy Express VPN. Więcej szczegółów poniżej.

Jak ukryć swój region online

Jeśli usługa przesyłania strumieniowego sprawdza Twój adres IP, aby zobaczyć, gdzie jesteś, musisz uzyskać adres IP, który sprawi, że będziesz wyglądać na terytorium dla treści, które chcesz zobaczyć, jak krótko wspomniano powyżej w przypadku Hulu i Netflix. Stany Zjednoczone mają najszerszą gamę tytułów, po prostu dlatego, że większość posiadaczy licencji ma swoją siedzibę tutaj i tutaj również rozpoczyna swoje wysiłki w zakresie sprzedaży licencji. Europa jest następna. Australia i kraje Pacyfiku zwykle pozostają w tyle, a reszta świata czeka cierpliwie lub w niektórych sytuacjach niezbyt cierpliwie. Istnieją dwa sposoby na ukrycie swojej lokalizacji i zmianę adresu IP.

Zmień adres IP za pomocą proxy

Serwery proxy to dedykowane serwery, które oszukują programy, aby myślały, że adres IP jest inny niż w rzeczywistości, co pomaga uniknąć reżimów, które nie pozwalają na swobodę twórczą. Jest to również korzystne ze względów bezpieczeństwa i udostępniania plików. Jednakże, nie są zbyt praktyczne do przesyłania strumieniowego wideo, ponieważ dostawcy mediów strumieniowych wiedzą o serwerach proxy i aktywnie blokują większość. Ponadto serwery proxy są powolne i nie są bezpieczne. Nowe serwery proxy pojawiają się regularnie, ale żywotność nowego serwera proxy do przesyłania strumieniowego wideo jest dość krótka. W przeważającej części dostawcy transmisji strumieniowych mają przewagę w tym konkursie.

Zmień adres IP za pomocą VPN

Inną opcją jest skorzystanie z VPN. VPN to korzystna technologia, nie tylko dlatego, że pozwalają oglądać brytyjskie „Duma i uprzedzenie” w Stanach Zjednoczonych, ale także dlatego, że pozwalają nałożyć płaszcz ochronny na poufność Twojej aktywności w Internecie. Nawet jeśli jesteś bez zarzutu i nie masz nic do ukrycia, nie oznacza to, że strony trzecie powinny być w stanie śledzić wszystko, co robisz online, a dobra sieć VPN pomaga zachować Twoją prywatność.

5 najważniejszych funkcji, które VPN powinien mieć dla usług przesyłania strumieniowego

Wysokiej jakości VPN ma kilka funkcji, które nie podlegają negocjacjom, zwłaszcza w przypadku korzystania z usługi dla Netflix, Hulu, Disney+, Amazon Fire, Chromecast i innych.

Funkcja nr 1: Upewnij się, że nie dochodzi do rejestrowania

Brak logowania oznacza, że ​​dostawca VPN nie będzie prowadzić dzienników aktywności użytkowników. Nawet jeśli otrzymają nakaz sądowy lub wezwanie do sądu, nie mają możliwości poinformowania sądu o tym, co robisz w Internecie, ponieważ nie będzie informacji o tym, co zrobiłeś. Ten scenariusz odnosi się do rejestrowania aktywności. Inny typ dziennika, „rejestrowanie łączności”, jest zwykle włączony, ale tylko w celu pomocy w rozwiązywaniu problemów i jakości. Żadne dane identyfikowalne nie są zawarte w dziennikach połączeń.

Cecha #2: Poszukaj wielu docelowych serwerów VPN

Aby obejść geoblokady, będziesz potrzebować docelowego serwera VPN na wybranym terytorium. Na przykład, aby uzyskać dostęp do pełnej gamy tytułów Netflix z Europy lub Australii, potrzebujesz usługi z wieloma adresami IP w USA, aby uzyskać dostęp do najszerszego możliwego zakresu treści.

Cecha #3: VPN powinien mieć dobre poziomy szyfrowania

Szyfrowanie nie jest szczególnie ważne dla dostępu do treści przesyłanych strumieniowo, za które płacisz abonament, ale jest dodatkową korzyścią dla wszystkich czynności związanych z przeglądaniem. Każdy, kto obserwuje Twoje połączenie, nie będzie mógł zobaczyć, co robisz ani dokąd idziesz. Dopuszczalne protokoły szyfrowania obejmują OpenVPN i WPA-2, ale dostępnych jest więcej opcji.

