Jak zmienić serwery w Valorant

Jedną z głównych korzyści płynących z grania w gry wieloosobowe online jest możliwość logowania się ze znajomymi w celu dziesiątkowania wrogów. W dzisiejszych czasach nie ma jednak gwarancji, że Twoi znajomi grający w gry mieszkają w tym samym kraju lub regionie, co Ty.

Jak zmienić serwery w Valorant

Czy to automatycznie blokuje ci możliwość tworzenia zespołów ze znajomymi z całego świata? Odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana, niż prawdopodobnie powinna być.

Jeśli chcesz poszerzyć swoje horyzonty w grach i otworzyć pole gry na serwerze, czytaj dalej. Omówimy, jak przełączać serwery, ograniczenia regionalne Riot i jak je ewentualnie ominąć.

Jak grać w Valorant?

Valorant można pobrać i grać za darmo na dowolnym komputerze do gier. Gracze są dobierani w pojedynkę 5 na 5, w której zmierzą się z przeciwną drużyną w skomplikowanej grze polegającej na zdobyciu flagi. Jednak w tym przypadku jedna drużyna jest odpowiedzialna za podłożenie kolca lub bomby i obronę ich do czasu, aż skończy się czas. Druga drużyna musi przede wszystkim zapobiec zasadzeniu kolca lub rozbroić go, jeśli jest już zasadzony.

Gracze wykorzystują unikalne środowiska map, specjalne moce Agenta i siłę ognia, aby eliminować zagrożenia wroga.

Sprawdź, jak pobrać grę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:

 1. Przejdź na oficjalną stronę Valorant.
 2. Naciśnij przycisk „Graj teraz”, aby przejść do strony logowania.

 3. Zaloguj się do istniejącego konta Riot lub postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć nowe.

 4. Pobierz plik gry i zainstaluj grę.

Kiedy po raz pierwszy pobierzesz grę, będziesz musiał wziąć udział w obowiązkowym samouczku. Po tym jednak wybór należy do Ciebie. Spójrz na swoje wybory:

 • Tryb praktyki

 • Tryb bez oceny

 • Tryb rywalizacji (rankingowy)

 • Pojedynek

 • Spike Rush

 • Eskalacja

Pomimo kolekcji trybów gry większość nowych graczy spędza czas na odblokowywaniu agentów. Agenci to awatary postaci, których będziesz używać w grze, a każdy z nich ma specjalny zestaw umiejętności i zdolności. Dwóch pierwszych agentów otrzymasz za darmo po ukończeniu umowy wprowadzającej. Jeśli jednak planujesz zebrać wszystkich agentów, będziesz musiał włożyć trochę pracy i wypełnić ich indywidualne kontrakty.

Gdy będziesz gotowy, aby wybrać kolejnego agenta, wykonaj poniższe czynności, aby odebrać jego umowę:

 1. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego w grze.

 2. Wybierz kartę „Kolekcje” z górnych nagłówków.

 3. Wybierz „Agenci”, aby zobaczyć dostępnych agentów.

 4. Naciśnij przycisk „Aktywuj” dla agenta, którego chcesz odblokować.

Naciśnięcie przycisku „Aktywuj” skieruje PD zdobyte podczas meczów na wypełnienie umowy wybranego agenta. Pamiętaj jednak, że jest to czasochłonny proces. Jeden agent wymaga 375 000 punktów doświadczenia, aby odblokować je dla twojego składu.

Alternatywnie, jeśli masz pieniądze do spalenia i nie masz czasu na grindowanie XP, możesz zapłacić 1000 punktów Valorant (lub w skrócie VP), aby odblokować każdego agenta lub około 10 USD pieniędzy w świecie rzeczywistym.

Jak zmienić serwer w Valorant?

Jak wie każdy gracz online dla wielu graczy, niektóre serwery są po prostu szybsze niż inne. Czynniki takie jak pora dnia, dzień tygodnia, a nawet bliskość lokalizacji serwera mogą wpływać na szybkość uzyskiwania kluczowych informacji w grze.

Chociaż Valorant oferuje serwery 128-tick, aby zapewnić, że niezarejestrowane trafienia nie pojawiają się tak często, czasami musi się to zdarzyć. Jeśli uważasz, że inny serwer w Twoim regionie pinguje trochę szybciej, możesz zmienić serwery w kilku prostych krokach:

 1. Uruchom grę, jeśli jeszcze jej nie masz.

 2. Naciśnij zakładkę „GRAJ” pośrodku paska nagłówka, aby rozpocząć mecz.

 3. Wybierz tryb gry.
 4. Umieść kursor myszy nad ikoną wielokolorowej poziomej linii bezpośrednio nad i po prawej stronie karty gracza.

 5. Sprawdź listę serwerów i swoje opóźnienia i wybierz jeden do kolejki.

Pamiętaj, że potrzebujesz serwera, który pokazuje niskie opóźnienia. Jeśli zobaczysz inny serwer, który daje wyższe pingi, przełącz się na ten. Bliskość nie ma znaczenia, o ile wybierzesz serwer z lepszym routingiem.

Możesz także wybrać do trzech preferowanych serwerów do kolejki lub stać w kolejce, ponieważ nie ma gwarancji, że dostaniesz swój pierwszy wybór.

