Recenzja ATI Radeon HD 4670

67 £ Cena w recenzji

Podczas gdy znakomita seria kart HD 4800 firmy ATi jest w stanie obsługiwać nowoczesne gry, procesory graficzne HD 4600 to inny kociołek rybny: nie są tak biegłe w obsłudze wymagających tytułów, najlepiej sprawdzą się tym, którzy nie potrzebują dużej ilości moc w grach.

Recenzja ATI Radeon HD 4670

HD 4670 jest najpotężniejszym z tej „słabszej” serii i ma wciąż rozsądny zestaw specyfikacji. Zegar rdzenia 750 MHz jest uzupełniany przez 320 procesorów strumieniowych — o połowę mniej niż w HD 4830 — i 514 milionów tranzystorów.

Chociaż podstawowa specyfikacja może nie być tak imponująca, jak inne oferty firmy ATI, HD 4670 ma kilka funkcji, które zadowolą miłośników multimediów niż gier. Trochę poszukiwań ujawni karty z wyjściami HDMI, a niewielkie wymiary HD 4670 – a także mniejsze, cichsze wentylatory – sprawiają, że jest to opcja dla maszyn typu media-center, które kładą większy nacisk na bezgłośną pracę niż na dużą liczbę klatek na sekundę.

Niemniej jednak HD 4670 nie jest pozbawiony graficznego gruntu. Choć nie może konkurować z droższymi kartami, w naszym średnim teście Crysis udało mu się osiągnąć przyzwoite 48 klatek na sekundę i przebrnął przez Call of Duty 4, nawet z wybranymi najbardziej wymagającymi opcjami. Far Cry 2 było również grywalne na wysokich poziomach jakości.

Jeśli szukasz dobrego wykonawcy w średnim zakresie, warto rozważyć HD 4670. GeForce 9600 GT jest nieco szybszy w niektórych naszych testach i radzi sobie lepiej na wyższych poziomach jakości. Jeśli jednak naprawdę chcesz grać, wydalibyśmy trochę więcej niż obie te karty.

Podstawowe specyfikacje

Interfejs karty graficznej PCI Express
Typ chłodzenia Aktywny
Chipset graficzny ATi Radeon HD 4670
Częstotliwość rdzenia GPU 750 MHz
Pojemność pamięci RAM 1024 MB
Typ pamięci GDDR3

Normy i kompatybilność

Obsługa wersji DirectX 10.1
Obsługa modeli cieniowania 4.1
Kompatybilność z wieloma GPU Dwukierunkowy CrossFireX

Złącza

Wyjścia DVI-I 2
Wyjścia DVI-D 0
Wyjścia VGA (D-SUB) 0
Wyjścia S-Video 0
Wyjścia HDMI 0
Złącza zasilania karty graficznej Nie dotyczy

Benchmarki

Wydajność 3D (kryzys) wysokie ustawienia 21fps