Jak automatycznie oznaczać wiadomości e-mail w Gmailu

Mimo że istnieje już od ponad trzydziestu lat, e-maile nadal zajmują wolny czas, irytują, frustrują i irytują. Dziwne e-maile też nas uszczęśliwiają, ale w większości są raczej obowiązkiem niż przyjemnością. A co, gdybyś mógł automatycznie oznaczać e-maile etykietami w Gmailu, sortować je wszystkie, stosować etykietę i usuwać spam? Czy to nie ułatwiłoby życia trochę?

Samokontrolująca się skrzynka odbiorcza jest moim świętym Graalem. Spam można usunąć, e-maile marketingowe i promocyjne można oznaczyć i odłożyć na bok, a ważne e-maile można oznaczyć jako takie i umieścić w folderze, w którym je zobaczysz. Wszystkie platformy e-mail twierdzą, że oferują tego rodzaju organizację, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​tylko jedna zapewnia. Gmaila.

Funkcja etykiet dosłownie zmieniła sposób korzystania z Gmaila. Teraz mogę śmiało używać tego adresu e-mail do wyceny ubezpieczenia, rejestracji nowych stron internetowych i wszystkich tych czynności, które zwykle kończą się lawiną spamu. Nadal wysyłają tę lawinę, ale teraz nie przytłacza mojej skrzynki odbiorczej.

Automatycznie oznaczaj e-maile etykietami w Gmailu

Etykiety ułatwiają sortowanie wszystkich wiadomości e-mail i porządkowanie ich w łatwy do zarządzania sposób. Etykiety są podobne do folderów w Gmailu i mogą automatycznie identyfikować, klasyfikować, a następnie porządkować wszystkie przychodzące wiadomości e-mail przy użyciu tych etykiet.

Na przykład ustawiając etykietę Ubezpieczenia, mogę oznaczyć i wysłać do tego folderu cały zwykły spam i marketing ofert ubezpieczeniowych od mojego ubezpieczyciela. Następnie mogę je czytać lub usuwać zbiorczo według własnego uznania. Mogę płukać i powtarzać to tyle razy, ile chcę dla dowolnego tematu lub nadawcy, który zalewa moją skrzynkę odbiorczą.

Utwórzmy etykietę wiadomości-śmieci, która będzie sortować wszystkie wiadomości e-mail ze spamem, których nie przechwytuje własny filtr Gmaila.

 1. Wybierz opcję Utwórz etykietę z lewego menu. Wybierz Więcej, jeśli nie jest widoczne.

 2. Nazwij swoją nową etykietę coś znaczącego i wybierz Utwórz.

 3. Wybierz nową etykietę i wybierz strzałkę w dół na pasku wyszukiwania u góry strony.

 4. Dodaj „anuluj subskrypcję” w wierszu Dołącz słowa.

 5. Wybierz opcję Utwórz filtr.
 6. Wybierz Zastosuj etykietę i wybierz utworzoną etykietę.

 7. Zaznacz pole obok innych operatorów, których chcesz. Oznacz jako przeczytane jest przydatne.
 8. Wybierz opcję Utwórz filtr.

Teraz za każdym razem, gdy nadejdzie spam lub e-mail marketingowy, Gmail przeskanuje go w poszukiwaniu słowa „anuluj subskrypcję” i oznaczy go etykietą oraz przeniesie. Ponieważ większość legalnego spamu zawiera gdzieś to słowo, jest to najbardziej użyteczny operator w przypadku spamu.

Oznacz etykietami służbowe e-maile w Gmailu

W przypadku innych filtrów poczty e-mail, na przykład od znajomych lub z pracy, możesz dodać etykietę z ich nazwiskiem, adresem e-mail @worplace.com lub czymś innym unikalnym dla nadawcy lub typu wiadomości e-mail. Potencjał tych wytwórni jest ogromny.

Na przykład, jeśli pracujesz poza biurem, przydatne może być wysyłanie wszystkich służbowych wiadomości e-mail do folderu Praca, aby można było je szybko zobaczyć.

 1. Wybierz opcję Utwórz etykietę z lewego menu.

 2. Nazwij swoją nową etykietę Praca i wybierz Utwórz.

 3. Wybierz etykietę Praca i wybierz strzałkę w dół na pasku wyszukiwania u góry strony.

 4. Dodaj ostatnią część adresu e-mail do wiersza Od. Na przykład „@workplace.com”.

 5. Wybierz opcję Utwórz filtr.
 6. Wybierz opcję Zastosuj etykietę i wybierz etykietę Praca.

 7. Wybierz opcję Utwórz filtr.

Od teraz wszystkie służbowe wiadomości e-mail z danej domeny „@workplace.com” będą wysyłane do folderu Praca, który został utworzony w lewym okienku. Ponieważ nie dodaliśmy żadnych operatorów, nie zostaną one oznaczone jako przeczytane, a obok folderu zobaczysz liczbę e-maili.

Wykluczanie e-maili z etykiet

Jeśli zauważysz, że określone e-maile są przechwytywane przez te etykiety, co nie powinno być, możesz użyć wykluczeń, aby je usunąć. Na przykład, jeśli chcesz zachować określone biuletyny, które również używają opcji „anuluj subskrypcję”, a zostaną one złapane w powyższym filtrze, możesz użyć operatora „-”, aby je wykluczyć.

Po prostu dodaj –(*@emailaddress.com) w sekcji Od filtra, a nie zostaną one uwzględnione. * to symbol wieloznaczny, który przechwytuje dowolny adres z tej domeny, a „-” informuje Gmaila, aby nie uwzględniał adresu w etykiecie.

Możesz utworzyć dowolną liczbę etykiet w Gmailu i zlecić im wykonywanie różnych czynności, od sortowania spamu po filtrowanie pracy, grup, hobby lub cokolwiek innego. Jeśli Twoja skrzynka odbiorcza pękała w szwach od zbyt dużej ilości śmieci i w rezultacie traciłeś przydatne e-maile, jest to bardzo prosty sposób na odzyskanie kontroli.

Gdyby Gmail mógł w jakiś sposób wymyślić dodatek, który mógłby automatycznie anulować subskrypcję setek śmieciowych wiadomości e-mail, które otrzymuję co tydzień, byłby to naprawdę najlepszy e-mail!