Jak dodać dzwonek do iPhone'a bez iTunes

Jeśli masz iPhone'a, ale nie masz iTunes, ustawienie wybranego dzwonka może być trudne. Apple oferuje wybór gotowych utworów, ale co, jeśli chcesz użyć swojej ulubionej piosenki?

Jak dodać dzwonek do iPhone'a bez iTunes

Niestety, Apple sprawiło, że sytuacja jest trochę skomplikowana, wymagając zapłaty i pobrania utworu z iTunes, aby użyć go jako dzwonka. Ale są sposoby na obejście tego.

W tym artykule omówimy, jak dodać dzwonek do iPhone'a bez korzystania z iTunes.

Jak dodać dzwonek do iPhone'a bez iTunes

Co będziesz potrzebował

Zanim przejdziemy do dodawania dzwonka, musisz najpierw zrobić kilka rzeczy.

Utwór, który chcesz ustawić jako dzwonek, musisz pobrać na telefon i zapisać w bibliotece muzycznej iPhone'a. Alternatywnie możesz zaimportować i zapisać utwór w swoich plikach Apple. Pamiętaj, aby to zrobić. W przeciwnym razie poniższe kroki nie będą działać.

Będziesz także musiał mieć zainstalowaną aplikację Garageband na swoim iPhonie. Garageband to aplikacja przeznaczona do użytku na urządzeniach Apple, takich jak iPhone'y, iPady i komputery Mac, umożliwiająca użytkownikom tworzenie podcastów i plików muzycznych. Zwykle jest to aplikacja natywna, ale możesz ją pobrać bezpłatnie ze sklepu z aplikacjami, jeśli jej nie masz.

Po dodaniu wybranej piosenki do urządzenia i zainstalowaniu aplikacji Garageband możemy zacząć.

Aby poruszać się za pomocą iTunes do tworzenia dzwonka, musisz najpierw utworzyć własny utwór, zanim ustawisz go jako dzwonek.

Tworzenie nowego dzwonka na iPhonie

 1. Uruchom aplikację Garageband.

 2. Następnie otwórz sekcję „Utwory” i przesuwaj, aż znajdziesz „Perkusja”. Teraz dotknij „Inteligentne bębny” i wybierz przycisk „Widok”, aby przejść do sekcji edycji. Apple przedstawia ten przycisk jako serię dłuższych i krótszych linii.

 3. Następnie musisz dotknąć ikony „Pętla” u góry ekranu. Ten przycisk umożliwia przeglądanie utworu.

 4. Wybierz zakładkę „Pliki” i znajdź utwór, którego chcesz użyć. Po zlokalizowaniu utworu naciśnij go przez kilka sekund, a zostanie zaimportowany. Jeśli nie widzisz utworu, którego szukasz, kliknij przycisk "Przeglądaj elementy z aplikacji Pliki", aby go wyszukać.

 5. Naciśnij przycisk „Odtwórz”, aby przejść przez utwór i zobaczyć, gdzie ma się rozpocząć odtwarzanie utworu, gdy zadzwoni telefon. U góry ekranu edycji zobaczysz coś, co wygląda jak linijka z przymocowaną do niej pionową pinezką suwaka. Przesuń tę pinezkę do miejsca, w którym chcesz rozpocząć utwór.

 6. Jeśli jesteś zadowolony z miejsca umieszczenia pinezki, kliknij dwukrotnie utwór. Pojawi się wybór opcji. Wybierz „Podziel”. Następnie przeciągnij ikonę nożyczkami w dół, aby wyciąć utwór w wybranym miejscu.

 7. Teraz kliknij dwukrotnie fragment utworu, którego nie chcesz zachować. Pojawi się menu. Wybierz „Usuń”, aby usunąć go z obszaru roboczego.

 8. Następnie dotknij strzałki skierowanej w dół w lewym górnym rogu ekranu. Następnie z menu wybierz „Moje utwory”.

 9. Stuknij i przytrzymaj projekt muzyczny, a następnie wybierz „Udostępnij”. Z menu wybierz „Dzwonek”, a następnie „Kontynuuj”. Następnie nazwij piosenkę. Następnie wybierz „Eksportuj”. Spowoduje to zapisanie nowego dzwonka.

 10. Następnie pojawi się opcja „Użyj dźwięku jako”. Jeśli go klikniesz, pozwoli Ci ustawić utwór jako dzwonek lub przypisać go do kontaktu. Alternatywnie, dotknij "OK", aby zapisać dzwonek, aby móc ustawić go ręcznie na późniejszym etapie.

Należy pamiętać, że po wyeksportowaniu utworu iPhone automatycznie przycina utwór do 30 sekund. Dlatego jeśli chcesz, aby odtwarzany był tylko fragment utworu (mniej niż 30 sekund), musisz go wyciąć z obu stron. Dzięki temu możesz utworzyć żądany segment. Aby to zrobić, powtórz kroki od 5 do 7.

Ustawianie własnego utworu jako dzwonka na iPhonie bez korzystania z iTunes

Jeśli wybrałeś „OK” i właśnie zapisałeś utwór, a teraz chcesz ustawić go jako dzwonek, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz iPhone'a i przejdź do „Ustawienia” (mała szara ikona koła zębatego).

 2. Stuknij w „Ustawienia”, a następnie wybierz „Dźwięki i haptyka”.

 3. Z tego menu wybierz „Dzwonek”. Lista wszystkich dostępnych dzwonków zostanie rozwinięta. Twój nowo utworzony dzwonek powinien pojawić się na górze tej listy.

 4. Stuknij utwór, aby ustawić go jako dzwonek.

Dzwonek iPhone'a utworzony i ustawiony

Tworzenie i ustawianie nowego dzwonka na iPhonie jest trudne, jeśli nie korzystasz z iTunes. Ale jeśli wykonasz powyższe kroki, usłyszysz swoją ulubioną piosenkę, gdy zadzwoni telefon.

Jedyną rzeczą, o którą musisz się martwić, jest to, jaką piosenkę chcesz usłyszeć!

Czy stworzyłeś i ustawiłeś dzwonek na swoim iPhonie bez korzystania z iTunes? Czy skorzystałeś z którejś ze wskazówek zawartych w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.