Jak tworzyć kolumny w Notion

Czy czasami marzysz, aby móc wszędzie ze sobą zabrać swoją tablicę do notatek? To tam są wszystkie Twoje plany, cele i przypomnienia.

Oczywiście jest za duży, a Twój planer może być zbyt ciężki do noszenia ze sobą.

Alternatywnie, czy wypróbowałeś aplikację Notion?

Nie tylko możesz przechowywać wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu, ale możesz również używać go, aby przez cały czas pozostawać w kontakcie ze swoim zespołem. Wszystkie Twoje zadania będą dobrze zorganizowane dzięki opcjom projektowania i dostosowywania, które zapewnia Notion.

Co powiesz na tworzenie kolumn, dodawanie podtytułów i inne rzeczy, aby Twój najnowszy raport był bardziej czytelny? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Tworzenie kolumn w Notion

Wśród innych przydatnych funkcji Notion umożliwia grupowanie tekstu lub obrazów bez tworzenia tabeli. Możesz utworzyć dowolną liczbę kolumn, jeśli chcesz umieścić dane obok siebie, aby były bardziej czytelne.

Kroki są prawdopodobnie nawet łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić. Dzieje się tak, ponieważ możesz przeciągnąć dowolny fragment treści na stronie Notion. Niezależnie od tego, czy chcesz przenieść obraz, czy tekst, możesz umieścić go w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz utworzyć kolumny, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Najedź kursorem na fragment tekstu, który chcesz utworzyć w kolumnie.

 2. Zobaczysz małą ikonę z kropkami, która pojawi się jako uchwyt po lewej stronie. Kliknij go, aby móc przenieść zawartość.

 3. Możesz przeciągnąć zawartość w dowolne miejsce na stronie. Zobaczysz niebieskie przewodniki wskazujące, gdzie trafi tekst. Upewnij się, że przeciągasz tekst do końca w lewo lub w prawo, ponieważ w przeciwnym razie zostanie umieszczony pod niebieską linią.

 4. Kiedy widzisz pionową niebieską linię, to znak, że tworzysz kolumny. Upuść tekst tam, gdzie chcesz, zwalniając mysz.

Voila! Otóż ​​to. Teraz masz kolumny i możesz powtórzyć te same kroki, jeśli chcesz zmienić kolejność kolumn na pasku bocznym po lewej stronie.

Możesz także użyć tych kolumn do tworzenia osobnych list zadań do wykonania lub organizowania danych w dowolny sposób.

Jak dodawać nagłówki do kolumn

Jeśli chcesz nazwać kolumny zgodnie z zawartymi w nich informacjami, możesz łatwo dodać nagłówki do każdej z nich. Możesz wybierać spośród trzech rozmiarów nagłówków udostępnianych przez Notion i istnieje kilka sposobów ich dodania.

Metoda 1

 1. Najedź kursorem na nowy wiersz na otwartej stronie.

 2. Wybierz znak plus na lewym marginesie.

 3. Wybierz odpowiedni rozmiar nagłówka, aby go dodać.

Metoda 2

 1. Otwórz notatkę i wpisz /.

 2. Wprowadź rozmiar żądanego nagłówka: h1, h2 lub h3.

 3. Naciśnij Enter na klawiaturze.

Metoda 3

 1. Wpisz nagłówek.

 2. Naciśnij jednocześnie klawisze CTRL (lub CMD dla komputerów Mac) i / .

 3. Wybierz żądany rozmiar nagłówka.

Metoda 4

 1. Użyj Markdown.

 2. Wpisz #, jeśli chcesz, aby tekst był H1, ## dla H2 i ###, aby był H3.

 3. Naciśnij spację na klawiaturze.

Gdy dodasz nagłówki, Twój tekst będzie wyglądał na bardziej uporządkowany i schludny.

Jak tworzyć kolumny w Notion na iPadzie?

Chociaż Notion jest dostępny dla różnych urządzeń, w tym iOS i Android, nie wszystkie funkcje mogą być używane na wszystkich telefonach komórkowych i tabletach.

Niestety tworzenie kolumn jest jedną z tych funkcji. Jeśli utworzysz kolumny na komputerze i spróbujesz je wyświetlić na urządzeniu mobilnym, nie będzie to możliwe. Zobaczysz tylko tekst z prawych kolumn pod treścią z lewych.

Jak zrobić kolumny równomiernie rozmieszczone w Notion

Czy wiesz, że możesz tworzyć równomiernie rozmieszczone kolumny, nawet nie próbując?

Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami powyżej i przeciągnij fragment treści na stronę, aby utworzyć kolumnę. Gdy to zrobisz, zobaczysz pionową i poziomą niebieską linię, która Cię poprowadzi, dzięki czemu będziesz wiedział, gdzie umieścić zawartość. Upewnij się, że przesuwany tekst lub obraz jest wyrównany z zawartością nad nim. W ten sposób każda nowa treść dodana pod poprzednim tekstem lub nagłówkiem zostanie z nim wyrównana.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystkie Twoje kolumny mają tę samą szerokość, jest to jeszcze łatwiejsze. Podczas tworzenia tych kolumn będą one automatycznie rozmieszczone równomiernie, bez względu na to, ile ich utworzysz.

A jeśli chcesz je dostosować i zmienić ich szerokość, aby pasowały do ​​zawartych w nich danych, możesz je dostosować. Umieść kursor między kolumnami, a pojawi się linia. Kliknij linię i przesuń ją w lewo lub w prawo, aby zmienić szerokość kolumny.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka bardziej przydatnych informacji, które mogą Cię zainteresować, jeśli dopiero zacząłeś korzystać z Notion.

Jak zsumować kolumnę w pojęciu?

Notion umożliwia tworzenie tabel i jest doskonałą alternatywą dla Excela i Arkuszy Google. W aplikacji Notion tabele zawierają różne funkcje dostosowywania, a także wszelkiego rodzaju operacje matematyczne. To pozwala łatwiej zarządzać danymi, więc oto jak zsumować kolumnę w Notion.

• Otwórz tabelę Notion lub bazę danych, w której chcesz zsumować swoje dane.

• Znajdź żądaną kolumnę i najedź kursorem na pusty obszar pod ostatnim rzędem kolumny.

• Wybierz Oblicz, aby wyświetlić menu rozwijane.

• Wybierz z menu operację Sum.

W tym menu znajdziesz również wiele innych przydatnych operacji matematycznych. Na przykład możesz obliczyć medianę lub średnią wartość kolumny, zliczyć unikalne wartości, znaleźć wartość minimalną lub maksymalną i nie tylko.

Jak dodać dzielnik do pojęcia?

Dzielniki to kolejna funkcja, która może sprawić, że Twój tekst będzie wyglądał na bardziej zorganizowany. Jest to szczególnie przydatne, gdy masz kilka różnych pomysłów lub zadań w jednej notatce i chcesz je oddzielić. Istnieją trzy sposoby dodawania dzielników i dzielenia tekstu na różne sekcje. Wyjaśniono je poniżej:

Metoda 1

• Najedź kursorem na nowy wiersz w dokumencie.

• Zobaczysz znak plus na lewym marginesie. Kliknij, aby zobaczyć menu.

• Z tego menu wybierz sekcję Rozdzielacz.

Metoda 2

• Wpisz / w swojej notatce.

• Wprowadź dz.

• Naciśnij klawisz Enter.

Metoda 3

• Przejdź do miejsca w dokumencie, w którym chcesz umieścić separator.

• Wprowadź trzy myślniki (—).

• Łączniki zastąpi łączniki.

Możesz też po prostu przeciągnąć separator tak jak każdy inny blok i umieścić go tam, gdzie chcesz.

Jak usunąć kolumnę w Notion?

Usuwanie kolumn z dokumentu Notion jest proste. Wszystko, co musisz zrobić, to odwrócić akcję, którą wykonałeś podczas ich tworzenia.

• Zaznacz treść z prawej kolumny, którą chcesz cofnąć.

• Wybierz kropki (ikonę kolumny) i przeciągnij zawartość z powrotem w lewo. Możesz umieścić go nad lub pod treścią w lewej kolumnie.

• Postępuj zgodnie z niebieską linią, aby wyrównać zawartość i zwolnij mysz.

• Jeśli zauważysz, że prawa kolumna nie została usunięta, a jedynie pozostała pusta, najedź na nią kursorem i kliknij ikonę kolumny. Kliknij Usuń, aby go usunąć.

Cieszący się pojęciem

Notion to doskonałe narzędzie do użytku osobistego, zarządzania projektami i komunikacji między członkami zespołu. Wszystko, co przyjdzie ci do głowy, możesz zapisać w Notion. Prowadź swój dziennik, twórz listy rzeczy do zrobienia, twórz nawet skomplikowane tabele i używaj aplikacji jako bazy danych.

Dlaczego nie? Jest konfigurowalny, przyjazny dla użytkownika i oferuje wiele opcji. Możesz nawet szybko tworzyć kolumny i zachować porządek i uporządkowanie notatek.

Czy próbowałeś już Notion? Do czego tego używasz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.