Co zrobić, jeśli AirPods przejdą pranie?

Apple AirPods były jednym z najpopularniejszych produktów, jakie firma kiedykolwiek wypuściła. Małe bezprzewodowe pąki są oszałamiające, wygodne w noszeniu i mają doskonałą jakość dźwięku. Z biegiem lat wydano kilka modeli.

Co zrobić, jeśli AirPods przejdą pranie?

Niezależnie od modelu, nie są one do końca tanie, pomimo ich ogromnych ulepszeń w porównaniu z oryginalnymi AirPods. Za 250 USD chcesz mieć pewność, że strąki są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.

Tak więc zdarzyło się, że zostawiłeś AirPods w kieszeni kurtki lub dżinsów i włożyłeś rzeczony element garderoby do pralki. Prawdopodobnie boisz się, że nie zadziałają. Może nawet nie próbowałeś ich włączyć. Oto, co zrobić, jeśli umyjesz AirPods.

Czy są wodoodporne?

Krąży mit, że AirPods są wodoodporne. To nieprawda. Prawdopodobnie wzięło się to z faktu, że nowe AirPods Pro są odporne na wodę i pot. Oryginalny model nie mógł pracować z wilgocią. Strąki Pro mogą to tolerować do pewnego stopnia.

Ale nie, żaden AirPod nie jest wodoodporny, podobnie jak etui ładujące AirPods. Staraj się unikać narażania tych drogich bezprzewodowych wkładek dousznych na działanie płynów i wilgoci.

airpody przechodzą przez pranie

Zarejestruj się w AppleCare+

AppleCare+ to program firmy Apple, który umożliwia „ubezpieczenie” urządzeń Apple. Możesz to zrobić dla swoich AirPods, płacąc 29 USD za każdą słuchawkę i 29 USD za obudowę. Jasne, nie jest to tani dodatek, ale program obejmuje do dwóch przypadków przypadkowego pokrycia szkód. Wymiana wkładki dousznej kosztuje 89 USD.

Jeśli umyjesz AirPods z etui i będziesz musiał je wymienić, subskrypcja AppleCare + zapewni zastępczą wkładkę douszną i etui za 29 USD. Kup więc AppleCare+ dla wszystkich swoich urządzeń Apple, w tym AirPods.

Pamiętaj, że musisz zarejestrować się w AppleCare+ w ciągu 60 dni od zakupu.

Zanotuj serial

Po umyciu AirPods nie ma prawdziwego sposobu na odnotowanie wyrządzonych szkód, zwłaszcza jeśli się nie włączają. Ładowanie etui nie jest dobrym rozwiązaniem. Najgorsze jest to, że możesz nie być w stanie podać Apple numeru seryjnego swoich AirPods. Numer seryjny znajdziesz na spodzie pokrywy obudowy. Jeśli umyłeś etui, numer seryjny może być nieczytelny.

Numer seryjny jest niezbędny, jeśli chcesz, aby firma Apple wymieniła etui i wkładki douszne.

Jako środek ostrożności zanotuj numery seryjne każdego posiadanego urządzenia Apple. Innym sposobem na znalezienie numeru seryjnego jest użycie iPhone'a. Iść do Ustawienia, a następnie dotknij Ogólny, wybierać Oi przewiń w dół, aż zobaczysz AirPods. Wybierz je, a zobaczysz ich numer seryjny.

Numer seryjny można również znaleźć na oryginalnym opakowaniu i na paragonie. Więc nie wyrzucaj ich.

W przypadku rzeczywistych AirPods będziesz mógł znaleźć ich numer seryjny namalowany na nich. Dotyczy to AirPods 2. generacji i AirPods Pros.

Zmokły

Właśnie zdałeś sobie sprawę, że umyłeś swoje AirPods. Jak najszybciej wysusz wkładki douszne i etui. Najpierw weź ręcznik papierowy i suchy wacik. Następnie wyjmij AirPods z etui i zacznij suszyć wszystko najlepiej, jak potrafisz.

Nie wolno podłączać obudowy przez co najmniej 12 godzin od wystawienia na działanie wody. Nie wkładaj również wkładek dousznych z powrotem do etui. Pozostaw urządzenia w suchym miejscu o temperaturze pokojowej.

Wypróbuj żel krzemionkowy

Słyszałeś, że worek ryżu działa cuda na urządzenia elektroniczne wystawione na działanie wody. To, czy wykona dobrą robotę, czy nie, jest kwestią dyskusyjną. To prawda, że ​​żel krzemionkowy doskonale wchłania wilgoć.

