Jak zmienić czas nieobecności w Microsoft Teams

Tak jak każda inna aplikacja do komunikacji, Microsoft Teams umożliwia ustawienie własnego stanu dostępności. Jest to przydatne, aby poinformować współpracowników, czy jesteś obecnie online, czy jesteś zajęty robieniem czegoś innego.

Jak zmienić czas nieobecności w Microsoft Teams

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kroki, aby zmienić czas nieobecności lub inny status w Microsoft Teams. Oprócz tego omówimy również inne opcje Microsoft Teams, których możesz użyć do dostosowania obecności użytkownika.

Jak zmienić czas nieobecności w Microsoft Teams?

Microsoft Teams to przestrzeń robocza oparta na czacie online, która umożliwia współpracownikom i studentom organizowanie spotkań, wymianę pomysłów i udostępnianie zawartości. Na liście członków zespołu możesz zobaczyć status dostępności każdego użytkownika w postaci ikon, które wskazują, czy jest on online, offline, czy zajęty.

Istnieją różne typy statusu używane przez Microsoft Teams do oznaczania swojego członka:

 • Dostępny – oznacza to, że jesteś w tej chwili online i jesteś dostępny, jeśli inny członek zespołu chce się z Tobą skontaktować.

 • Zajęty – jesteś online, ale jesteś czymś zajęty. Nadal będziesz otrzymywać powiadomienia, ale Microsoft Teams automatycznie zmieni Twój status na „Na spotkaniu” lub „W rozmowie”.

 • Nie przeszkadzać – jesteś online, ale nie jesteś dostępny dla innych użytkowników Teamu. Ten stan wyłączy wszystkie powiadomienia. Twój status może również brzmieć Prezentowanie lub Koncentrowanie się, zgodnie z wpisami w kalendarzu.

 • Zaraz wracam – oznacza to, że musiałeś opuścić Microsoft Teams na krótki czas i że wrócisz za kilka minut.

 • Odsuń się – ten status informuje współpracowników, że nie jesteś dostępny na czacie i jesteś zajęty pracą.

Notatka: Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, Twój status zostanie automatycznie ustawiony na Poza domem za każdym razem, gdy wyjdziesz z aplikacji lub przeniesiesz ją w tło.

 • Pojawiać się w trybie offline – ten status pojawia się po wylogowaniu lub wyłączeniu urządzenia.

 • Status nieznany.

Nadal będziesz otrzymywać wiadomości w normalny sposób, niezależnie od stanu dostępności. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy jesteś w trybie offline, w którym to przypadku wszystkie wiadomości otrzymasz po zalogowaniu się na konto Microsoft Teams.

Mimo że Microsoft Teams automatycznie zmienia stan dostępności, zgodnie z Twoją ostatnią aktywnością, nadal masz możliwość ręcznej zmiany stanu. Jest to szczególnie przydatne, gdy Microsoft Teams niepoprawnie zmienia Twój status.

Odnosi się to głównie do czasu "nieobecności", który Microsoft Teams ustawia za każdym razem, gdy urządzenie przechodzi w tryb uśpienia, jesteś nieaktywny przez krótki czas lub jeśli nie skontaktujesz się z żadnym innym członkiem zespołu w ciągu 5 minut. Ta funkcja jest również nazywana limitem czasu nieaktywności.

Może to powodować problemy dla użytkowników zespołu, zwłaszcza gdy mierzone jest ich codzienne obciążenie pracą i wydajność. Ale dobrą wiadomością jest to, że możesz zmienić swój status na kilka sposobów.

Na początek możesz po prostu ręcznie zmienić stan aktywności. Tak to się robi:

 1. Otwórz Microsoft Teams.

 2. Zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie przejdź do swojego zdjęcia profilowego, które znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Zobaczysz swój aktualny status, kliknij go.

 4. Gdy pojawi się lista opcji statusu, wybierz tę, którą chcesz.

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, możesz zmienić stan swojej aktywności, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację mobilną Microsoft Teams.

 2. Stuknij w trzy poziome linie w lewym górnym rogu ekranu.

 3. Stuknij w swój aktualny status, a poniżej pojawi się lista opcji statusu.

 4. Wybierz żądaną opcję statusu.

To wszystko. Uniemożliwi to Microsoft Teams zmianę Twojego statusu na Odsuń się jeśli nie jesteś aktywny przez pewien czas.

