Jak anulować subskrypcje App Store za pośrednictwem iOS i iTunes?

Platformy iTunes i iOS App Store oferują nieograniczoną liczbę usług i aplikacji opartych na subskrypcji. Te aplikacje pomagają nam uczyć się języka obcego, kodować, edukować nasze dzieci i uzyskiwać dostęp do przydatnych funkcji multimedialnych.

Jak anulować subskrypcje App Store za pośrednictwem iOS i iTunes?

Chociaż wygoda i bezpieczeństwo miesięcznego rozliczania tych aplikacji za pośrednictwem Apple są cenne dla wielu użytkowników, czasami okazuje się, że nie potrzebujesz już konkretnej aplikacji lub usługi opartej na subskrypcji. Wiele firm korzystających z subskrypcji liczy na ciągłe przychody od użytkowników, którzy zapominają anulować swoje subskrypcje i bezpłatne okresy próbne. Dla wielu użytkowników subskrypcje są niską opłatą miesięczną i dlatego nie są warte czasu na anulowanie. Od Rona Liebera z New York Times:

„Żadna z twoich subskrypcji nie doprowadzi cię do bankructwa, chociaż wzięta – i anulowana – razem i przeznaczona na oszczędności, mogą stanowić przyzwoitą część budżetu wakacyjnego. Ale rosnąca lista subskrypcji jest kolejnym przypomnieniem, jak wiele komplikacji może wiązać się z wygodą. Często łatwiej jest uruchomić usługę cykliczną niż ją zakończyć, a nawet jeśli zauważysz 9,99 USD miesięcznie, możesz nie chcieć wkładać 9,99 USD (lub więcej) wysiłku wymaganego w pozbycie się go. To jest dokładnie to, co te firmy chcą, abyś myślał.

Na szczęście Apple działając jako pośrednik oznacza, że ​​nie tylko minimalizujesz ryzyko finansowe związane z nadmiernie obciążonym rachunkiem lub skradzionymi informacjami finansowymi, ale także dajesz sobie jedno miejsce na anulowanie tych subskrypcji App Store.

Jeśli zastanawiasz się, jak anulować subskrypcje iTunes lub sklepu z aplikacjami, oto jak to zrobić.

Jak anulować subskrypcje iTunes i App Store

Użytkownicy Apple mają dwie opcje anulowania subskrypcji. Możesz to zrobić za pomocą iPhone'a lub iPada lub możesz anulować subskrypcje za pośrednictwem iTunes na laptopie lub komputerze stacjonarnym.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak łatwo anulować subskrypcje iTunes i sklepów z aplikacjami, korzystając z jednej z tych dwóch metod.

Anuluj subskrypcje iTunes i App Store w iOS

Użytkownicy Apple wchodzą w interakcję z oprogramowaniem iOS. Firma ułatwia anulowanie subskrypcji z iPada, iPhone'a lub komputera Mac. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > iTunes i App Store. W zależności od używanej wersji systemu iOS określą kroki, które należy podjąć, aby anulować usługi subskrypcji.

Jeśli opcja „Subskrypcje” nie jest dostępna w ustawieniach (wymienionych w „Płatności i wysyłka”), będziesz musiał wybrać „iTunes i App Store” na swoim urządzeniu mobilnym.

Stuknij swój identyfikator Apple ID u góry strony.

Jeśli masz wiele identyfikatorów Apple ID, upewnij się, że jesteś zalogowany na konto powiązane z subskrypcją, którą chcesz anulować. Jeśli nie, najpierw dotknij; Wyloguj się. Następnie zaloguj się ponownie przy użyciu prawidłowego konta Apple ID.

Stuknij „Wyświetl Apple ID”

Jeśli jesteś zalogowany na właściwym koncie, dotknij Wyświetl Apple ID. W zależności od ustawień zabezpieczeń urządzenia może być konieczne uprzednie uwierzytelnienie za pomocą Touch ID, Face ID lub kodu dostępu.

Przewiń w dół i wybierz Subskrypcje.

Wybierz subskrypcję do anulowania

Znajdź i wybierz subskrypcję, którą chcesz anulować, z listy aktualnie aktywnych subskrypcji.

Stuknij Anuluj subskrypcję

Po wybraniu żądanej subskrypcji dotknij Anuluj subskrypcje na dole strony informacyjnej subskrypcji.

Uzyskiwać Potwierdzać aby zweryfikować anulowanie.

*Notatka że cykliczne subskrypcje, które zostały już anulowane, nadal będą wymienione w Twoim Aktywny listy do daty wygaśnięcia ich nieodnowienia. Możesz je odróżnić odwołując się do daty „Wygasa” zamiast „Data następnego rozliczenia”.

Gdy osiągniesz ten termin, Twoja subskrypcja stanie się nieaktywna i nie zostaniesz ponownie obciążony rachunkiem, chyba że ponownie aktywujesz subskrypcję.

Anulowanie subskrypcji iTunes i App Store w iTunes

Jeśli nie masz pod ręką urządzenia z systemem iOS lub po prostu wolisz korzystać z trasy na komputer, możesz również zarządzać subskrypcjami App Store i anulować je za pomocą aplikacji iTunes dla systemu macOS i Windows.