Jeśli obawiasz się, że nie dostaniesz wybranego przez siebie serwera, deweloperzy z Riot mają na to odpowiedź:

Możesz ustawić się w kolejce na preferowane serwery przed oczekiwaniem na grę.

Ustawienie się w kolejce do preferowanych serwerów przed meczem zwiększa szanse na dostanie się na wybrany serwer, zamiast wybierania jednego po uzyskaniu miejsca w meczu.

Jak zmienić region w Valorant?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do przeskakiwania regionów i wchodzenia na nowy serwer z grami takimi jak Apex Legends i Overwatch, czeka Cię brutalne przebudzenie. Twój region gry Valorant jest nie tylko zablokowany i przypisany przez twoje konto Riot, ale ominięcie go może mieć pewne konsekwencje. Będziesz musiał pożegnać się z tymi ciężko zdobytymi skórkami i przejść do odblokowania agentów, jeśli spróbujesz zmienić region i ominąć blokadę regionu.

Jednak to nie jest na zawsze.

W listopadzie 2020 r. starszy członek zespołu Valorant powiedział, że nadchodzi funkcja przełączania regionów w ramach tego samego konta. Planują wydanie w połowie 2021 roku.

Do tego czasu możesz utworzyć wiele kont Riot za pomocą serwera VPN, ale nie jest to idealna sytuacja. Będziesz także musiał awansować i odblokować wszystkie swoje aktywa na różnych kontach, ponieważ nie przenoszą się one z oryginalnego. Nie jest to najwygodniejsza opcja, ale dopóki Riot nie usunie blokady regionalnej, jest to jedyna dostępna dla graczy.

Jak zmienić lokalizację serwerów?

Możesz zmienić lokalizacje serwerów przed rozpoczęciem meczu. Wykonaj te proste kroki, aby wybrać najlepszy serwer:

 1. Z głównego pulpitu naciśnij przycisk „Odtwórz” pośrodku górnego nagłówka.

 2. Wybierz tryb gry.
 3. Wybierz małą ikonę z poziomymi liniami w różnych kolorach tuż nad i po prawej stronie karty gracza.

 4. Wybierz swoje serwery.

Wybór serwerów, które mają stać w kolejce przed dopasowaniem do gry, może zwiększyć twoje szanse na wybór jednego z twoich wyborów.

Jak zmienić region w Riot Games?

Riot Games automatycznie wykrywa Twój region, gdy rejestrujesz nowe konto i przypisuje Cię do najbliższego serwera regionalnego. Na przykład, jeśli przebywasz w Stanach Zjednoczonych, Riot przypisuje Twoje konto do serwera regionu Ameryki Północnej. Nie masz możliwości samodzielnego wyboru jednego ani nie możesz zmienić regionu, gdy Riot ustanowi region dla twojego konta.

Jeśli chcesz spróbować ominąć blokadę regionalną, musisz zalogować się do sieci VPN przed uzyskaniem dostępu do witryny i najpierw wybrać preferowany region w sieci VPN.

Od aktualizacji 2.04 nie ma możliwości zmiany regionów w Riot Games.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wymienić serwer Valorant?

Naciśnij przycisk „Graj”, tak jakbyś miał rozpocząć nowy mecz. Wybierz tryb, a następnie przejdź do ikony serwera znajdującej się tuż nad Twoją kartą gracza. Możesz wybrać do trzech serwerów do kolejki na wypadek, gdyby Twój pierwszy wybór się nie sprawdził.

Jak zmienić region serwera w Valorant?

Technicznie rzecz biorąc, nie możesz zmienić regionu serwera w Valorant. Konta Riot są zablokowane w regionie i automatycznie określane podczas rejestracji nowego konta. Możesz wypróbować VPN, aby utworzyć nowe konto, ale będziesz musiał powtórzyć cały postęp z poprzedniego konta, ponieważ Twoje informacje nie zostaną przeniesione.

Jak ustawić wysoki priorytet w Valorant?

Jeśli twoja gra się opóźnia, oto kilka szybkich kroków, aby ustawić jej wysoki priorytet:

1. Zatrzymaj jak najwięcej procesów w tle i nadal uruchamiaj komputer.

2. Naciśnij „Ctrl + Shift + Esc”, aby otworzyć Menedżera zadań.

3. Przejdź do zakładki „Szczegóły” w oknie Menedżera zadań.

4. Znajdź swoją grę Valorant i kliknij prawym przyciskiem myszy wpis.

5. Przewiń w dół do „Ustaw priorytet”, aby otworzyć następne menu rozwijane.

6. Wybierz „Wysokie”.

7. Wyjdź z Menedżera zadań.

Zmniejsz opóźnienia w grach

Wybór odpowiedniego serwera to tylko jeden z wielu kroków, które możesz wykonać, aby Twoja gra działała tak płynnie, jak to tylko możliwe. Upewnij się również, że minimalizujesz liczbę urządzeń podłączonych do Wi-Fi i zamykasz wszystkie procesy w tle na komputerze. Jeśli wypróbowałeś już wszystko, a opóźnienia nadal Cię przygnębiają, być może będziesz musiał zajrzeć do innego dostawcy Internetu lub planu.

Czy czekasz w kolejce na serwery, zanim zostaniesz dopasowany do gry? Jak często otrzymujesz jeden z preferowanych serwerów? Daj nam znać w komentarzach poniżej.