Jak automatycznie opróżnić kosz w Gmailu

Niechciane wiadomości e-mail i spam mogą szybko się gromadzić, zapełniając skrzynkę odbiorczą. Zezwolenie na zbyt szybkie gromadzenie tych wiadomości wpłynie na całkowitą przydzieloną pojemność Gmaila. Możliwe jest również, że te konkretne wiadomości mogą stanowić zagrożenie dla Twojej prywatności, jeśli zostaną pozostawione w stosie. Dobrą rzeczą jest to, że niezależnie od tego, co robisz, po usunięciu tych wiadomości Gmail dba o to, aby zostały automatycznie usunięte trwale po 30 dniach.

Jak automatycznie opróżnić kosz w Gmailu

"To idealne! Więc o czym tutaj mówimy?

Cóż, jak już wspomniano, zezwolenie na gromadzenie się tych wiadomości może powodować problemy z prywatnością osobistą, a także może być szkodliwe dla limitu przechowywania. Bardziej korzystne może być pozbycie się problemu, zanim się pojawi. Nigdy nie wiesz, kto może węszyć w twoich e-mailach, gdy nie zwracasz na to uwagi.

„Ale co, jeśli w moim folderze na śmieci są rzeczy, które mogę chcieć odzyskać?”

Możesz to zrobić, zanim nastąpi 30-dniowe automatyczne usuwanie, dzięki uprzejmości Gmaila. Naprawdę nie ma sposobu, aby zapobiec automatycznemu usuwaniu e-maili z istnienia, chyba że samodzielnie wyciągniesz je z kosza.

Bezpieczeństwo i przechowywanie to prawdopodobnie największe obawy związane z przepełnieniem Śmieci teczka. Jeśli jesteś typem, który woli po prostu usunąć kosz, gdy tylko zostanie usunięty, kontynuuj czytanie.

Szybko opróżnij kosz w Gmailu i foldery spamu

Aby pozbyć się niepotrzebnego i niechcianego bałaganu spowodowanego nadmiarem bezużytecznych wiadomości, możesz faktycznie przejść do folderów kosza i spamu, aby samemu je usunąć. Aby to zrobić z przeglądarki internetowej:

 1. Zaloguj się do swojego konta e-mail Gmail, używając powiązanych z nim danych logowania.

 2. Na lewym pasku bocznym, gdzie znajduje się Skrzynka odbiorcza, poszukaj i kliknij Jeszcze .
  • Spowoduje to otwarcie listy dodatkowych folderów, które mogą zawierać wiadomości.

 3. Przewiń w dół, aż znajdziesz Śmieci i kliknij na niego.

Z tego miejsca możesz opróżnić kosz na kilka sposobów:

 1. W przypadku pojedynczej wiadomości kliknij lewym przyciskiem pole znajdujące się po lewej stronie wiadomości. Po prawidłowym wykonaniu wypełni się znacznikiem wyboru.
  • Następnie kliknij Usuń na zawsze link, który się pojawi.

 2. W przypadku maksymalnie 50 wiadomości naraz kliknij lewym przyciskiem puste pole w lewym górnym rogu okna Kosza. Podobnie jak w przypadku pojedynczych wiadomości, będziesz wiedział, że jest wybrany poprawnie, gdy zostanie wypełniony znacznikiem wyboru. Zobaczysz również, że jest wyświetlany jako Wybrano wszystkie 50 wątków na tej stronie.
  • Następnie kliknij Usuń na zawsze link, który się pojawi.

 3. Aby całkowicie usunąć zawartość folderu Kosz za jednym zamachem, kliknij łącze Opróżnij teraz kosz.

  • Otrzymasz wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie usunięcia wszystkich wiadomości na zawsze.
  • Kliknij OK, aby potwierdzić.

Twój folder Kosz jest teraz całkowicie pusty!

Dokładnie to samo można zrobić w folderze Spam, aby usunąć wszystkie zawarte w nim wiadomości.

Opróżnij kosz Gmaila i spam za pomocą urządzenia mobilnego

Być może polegasz na swoim urządzeniu mobilnym do obsługi wiadomości e-mail. Za pomocą aplikacji Gmail możesz szybko i łatwo usunąć wszystkie wiadomości-śmieci i spam ze swoich folderów. Bez względu na to, czy używasz iPhone'a, iPada czy urządzenia z systemem Android, wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Uruchom aplikację Gmail na swoim urządzeniu mobilnym.

 2. Stuknij ikonę Menu (trzy ułożone pionowo linie), aby wyświetlić listę etykiet folderów.

 3. Następnie dotknij folderu Kosz lub Spam, aby uzyskać do niego dostęp.

 4. Aby usunąć pojedynczą wiadomość, musisz dotknąć kółka znajdującego się po lewej stronie każdej wiadomości. Po wybraniu zostanie wypełniony znacznikiem wyboru.
  • Gdy każda wiadomość zostanie oznaczona do usunięcia, dotknij Śmieci ikonę w prawym górnym rogu ekranu.

 5. Aby całkowicie usunąć wszystkie śmieci lub spam na stałe, dotknij Opróżnij kosz teraz lub Usuń spam teraz link znajdujący się w górnej części ekranu.

 6. Sfinalizuj swoją decyzję, dotykając Pusty gdy na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem.

Niektórzy z was mogą w rzeczywistości nie używać aplikacji Gmail do uzyskiwania dostępu do swoich e-maili. Osoby, które uzyskują dostęp do Gmaila za pomocą protokołu IMAP (standardowej ikony poczty w telefonie):

 1. Uruchom aplikację Mail z urządzenia mobilnego.

 2. Uzyskaj dostęp do swojego konta Gmail. Niektóre wiadomości są oddzielone adresem e-mail. Inne mogą zawierać całą pocztę w jednej skrzynce odbiorczej. Upewnij się, że wybierasz tylko tę wiadomość, którą chcesz usunąć, zanim przejdziesz z nią.

 3. Znajdź listę etykiet folderów Gmaila.

 4. Stuknij w Śmieci lub Graty aby otworzyć odpowiedni folder. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich wiadomości znajdujących się obecnie w określonym folderze.

 5. Odtąd będzie to taka sama procedura, jak w przypadku korzystania z aplikacji Gmail.