Cecha 4: VPN powinien działać z Netflix lub innymi aplikacjami do przesyłania strumieniowego

Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego ciężko walczą z VPN. Zostają do tego zmuszeni przez posiadaczy licencji. Nawet jeśli nie korzystasz z Netflix, wybór dostawcy VPN, który dobrze współpracuje z aplikacją, jest mądry. Usługa VPN jest świadoma potencjalnych problemów z Netflix. Dlatego aktywnie zmienia adresy IP, aby nie mogły zostać zablokowane. Niektóre sieci VPN wyraźnie wspominają o pracy z aplikacjami do przesyłania strumieniowego, co jest lepszym dopasowaniem.

Cecha 5: Dobra sieć VPN powinna obejmować regularne aktualizacje

Jak wspomniano powyżej, regularne aktualizacje dotyczą klienta VPN, protokołów, metod szyfrowania i zakresów adresów IP. Gdy zostaną znalezione błędy i słabości, dobrej jakości dostawca VPN natychmiast je naprawi, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Nie wszyscy dostawcy to robią, więc szukaj takich, które to robią. Częstotliwość aktualizacji wskazuje, jak dostawca ceni swoich użytkowników, co znajduje również odzwierciedlenie w innych miejscach produktu.

Nasza rekomendacja: ExpressVPN

Jak korzystać z VPN na Firestick, aby oglądać treści z ograniczeniami?

ten Aplikacja ExpressVPN jest kompatybilna ze wszystkimi wersjami Fire TV i Firesticks drugiej generacji lub nowszymi. Aplikacja umożliwia Netflixowi i innym źródłom przesyłania strumieniowego korzystanie z VPN w celu ukrycia Twojej aktualnej lokalizacji, rozwiązując problemy związane z „niedostępną treścią”.

Musisz również upewnić się, że Twoje konto Amazon Prime jest ustawione na kraj określony w sieci VPN. Oto jak zainstalować Express VPN na urządzeniach Fire TV.

 1. Pobierz ExpressVPN za pomocą Amazon Appstore.
 2. Na urządzeniu Fire TV przejdź do opcji wyszukiwania, wpisz „expressvpn”, a następnie wybierz go z listy.
 3. Wybierz „Pobierz”.
 4. Po zakończeniu instalacji wybierz „Otwórz”.
 5. Wybierz przycisk „Zaloguj się” i wprowadź swoje dane logowania do ExpressVPN lub zarejestruj nowe konto.
 6. Wybierz „Zaloguj się”, jeśli wprowadziłeś dane logowania.
 7. Pojawi się okno udostępniania anonimowych informacji. Najlepiej wybrać „OK”, aby mogli ulepszać usługi i identyfikować błędy. Dane są wykorzystywane tylko do raportów o awariach, testów prędkości, diagnostyki i stanów połączeń.
 8. W nowym oknie wybierz „OK”, aby kontynuować. To okno informuje tylko, że Twoje urządzenie poprosi o pozwolenie na skonfigurowanie aplikacji.
 9. Wybierz "OK", gdy pojawi się okno Firestick "Żądanie połączenia", które konfiguruje połączenie VPN.
 10. Kliknij przycisk „Zasilanie” w aplikacji, aby uruchomić VPN.
 11. Wybierz ikonę „trzy kropki” po prawej stronie domyślnego kraju, aby zmienić lokalizację serwera VPN.
 12. Wybierz odpowiednią lokalizację, która umożliwia odtwarzanie multimediów strumieniowych, na przykład serwer w USA, jeśli obecnie przebywasz w Wielkiej Brytanii.
 13. ExpressVPN automatycznie połączy się i wyświetli połączoną wiadomość.
 14. Uruchom Netflix lub dowolną inną platformę do przesyłania strumieniowego i powinieneś pobrać wersję aplikacji w nowej lokalizacji.
 15. Aby odłączyć się od ExpressVPN, po prostu wróć do aplikacji i ponownie kliknij przycisk „Zasilanie”. Konfiguracja serwera Firestick powróci do normy.

