Jak automatycznie zabijać aplikacje działające w tle na Androida?

Żyjemy w świecie ciągłych problemów z baterią telefonu. Smartfony są tak szeroko stosowane, że ich baterie po prostu nie nadążają. Dzięki temu technologia akumulatorów stale się rozwija. Jednak rzeczy nie są idealne, nawet w przypadku telefonów z potężnymi bateriami. Jednym z głównych winowajców, których należy szukać, są aplikacje działające w tle.

Jak automatycznie zabijać aplikacje działające w tle na Androida?

Telefony z Androidem mają z tym szczególny problem. Jeśli naciśniesz kwadratowy przycisk i zamkniesz wszystkie aplikacje, nadal nie pomoże ci pozbyć się tych paskudnych zabójców baterii działających w tle.

Dlaczego aplikacje działające w tle zużywają tak dużo baterii?

Możesz się zastanawiać, dlaczego omawiamy tutaj aplikacje działające w tle. W końcu rzeczy takie jak Bluetooth, Wi-Fi, dane i jasność ekranu z pewnością pochłaniają największą część żywotności baterii smartfona. Cóż, to może być prawda, ale właśnie dlatego wszyscy używają ich z umiarem i mając na uwadze baterię.

Jednak aplikacje działające w tle nie są widoczne. Możesz ich nie widzieć, ale są tam bardzo dużo, skubiąc twoją baterię, jeden procent na raz.

Ale dlaczego tak jest? Czy aplikacje działające w tle nie są zoptymalizowane tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla baterii? Niestety nie. Niektóre nie są dobrze zoptymalizowane, niektóre cierpią z powodu bagien, podczas gdy inne to po prostu złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie reklamowe lub gorzej. Dlatego oczywistym rozwiązaniem byłoby ich zamknięcie.

android

Połóż na nim palec

Pierwszym krokiem w zabijaniu niepotrzebnie wymagających aplikacji działających w tle jest znalezienie tych, które dają Twojemu telefonowi szansę na zdobycie pieniędzy. Aby zobaczyć listę aplikacji i ich użycie, przejdź do Ustawienia, następnie Bateria, śledzony przez Zużycie baterii. Wymienione w kolejności malejącej, zobaczysz listę aplikacji, które wykonują numer na baterii telefonu.

Teraz im częściej korzystasz z aplikacji, tym wyżej będą one znajdować się na liście, co oznacza, że ​​aplikacje społecznościowe najprawdopodobniej znajdą się na szczycie. Ale ty to wiesz. Wiesz, że aplikacje, z których regularnie korzystasz, prawdopodobnie nadrabiają większość zużycia baterii.

Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Nie zwracaj uwagi na aplikacje, które wiesz używasz często. Poszukaj tych, których nie pamiętasz. Jeśli aplikacja znajduje się na górze listy i nie masz pojęcia, co to jest, powinieneś ją zabić.

Zabijanie aplikacji

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać tę aplikację przed nadmiernym zużyciem baterii. Nie martw się, jeśli nie masz pojęcia, co robi aplikacja i uważasz, że nie potrzebujesz jej po wyszukaniu jej w Google, prawdopodobnie możesz ją bezpiecznie usunąć.

Pierwszy sposób polega na udaniu się: Ustawienia, następnie System, a następnie do O telefonie. Zejdź na sam dół na tym ekranie i dotknij Numer kompilacji siedem razy. Zasadniczo w ten sposób włączasz Opcje programisty. Teraz wróć do System i wybierz Opcje programistyczne. Teraz przejdź do Ustawienia, Opcje programistyczne, Procesy, lub Ustawienia, System, Opcje programistyczne, Prowadzenie usług. Teraz na liście aplikacji przed tobą dotknij aplikacji, którą chcesz zabić, i wybierz Zatrzymać. Spowoduje to zatrzymanie działania aplikacji.

aplikacje działające w tle na Androida

Alternatywnie przejdź do Ustawienia, Aplikacje i powiadomienia, oraz Aplikacje. Lista przed wyświetleniem aplikacji w kolejności alfabetycznej. Klikając dowolną z tych aplikacji, dostaniesz opcję: Wymuszone zatrzymanie to lub do Odinstaluj to. Jeśli chcesz być bezpieczny i mieć pewność, że aplikacja nie będzie już działać w tle Twojego systemu, odinstaluj ją.

Zabijanie aplikacji w tle

Jak widać, proces zabijania aplikacji działających w tle jest dość prosty. Jeśli nie chcesz, nie musisz bawić się metodą Opcje programisty, po prostu zachowaj prostotę. Zatrzymaj/odinstaluj aplikacje działające w tle, a nie tylko poprawi się żywotność baterii, ale także zacznie działać znacznie płynniej.

Czy próbowałeś zabić aplikacje działające w tle? Czy to pomogło Twojemu telefonowi działać szybciej? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej i podziel się swoimi przemyśleniami, zadawaj pytania lub po prostu dołącz do dyskusji.