Jak wyświetlić dane użytkownika dotyczące tego, kto oglądał Twój film na YouTube?

YouTube zbiera dane od swoich widzów. Informacje te przydają się do zrozumienia typów osób, które oglądają określone filmy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie osoby oglądają Twoje filmy, jesteś we właściwym miejscu.

Jak wyświetlić dane użytkownika dotyczące tego, kto oglądał Twój film na YouTube?

W tym artykule wyjaśnimy, jak korzystać z aplikacji YouTube Studio na komputerze. Pomoże Ci to uzyskać niezbędne informacje o tym, kto przegląda Twoje treści.

Czy możesz zobaczyć, kto oglądał film na YouTube?

YouTube ma wbudowane narzędzie analityczne dostępne w „YouTube Analytics”. Na karcie „Odbiorcy” możesz znaleźć szczegółowe informacje o osobach, które oglądały filmy na Twoim kanale, w tym płeć, lokalizację i przedział wiekowy.

Wiek i płeć

Informacje zawarte w tym raporcie określają przedziały wiekowe, płeć i czas, przez jaki dana osoba oglądała Twój film. Porównując wyniki z innymi filmami, możesz zobaczyć, które grupy osób najbardziej lubią Twoje treści.

To cenna informacja, jeśli chcesz zainteresować się konkretną grupą. Aby znaleźć ten raport, zaloguj się na swoje konto „YouTube Studio”, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Wpisz wyszukiwanie filmu, o którym chcesz się dowiedzieć.
 2. Kliknij ikonę wykresu „Analytics” tuż pod wynikiem.

 3. Wybierz zakładkę „Odbiorcy” u góry.

 4. Znajdź „Wiek i płeć” i kliknij „ZOBACZ WIĘCEJ”.

 5. W prawym górnym rogu kliknij strzałkę skierowaną w dół, aby wybrać zakres dat.

 6. Kliknij ikonę „Filtruj” w lewym górnym rogu, aby przefiltrować dane, jeśli chcesz.

 7. Kiedy skończysz, kliknij „X” w prawym górnym rogu, aby zamknąć raport.

Najlepsze lokalizacje geograficzne

Z tego raportu dowiesz się, z której części świata ludzie oglądają Twój film. Możesz jeszcze dokładniej zagłębić się w te informacje i dowiedzieć się, na przykład, najpopularniejsze typy urządzeń używane do oglądania Twoich treści.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz skupić się na powiększaniu widowni w Stanach Zjednoczonych, ale Twoje statystyki pokazują, że większość ludzi ogląda filmy z innego kraju. Możesz na przykład sprawdzić, dlaczego Twoje filmy są bardziej atrakcyjne dla osób w innych krajach.

Raport można również przeglądać według przedziału wiekowego i płci wśród innych danych demograficznych. Aby znaleźć raport „Najlepsza lokalizacja geograficzna” w „YouTube Studio”, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się na swoje konto „YouTube Studio”.

 2. Wyszukaj film, o którym chcesz się dowiedzieć.
 3. Tuż pod wynikiem kliknij ikonę wykresu „Analytics”.

 4. Wybierz zakładkę „Odbiorcy” u góry.

 5. Na dole, w sekcji „Geografia góry” kliknij „ZOBACZ WIĘCEJ”.

 6. Aby wybrać zakres dat, w prawym górnym rogu kliknij strzałkę skierowaną w dół.

 7. Aby przefiltrować dane, kliknij ikonę „Filtruj” w lewym górnym rogu.

 8. Kiedy skończysz, kliknij „X” w prawym górnym rogu, aby zamknąć raport.

Gdy Twoi widzowie są na YouTube

Te informacje informują Cię, kiedy Twoi widzowie są na platformie YouTube. Zobaczysz daty i godziny, kiedy większość z nich była online. Poznanie wzorców użytkowania widza pozwoli Ci wstępnie zaplanować najlepszy czas na przesyłanie filmów.

Aby wyświetlić ten raport, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij „Analityka”.

 2. Wybierz zakładkę „Odbiorcy” u góry.

 3. Tuż pod wykresem „Odbiorcy” pojawi się wykres „Gdy Twoi widzowie są w YouTube”.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym raportom YouTube, które pomogą Ci zrozumieć preferencje widzów.

Inne kanały, które oglądali Twoi odbiorcy

Dane w tym raporcie pokazują inne kanały, które Twoi widzowie oglądają regularnie, oprócz Twojego. Zapewnia to prawdziwe odzwierciedlenie innych tematów, którymi interesują się Twoi widzowie. Te informacje można wykorzystać do inspirowania nowych treści i odkrywania możliwości współpracy z innymi twórcami treści.

Aby znaleźć ten raport, zaloguj się do „YouTube Studio” i wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz „Analityka”.

 2. Kliknij „Odbiorcy” z zakładek tuż nad wykresem „Odbiorcy”.

 3. Raport z wykresem „Inne kanały, które oglądają Twoi odbiorcy” zostanie wyświetlony po prawej stronie, tuż pod wykresem „Odbiorcy”.

Inne filmy, które oglądali Twoi odbiorcy

W tym raporcie zobaczysz inne filmy, które Twoi widzowie oglądali poza Twoim kanałem. Podobnie jak w przypadku danych o oglądanych kanałach, te informacje są idealnym źródłem inspiracji, nowych tematów wideo, a także pomysłów na miniatury. Aby uzyskać dostęp do raportu „Inne filmy oglądane przez Twoich odbiorców”, zaloguj się na konto „YouTube Studio” i wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij „Analityka”.

 2. Kliknij „Odbiorcy” na kartach u góry wykresu.

 3. Raport „Inne filmy oglądane przez Twoich odbiorców” będzie wyświetlany tuż pod raportem „Inne kanały oglądane przez Twoich odbiorców” po prawej stronie.

Poznaj swoich widzów YouTube

YouTube nie ujawnia konkretnych tożsamości widzów, ale podaje szczegółowe informacje, które pomagają budować osobowość widza.

Wystarczy kilka kliknięć w YouTube Studio, aby poznać dane demograficzne i przeanalizować preferencje. Informacje te są cenne, jeśli chodzi o identyfikację odpowiednich odbiorców Twoich filmów i rozwój Twojego kanału – jeśli taki masz plan.

Jakie filmy lubisz robić? Jak myślisz, w czym mogą Ci pomóc funkcje YouTube Studio? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.