Dlatego producenci dostarczają z wieloma urządzeniami małe torebki z żelem krzemionkowym. Jeśli nie masz w domu żadnych torebek z żelem krzemionkowym, spróbuj odwiedzić lokalny Walmart. Powinni mieć je dostępne. Aha, i kup torbę Ziploc.

Następnie umieść AirPods w Ziploc wraz z kilkoma opakowaniami żelu krzemionkowego i pozostaw je tak na kilka dni. Miejmy nadzieję, że usunie to całą wodę z AirPods. Zrób to samo z etui AirPods. Upewnij się, że pokrywka jest otwarta, kiedy wkładasz ją do torby.

A co z AirPods Pro?

Ponownie, wodoodporny model AirPod jeszcze nie istnieje. Słuchawki AirPods Pro są odporne na wodę i pot, co oznacza, że ​​mogą wytrzymać zachlapanie. To powiedziawszy, ten opór słabnie wraz z upływem czasu, więc nie możesz na niego liczyć w nieskończoność.

co zrobić, jeśli airpody przejdą pranie?

Jeśli zdarzy ci się umyć AirPods Pro, nie odkładaj ich suszenia. Rób dokładnie to, co byś zrobił, gdyby były oryginalnymi AirPods. Kup torby z żelem krzemionkowym, torebkę Ziploc, całe dziewięć metrów.

Pamiętaj, że etui ładujące AirPods Pro nie jest odporne na pot i wodę. Dlatego ostrożnie transportuj swoje AirPods. Sprawdź również spodnie i inne ubrania przed włożeniem ich do pralki.

Przejdź do lokalnego sklepu Apple Store

Jeśli zrobiłeś wszystko, co tutaj opisano, a AirPods nie działają, nie kupuj jeszcze nowej pary AirPod Pros. Zamiast tego udaj się do sprzedawcy, od którego kupiłeś strąki i poproś go o wymianę. Mogą nadal umożliwiać pojedynczą wymianę wkładek dousznych.

Jeśli co najmniej jeden z trzech głównych komponentów AirPods działa, lepiej wymienić części, które nie działają.

To powiedziawszy, jeśli AirPods nie są objęte gwarancją i żadna z części nie działa, prawdopodobnie lepiej kupić zupełnie nowy zestaw.

Często Zadawane Pytania

Moje AirPods nie będą działać po praniu. Co mogę zrobić?

Jeśli twoje AirPods to przegrana sprawa, nie masz pecha. Nawet jeśli nigdy nie kupiłeś AppleCare+, powinieneś skontaktować się z Apple w sprawie opcji wymiany.

Jeśli tylko same pąki nie działają, Apple i tak wymieni je za opłatą. Jeśli masz zestaw 1. lub 2. generacji, poproś znajomego lub członka rodziny o sprawę. We wcześniejszych modelach obudowy były wymienne, więc jeśli tylko obudowa została uszkodzona, możesz mieć szczęście, aby uzyskać nową skrzynkę po niższych kosztach.

Czy AirPods są wodoodporne?

Nie. Chociaż wielu użytkowników zakłada, że ​​tak. Nierzadko zdarza się, że użytkownicy przypadkowo myją i suszą swoje AirPods bez żadnych problemów. Ale oficjalne słowo Apple jest takie, że maleńkie urządzenia Bluetooth w rzeczywistości nie są wodoodporne.

Termin „wodoodporny” w ogóle nie istnieje, jeśli chodzi o elektronikę. Po prostu dlatego, że elektronika i woda nigdy nie kończą się dobrze. Dlatego większość producentów trzyma się terminów takich jak „Wodoodporny”, co oznacza, że ​​te urządzenia nie są nieprzeniknione.

Ostrożnie z AirPods

AirPods to stosunkowo droga technologia, której nie chcesz zepsuć. Upewnij się, że odpowiednio sprawdziłeś swoje ubrania przed praniem, aby uniknąć zamoczenia strąków w pralce. Wypróbuj roztwór żelu krzemionkowego, dokładnie postępuj zgodnie z przedstawionymi krokami i odwiedź lokalny sklep Apple, aby zobaczyć, jakie masz opcje.

Czy ten artykuł pomógł w prawidłowym działaniu AirPods? Czy udałeś się do lokalnego sklepu Apple i kupiłeś AppleCare+? Przejdź do sekcji komentarzy ze wszystkim, co musisz dodać. Pytania i dodatkowe wskazówki są mile widziane.