Jak korzystać z VPN na Roku, aby zapobiegać problemom z niedostępnością treści

Urządzenia Roku nie obsługują niestety natywnie VPN. Jeśli możesz użyć innego urządzenia, jest to wysoce zalecane ze względu na złożoność wymaganą do zainstalowania ExpressVPN na Roku.

Zasadniczo musisz dodać funkcjonalność VPN za pomocą oprogramowania układowego ExpressVPN na routerze, co może potencjalnie powodować problemy w Twojej sieci lub niektórych urządzeniach. Zaleca się korzystanie z routera pomocniczego, jeśli taki posiadasz, i zachowanie oryginalnego routera w stanie nienaruszonym.

W każdym razie musisz użyć aplikacji ExpressVPN dla routerów.

Wreszcie, jeśli dwie pierwsze opcje nie są zgodne z routerem, musisz skonfigurować wirtualny router VPN na komputerze z systemem Windows 10 lub Mac — tylko w ostateczności.

Jak oglądać Neflix z ograniczeniami, Hulu i nie tylko na telefonie/tablecie za pomocą VPN

Urządzenia z systemem Android i iOS są prawdopodobnie najłatwiejsze w użyciu z ExpressVPN. Google Play i IOS Store zajmą się instalacją za Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić go i dotknąć kilku elementów.

Instalowanie VPN na urządzeniach z Androidem

ExpressVPN zapewnia instrukcje, jak przejść do witryny, zarejestrować się, zasubskrybować, a następnie pobrać plik APK aplikacji. Jednak najłatwiejszą metodą jest zainstalowanie go z Google Play.

Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego kierują Cię do instalacji APK, jest zapewnienie, że otrzymasz absolutnie najnowszą wersję, zwłaszcza że Sklep Play potrzebuje czasu na otrzymanie aktualizacji.

Jeśli chcesz skorzystać z opcji APK, wykonaj wszystkie poniższe kroki, ale wyklucz informacje z Google Play i najpierw przejdź do witryny. Oto jak zainstalować i używać ExpressVPN na Androidzie za pomocą Sklepu Google Play.

 1. Otwórz Sklep Google Play i uzyskaj dostęp do paska wyszukiwania. Rodzaj „ekspresowe VPN” w polu wyszukiwania, aby wyświetlić listę wyników.

 2. Stuknij w „Ekspresowy VPN” z listy, aby otworzyć stronę aplikacji, lub po prostu dotknij "Zainstalować" jeśli Google automatycznie wyświetla aplikację na górze.

 3. Wybierać "Zainstalować" jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i pozwól urządzeniu pobrać i zainstalować ExpressVPN.

 4. Stuknij w "Otwarty" aby uruchomić ExpressVPN.

 5. "Wybierać "Zaloguj" jeśli już subskrybujesz lub wybierasz „Rozpocznij 7-dniowy bezpłatny okres próbny”. W systemie Android 11 (przynajmniej) strona logowania została zablokowana przed robieniem zrzutów ekranu do tego samouczka.

 6. Po uruchomieniu ExpressVPN dotknij ikony „Zasilanie”, aby aktywować usługę VPN.
 7. Na nowym ekranie ExpressVPN prosi o zgodę na udostępnianie anonimowych informacji. Wybór „OK” jest najlepszy, ale możesz zdecydować. Zezwolenie na uprawnienia pomaga ExpressVPN ulepszać usługi i identyfikować błędy, a używa ich tylko do raportów o awariach, testów prędkości, diagnostyki i stanów połączeń.
 8. Pojawi się nowe okno z powiadomieniem, że urządzenie poprosi o pozwolenie na skonfigurowanie aplikacji. Stuknij w „OK”, aby kontynuować.
 9. Wybierz „OK” jeszcze raz, gdy pojawi się okno „Żądanie połączenia”, a Android zacznie konfigurować VPN.
 10. Po zakończeniu konfiguracji dotknij "Moc" w aplikacji, aby uruchomić ExpressVPN.
 11. Wybierz „trzy kropki” ikonę po prawej stronie domyślnego kraju, aby zmienić lokalizację serwera VPN.
 12. Wybierz odpowiednią lokalizację, która umożliwia odtwarzanie multimediów strumieniowych, na przykład wybierz serwer w USA, jeśli obecnie znajdujesz się w Wielkiej Brytanii.
 13. ExpressVPN automatycznie łączy się z serwerem i wyświetla połączoną wiadomość.
 14. Uruchom Netflix lub dowolną inną platformę do przesyłania strumieniowego i powinieneś pobrać wersję aplikacji dla nowej lokalizacji serwera.
 15. Aby odłączyć się od ExpressVPN, po prostu wróć do aplikacji i ponownie kliknij przycisk „Zasilanie”. Konfiguracja serwera Firestick powróci do normy.