Innym sposobem na to jest ustawienie czasu trwania swojego statusu. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak:

 1. Otwórz Microsoft Teams.

 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe.

 3. Obok swojego statusu kliknij strzałkę, która przeniesie Cię do Czas trwania opcja.

 4. Ustaw dokładny okres czasu dla swojego statusu.

Możesz ustawić czas trwania statusu na 30 minut, 1 godzinę, 2 godziny, cały dzień dzisiejszy, cały ten tydzień i czas niestandardowy.

Jak utrzymać aktywność Microsoft Teams?

Microsoft Teams automatycznie zmienia stan dostępności za każdym razem, gdy nie wchodzisz w interakcję z platformą, nawet jeśli technicznie nadal jesteś online. Dla wielu może to być uciążliwe, ale istnieje rozwiązanie. Jeśli samodzielnie zmienisz swój status dostępności, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, Twój status aktywny nie zostanie ponownie zmieniony, chyba że go zmienisz.

Microsoft Teams umożliwia również zresetowanie swojego statusu. Ta opcja ponownie umożliwi Microsoft Teams automatyczną zmianę Twojego statusu. Tak to się robi:

 1. Otwórz Microsoft Teams.

 2. Zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie przejdź do swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Kliknij swój obecny status, który znajduje się pod Twoim zdjęciem profilowym.

 4. Kliknij na Zresetuj status opcja.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zmienić status Microsoft Teams?

Możesz wybierać spośród wielu opcji statusu (aktywny, nie przeszkadzać, zaraz wracam itp.). Jeśli żadna z tych opcji Ci nie odpowiada, zawsze możesz utworzyć niestandardowy komunikat o stanie.

Tak to się robi:

1. Otwórz Microsoft Teams.

2. Przejdź do swojego zdjęcia profilowego.

3. Wybierz Ustaw komunikat o stanie opcja.

4. Wpisz, jaka ma być wiadomość (na przykład „Wrócę za pięć minut” lub „Wróć wkrótce”).

5. Kliknij Wyczyść komunikat o stanie po menu rozwijanego i ustaw czas trwania komunikatu o stanie. (Twoje opcje to nigdy, 1 godzina, 4 godziny, dzisiaj, w tym tygodniu i niestandardowe).

6. Na koniec kliknij Gotowe.

Teraz masz niestandardowy komunikat o stanie, który pojawi się za każdym razem, gdy Twoi współpracownicy spróbują się z Tobą skontaktować. Jeśli chcesz zmienić niestandardową wiadomość, przejdź do ustawień profilu i kliknij Usuń ten komunikat o stanie.

Masz również możliwość śledzenia statusu aktywności swoich kontaktów poprzez otrzymywanie powiadomień, gdy tylko są online. Tak to się robi:

1. Otwórz zespoły Microsoft.

2. Teraz przejdź do swojego zdjęcia profilowego i kliknij Ustawienia.

3. Kliknij Powiadomienia.

4. Przewiń w dół do Status i kliknij Zarządzaj powiadomieniami o stanie.

5. Tutaj masz opcje edycji czatu, spotkań, osób i innych powiadomień. Kliknij Edytować obok Ludzie Sekcja.

6. Dodaj osoby, dla których chcesz otrzymywać powiadomienia, gdy są aktywne.

7. Jeśli chcesz usunąć kogoś z tej listy, kliknij Wyłączyć coś obok ich nazwy.

Jak zmienić czas bezczynności w Microsoft Teams?

Czas bezczynności pojawia się na Twoim statusie, gdy urządzenie przechodzi w tryb uśpienia lub gdy jesteś nieaktywny przez pewien czas. Microsoft Teams ustawi to automatycznie.

Twój status zmieni się na aktywny po interakcji z aplikacją w jakikolwiek sposób. Jeśli tak się nie stanie, możesz samodzielnie ustawić swój status dostępności, wykonując czynności opisane w poprzednich pytaniach.

Zoptymalizuj swoje doświadczenie w Microsoft Teams

Teraz wiesz, jak zmienić stan dostępności i dostosować obecność użytkownika w Microsoft Teams. Postępując zgodnie z naszymi instrukcjami i radami, możesz podnieść wydajność swojej pracy i ogólną produktywność. W Microsoft Teams możesz dostosować prawie wszystko. Musisz tylko dowiedzieć się, co działa dla Ciebie.

Czy kiedykolwiek zmieniłeś swój status w zespołach Microsoft? Czy wykonałeś kroki opisane w naszym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.