Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć na Dysku Google

Obraz jest wart tysiąca słów, a przynajmniej tak mówi przysłowie. Coś tak cennego powinno być bezpieczne. Na wszelki wypadek dobrym pomysłem może być skonfigurowanie urządzenia mobilnego do tworzenia kopii zapasowych wszystkich zdjęć i filmów w innej lokalizacji.

Jak automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć na Dysku Google

Nie zrozum mnie źle, w dzisiejszych czasach telefony komórkowe mają znaczną ilość miejsca na przechowywanie danych. Wystarczy, że zmieścisz kilka tysięcy zdjęć, jeśli masz na to ochotę. Jednak telefony komórkowe nie są bezpieczne. Możesz o nim zapomnieć i zostawić go w pracy, wyślizgnąć się z kieszeni podczas seansu filmowego, zgubić na zakupach lub ukraść podczas wieczornego wyjścia. Każda z tych możliwości stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla Twojej prywatności. Dodaj do tego, że te zdjęcia mogą być jedyne w swoim rodzaju i że prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek je zobaczysz, wynosi zero, a wtedy możesz zacząć rozumieć znaczenie procesu tworzenia kopii zapasowej.

„Dobrze, przekonałeś mnie. Mam zbyt wiele zdjęć, które wiele dla mnie znaczą. Jak mogę ich chronić?”

Świetnym sposobem ochrony zdjęć przed zniknięciem w eterze byłoby utworzenie ich kopii zapasowej na Dysku Google, a dokładniej w Zdjęciach Google. Możesz to zrobić z komputera PC, a także z urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS.

Tworzenie kopii zapasowej zdjęć na Dysku Google

Bez względu na to, z jakiego urządzenia mobilnego korzystasz, musisz mieć już pobraną i zainstalowaną na urządzeniu aplikację Dysk Google. W przypadku wersji na komputer PC wystarczy odwiedzić witrynę za pomocą przeglądarki lub pobrać aplikację komputerową Kopia zapasowa i synchronizacja.

W przypadku aplikacji Dysk Google odwiedź iOS App Store lub Google Play Store, aby pobrać i zainstalować ją na swoim urządzeniu. Aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja można znaleźć TUTAJ .

Zacznijmy od urządzeń mobilnych.

Urządzenia iOS

Dysk Google może być świetnym sposobem na tworzenie kopii zapasowych większości treści na urządzeniu z systemem iOS. Kopie zapasowe zdjęć będą tworzone w Zdjęciach Google. Proces jest prosty, ale zanim rozpoczniesz tworzenie kopii zapasowej:

 • Upewnij się, że Twoje urządzenie jest aktualnie połączone z siecią Wi-Fi.
 • Pamiętaj, że gdy wielokrotnie tworzysz kopię zapasową zdjęć, tylko nowsze zdjęcia zostaną zapisane i zapisane.
 • Jeśli masz obecnie maksymalną pojemność, kopie zapasowe Twoich zdjęć nie zostaną zapisane w Zdjęciach Google. Można tego uniknąć, uaktualniając pojemność do swojego Dysku Google.
 • Zdjęcia zorganizowane w albumy zostaną przeniesione, ale same albumy nie.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji Dysk Google na urządzeniu:

 1. Otwórz aplikację Dysk Google na urządzeniu z systemem iOS i dotknij menu (trzy ułożone pionowo linie) w lewym górnym rogu.

 2. Z listy stuknij w Ustawienia .

 3. Uzyskiwać Utworzyć kopię zapasową .

 4. Na koniec dotknij Rozpocząć tworzenie kopii zapasowych aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej.

Jeśli kopia zapasowa nie została ukończona i pojawił się komunikat o błędzie „Kopia zapasowa nie została ukończona”, należy spróbować ponownie. Problem może być tylko tymczasowy. Jeśli znowu się nie powiedzie, upewnij się, że połączenie z siecią Wi-Fi jest stabilne.

Urządzenia z Androidem

Podobnie jak w przypadku iOS, przed rozpoczęciem musisz pobrać i zainstalować aplikację Dysk Google na swoim urządzeniu.

Śmiało i:

 1. Uruchom aplikację Dysk Google na urządzeniu z Androidem i dotknij ikony menu (trzy ułożone pionowo linie) w lewym górnym rogu.

 2. Otwórz ustawienia.

 3. Uzyskiwać Automatyczne dodawanie aby dodać swoje zdjęcia do Dysku Google.

Wyświetlaj i edytuj swoje zdjęcia za pomocą aplikacji Dysk Google lub aplikacji Zdjęcia Google. Jeśli tworzenie kopii zapasowej się nie powiedzie, wykonaj te same kroki rozwiązywania problemów, które podano w Urządzenia iOS Sekcja.

Komputer stacjonarny

Jednym z najłatwiejszych sposobów jednoczesnego tworzenia kopii zapasowych zdjęć, filmów i innych danych jest użycie aplikacji komputerowej Kopia zapasowa i synchronizacja. Aby rozpocząć przesyłanie, musisz spełnić następujące wymagania:

 • Twoje połączenie internetowe musi być silne. Do przesyłania danych najlepiej używać połączenia Ethernet.
 • Wszystkie zdjęcia nie mogą być mniejsze niż 256 x 256 pikseli i nie mogą przekraczać 75 MB. Jest to wymóg na zdjęcie.
 • Jedyne dozwolone typy plików to .jpg, .png, .webp i niektóre inne pliki RAW.

Po spełnieniu wymagań i zainstalowaniu na komputerze Kopii zapasowej i synchronizacji:

 1. Zaloguj się na Dysk Google , kliknij ikonę koła zębatego i wybierz „Pobierz kopię zapasową i synchronizację na swój komputer”.

 2. Przewiń w dół i wybierz „Pobierz” w obszarze Kopia zapasowa i synchronizacja.

 3. Zainstaluj aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja i zaloguj się przy użyciu konta Dysku Google.

 4. Wybierz foldery, których kopię zapasową chcesz automatycznie utworzyć. Pamiętaj, aby zaznaczyć pole „Zdjęcia Google”.

 5. Wybierz, czy chcesz zsynchronizować zawartość Dysku z komputerem. Kiedy skończysz, naciśnij „Start”.

Zawijanie

Czy masz jakieś wskazówki, porady lub pytania dotyczące tworzenia kopii zapasowych zdjęć na Dysku Google? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.