Zainstaluj VPN na urządzeniach z iOS

Podczas instalacji ExpressVPN na iOS aplikacja wymaga aktywnej subskrypcji VPN i iOS 12 lub nowszego. Jeśli masz starsze urządzenie z systemem iOS, nie możesz korzystać z ExpressVPN. Oto jak zainstalować ExpressVPN na urządzeniach z iOS 12+.

 1. Przejdź do strony zamówienia ExpressVPN i zasubskrybuj.
 2. Odwiedź sklep iOS i wyszukaj „ekspresowy VPN”.
 3. Wybierać „Ekspresowy VPN” z wyników wyszukiwania.
 4. Pobierz i zainstaluj aplikację na iPhonie, iPadzie lub iPodzie.
 5. Uruchom aplikację, jeśli nie jest jeszcze otwarta.
 6. Stuknij w "Zaloguj" przycisk, ponieważ jesteś już zarejestrowany.
 7. Wprowadź swoje dane logowania i wybierz "Zaloguj."
 8. Pojawi się ekran pokazujący, w jaki sposób ExpressVPN chroni Twoją prywatność i wyświetla, co zbiera aplikacja. Wybierać "Potwierdź i kontynuuj," co jest jedyną opcją.
 9. Na nowym ekranie „Skonfiguruj swoją sieć VPN” informuje, że urządzenie poprosi o pozwolenie na ukończenie konfiguracji. Stuknij w "Kontyntynuj."
 10. Pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o pozwolenie na dodanie konfiguracji VPN. Wybierać "Pozwalać na."
 11. Wprowadź swój „Hasło do iPhone'a” albo użyj „Dotykowy identyfikator” w zależności od konfiguracji.
 12. Na ekranie „Powiadomienia” ExpressVPN poprosi Cię, że Twoje urządzenie poprosi o pozwolenie na otrzymywanie powiadomień. Wybierać "OK" lub "Nie, dziękuję." Zezwalanie na powiadomienia jest używane tylko do alertów o stanie.
 13. Twoje urządzenie z systemem iOS wyświetla powiadomienie „ExpressVPN chce wysłać Ci powiadomienia”. Wybierać "Pozwalać na" lub „Nie zezwalaj”.
 14. Pojawi się nowy ekran z prośbą o pozwolenie na udostępnianie raportów o awariach, testów szybkości, diagnostyki użyteczności i pomyślnych prób połączenia. Wybierać "OK" lub "Nie, dziękuję." Sugerowane jest „OK”, aby pomóc ulepszyć ExpressVPN i możesz to zmienić w dowolnym momencie.
 15. Stuknij w "Moc" ikonę, aby włączyć ExpressVPN. Obecnie ikona pokaże „Nie połączono”.
 16. Wybierz "Wszystkie lokacje" i wybierz lokalizację. Na przykład wybierz „Stany Zjednoczone”, jeśli chcesz korzystać z aplikacji lub witryny internetowej USA Netflix, gdy jesteś obecnie w Wielkiej Brytanii.
 17. Ikona „Zasilanie” aplikacji będzie teraz wyświetlana jako „Połączona”.
 18. Aby się rozłączyć, kliknij "Moc" ikona jeszcze raz.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat dostępnych usług VPN, zapoznaj się z naszym artykułem na temat najlepszych usług VPN w 2021 r. Jak widać, VPN to zdecydowanie najlepsza opcja do oglądania Netflixa z innego kraju lub regionu i do użytku z innymi usługi przesyłania strumieniowego. Jasne, serwery proxy mogą działać, ale większość usług przesyłania strumieniowego przechwytuje większość z nich, co prowadzi do błędu „Treść niedostępna w Twojej lokalizacji” lub podobnego błędu.