Jak zmienić swoje zdjęcie w Life360

Twoje zdjęcie profilowe w obrębie pinezki lokalizacji to jedna z rzeczy, które sprawiają, że Life360 jest wyjątkowe. Podczas początkowej konfiguracji zostaniesz poproszony o zezwolenie na dostęp do aparatu lub galerii w celu dostarczenia zdjęcia do aplikacji.

Jak zmienić swoje zdjęcie w Life360

Od samego początku jest to jedna z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia; proces podobny do każdej innej aplikacji zawierającej Twoje zdjęcie profilowe. Ten artykuł koncentruje się na zmianie Twojego zdjęcia profilowego, a także na innych przydatnych sposobach dostosowania konta.

Zmiana zdjęcia profilowego w Life360

Zanim przejdziesz dalej, warto zauważyć, że kroki zostały przetestowane na iPhonie z systemem iOS 13. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ interfejs aplikacji jest taki sam na Androidzie, a Life360 prosi o te same uprawnienia.

W systemie iOS lub Android dotknij Ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Konto w Ustawieniach uniwersalnych. Poniższe okno zawiera kilka opcji dostosowania konta, ale na razie zajmiemy się zmianą zdjęcia profilowego.

ustawienia

Stuknij swoje imię w sekcji Profil, a następnie stuknij zdjęcie profilowe w następnym oknie. Pojawi się wyskakujące okienko i możesz wybrać „Zrób zdjęcie” lub „Wybierz z biblioteki”. Po wybraniu jednego z nich może być konieczne zezwolenie Life360 na dostęp do galerii lub aparatu.

dostęp do zdjęć

Zrób selfie lub wybierz obraz z biblioteki i gotowe. Być może trzeba będzie zmienić położenie zdjęcia, aby lepiej pasowało do ramki, ale to prawie wszystko.

Możesz zaktualizować swoje imię i nazwisko w tym samym oknie. Ale nie zapomnij nacisnąć przycisku Zapisz w prawym górnym rogu ekranu, aby zachować zmiany.

Względy bezpieczeństwa

Niektórym użytkownikom nie podoba się fakt, że Life360 uzyskuje dostęp do aparatu i galerii. Ale nie ma powodu do zmartwień. Te funkcje można łatwo wyłączyć. Poniższe wyjaśnienie pokazuje, jak to zrobić na iPhonie. Metoda jest dość podobna na Androidzie, jeśli język może być inny.

Uzyskaj dostęp do Ustawień i przesuń palcem w dół do Life360 i dotknij , aby otworzyć aplikację. Poniższe okno zawiera wszystkie uprawnienia powiązane z aplikacją. Aby odłączyć aparat, dotknij przycisku obok niego, aby wyłączyć, a następnie wybierz Zdjęcia i wybierz „Nigdy” lub „Czytaj i pisz”.

ustawienie life360

Warto zauważyć, że aplikacja nie pozwoli Ci zmienić zdjęcia profilowego, gdy te uprawnienia są wyłączone. To samo dzieje się po kliknięciu „Nie zezwalaj” w wyskakującym oknie. Oczywiście zawsze możesz wrócić do ustawień i zmienić uprawnienia.

Inne ustawienia konta

Menu Konto to miejsce, w którym możesz zmienić numer telefonu, adres e-mail i hasło. Sekcja Zarządzanie kontem umożliwia również usunięcie profilu lub „Wyślij opinię o lokalizacji”.

rachunek

Zmiana tych ustawień jest dość prosta. Stukasz w dowolną z podanych opcji, wprowadzasz nowe informacje i stukasz Zapisz, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Utworzenie nowego hasła wymaga podania starego hasła. Jeśli nie pamiętasz, co to było, musisz użyć kreatora „Nie pamiętam hasła”.

Jak być może już wiesz, Life360 oferuje usługi ratunkowe, takie jak pomoc drogowa, alert o wypadku i nie tylko. Dlatego warto ustawić numer telefonu, którego używasz na tym smartfonie. Umożliwia innym członkom skontaktowanie się z Tobą w nagłych wypadkach, nawet jeśli nie masz dostępu do Wi-Fi.

Usunięcie konta powoduje usunięcie wszystkich Twoich danych i kręgów. Jest to coś, co powinieneś zrobić tylko wtedy, gdy chcesz przestać korzystać z aplikacji. Jeśli chcesz po prostu wyjść z określonego kręgu, przejdź do Ustawień, wybierz Zarządzanie kręgami i wybierz ten, który chcesz opuścić.

„Wyślij opinię o lokalizacji” to jedna z najciekawszych funkcji Life360. Działa jak miniaturowy klient poczty e-mail, umożliwiając wysyłanie wiadomości e-mail o aktualnej lokalizacji. Znowu jest to przydatne w nagłych wypadkach lub gdy napotkasz warunki drogowe, o których inni powinni wiedzieć.

nowa rozmowa

Dotknij „Wyślij opinię o lokalizacji”, wpisz swoją wiadomość w polu. Możesz także dodać obraz, dotykając ikony aparatu. Domyślnie oprogramowanie korzysta z adresu e-mail powiązanego z Life360. Ale możesz zmienić go na inny adres, nie psując pozostałych ustawień. To samo dotyczy nazwy nadawcy w sekcji „Od”.

Czy jest coś jeszcze, co możesz zmienić w Life360?

Pod względem stylu i wyglądu możesz zmienić tylko zdjęcie profilowe. Nie ma motywów, zmian kolorów i innych poprawek estetycznych, ale tak naprawdę ich nie potrzebujesz. Jeśli chodzi o inne funkcje, możesz zmienić nazwę lokalizacji i adres, dodać więcej miejsc do mapy i zaprosić nowych członków do swojego kręgu.

Jeśli to Ty utworzyłeś krąg, istnieje możliwość ustawienia siebie jako administratora. Dodatkowo Life360 pozwala na chwilę wyjść z sieci i zatrzymać śledzenie lokalizacji.

Uśmiechnij się do aparatu

Niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, zmiana zdjęcia profilowego Life360 to spacer po parku. Jedyną sztuczką jest zrobienie porządnego selfie, aby cała twarz zmieściła się w ramie profilu Life360.

Czy ustawiłeś zdjęcie profilowe zaraz po zainstalowaniu aplikacji? Jakich obrazów używają członkowie Twoich kręgów? Podziel się swoimi preferencjami z resztą społeczności TechJunkie.