Dotknij „Konto”, a następnie „Wyświetl konto”

Uruchom iTunes, upewniając się, że jesteś zalogowany na właściwe konto. Wybierać Konto > Wyświetl moje konto z paska menu (macOS) lub paska narzędzi (Windows). Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło iTunes.

Kliknij „Zarządzaj” w „Subskrypcja”

Przewiń w dół do Ustawieniasekcję i znajdź Subskrypcjawejście. Zobaczysz całkowitą liczbę wymienionych subskrypcji. Pamiętaj, że obejmuje to zarówno aktywne, jak i wygasłe subskrypcje. Kliknij Zarządzanie przycisk po prawej stronie.

Kliknij „Edytuj”

Znajdź subskrypcję usługi lub aplikacji, którą chcesz anulować, i kliknij Edytować.

Kliknij „Anuluj subskrypcję”

Kliknij Anuluj subskrypcje i potwierdź swój wybór, gdy zostaniesz o to poproszony.

Jeśli masz problemy z anulowaniem subskrypcji lub masz pytania dotyczące warunków rozliczeń i subskrypcji, skorzystaj z funkcji Skontaktuj się ze Wsparciem Apple, aby zainicjować zgłoszenie pomocy za pośrednictwem poczty e-mail, czatu lub telefonu.

Anuluj subskrypcję na komputerze Mac

Czasami korzystanie z komputera jest po prostu prostsze. Jeśli używasz komputera Mac, otwórz App Store i postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

Kliknij „Sklep”, a następnie „Wyświetl moje konto”

Kliknij „Zarządzaj”

Kliknij „Edytuj”

Kliknij „Anuluj subskrypcję”

Co się stanie, jeśli nie widzisz subskrypcji?

Jeśli wykonałeś powyższe kroki i nie widzisz subskrypcji, którą chcesz anulować, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

  • Czy opłata za aplikację, której szukasz, jest rozliczana przez iTunes? Możesz to potwierdzić, sprawdzając wyciągi bankowe lub wyciągi z karty kredytowej. Apple obciąży Cię bezpośrednio, więc opłata będzie zawierać nazwę firmy obok opłaty.
  • Jeśli masz wiele identyfikatorów Apple ID, możliwe, że Twoja subskrypcja jest pod innym identyfikatorem.
  • Czy subskrypcja została skonfigurowana przez członka rodziny? Jeśli tak, nie pojawi się pod Twoim identyfikatorem. Zapytaj wszystkich członków swojej grupy Family Share o rozliczenia.
  • Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail o subskrypcji, na którą nie zarejestrowałeś się, może to być nieprawidłowa. Skontaktuj się ze Wsparciem Apple w celu uzyskania wyjaśnień.

Często Zadawane Pytania

Jak anulować subskrypcję, jeśli nie mam już urządzenia Apple?

Być może anulujesz subskrypcje, ponieważ nie masz już produktów Apple. W takim przypadku nadal możesz anulować swoje subskrypcje. Musisz to zrobić za pomocą iTunes na komputerze. Po prostu przejdź do witryny iTunes i kliknij „Pobierz”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować.u003cbru003eu003cbru003ePo wykonaniu tej czynności zaloguj się i postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami.

Muszę anulować subskrypcję, ale nie pamiętam mojego loginu Apple. Co ja robię?

Jeśli zauważysz opłatę za subskrypcję na swoim wyciągu bankowym i musisz ją anulować, ale nie pamiętasz swojego loginu Apple, nadal możesz anulować subskrypcję. u003cbru003eu003cbru003eNajpierw spróbuj skontaktować się ze Wsparciem Apple w celu uzyskania pomocy. Jeśli nadal masz produkt Apple lub ten sam numer telefonu, którego używałeś wcześniej, będzie to znacznie prostsze. Ale jeśli Apple nie jest w stanie pomóc, spróbuj skontaktować się z instytucją finansową, aby zablokować opłaty w przyszłości.

Są subskrypcje, na które się nie zapisałem. Co mogę zrobić?

Jeśli pobrałeś aplikację i automatycznie zarejestrowano subskrypcję, możesz skontaktować się ze Wsparciem Apple lub twórcą aplikacji w celu uzyskania zwrotu pieniędzy. Informacje dla programistów można łatwo znaleźć, przeszukując aplikację w App Store.u003cbru003eu003cbru003eNastępnie powinieneś być w stanie anulować subskrypcję przy użyciu jednej z powyższych metod, aby uniknąć dalszych opłat.

Końcowe przemyślenia

Możesz ustawić swoje subskrypcje tak, aby zostały anulowane przed ich odnowieniem. Na przykład, jeśli Twoja subskrypcja nie zostanie odnowiona przez 30 dni, możesz przejść do Ustawień w telefonie i anulować subskrypcję. Dzięki temu będziesz mógł nadal korzystać z treści do dnia anulowania.

Korzystając z jednej z dwóch opisanych powyżej metod, możesz szybko i łatwo anulować subskrypcje iTunes i sklepu z aplikacjami, aby uniknąć powtarzających się comiesięcznych opłat.