Jak AirDrop stron internetowych między iPhone, iPad i Mac?

AirDrop, technologia sieciowa ad-hoc firmy Apple, ułatwia szybkie udostępnianie zdjęć, plików, kontaktów i nie tylko między urządzeniami z systemem iOS i macOS. Ale jedną mniej znaną funkcją AirDrop jest również możliwość wysyłania stron internetowych. Dzięki temu możesz na przykład udostępnić łącze do witryny współpracownikowi lub przenieść długi, nieprzyjazny dla urządzeń mobilnych artykuł z iPhone'a na komputer Mac w celu łatwiejszego przeglądania. Jako jednorazowa funkcja jest szczególnie przydatna dla tych, którzy nie chcą korzystać z bardziej rozbudowanej funkcji Handoff firmy Apple.

Gdy AirDrop upuszczasz witrynę, urządzenie odbierające natychmiast uruchomi domyślną przeglądarkę i załaduje wyznaczony adres URL. Pozwala to Tobie (lub komukolwiek, komu udostępniasz link) szybko zobaczyć witrynę lub artykuł bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań interwencyjnych. Oto jak AirDrop witrynę na iPhonie, iPadzie lub Macu.

Jak AirDrop stron internetowych między iPhone, iPad i Mac?

Witryna AirDrop z iPhone'a lub iPada

kroki do zrzutu strony z iPhone'a lub iPada

  1. Uruchom Safari na iPhonie lub iPadzie i przejdź do linku, który chcesz udostępnić za pomocą AirDrop. W razie potrzeby dotknij górnej części ekranu, aby wyświetlić ikony Safari na dole, a następnie dotknij Udział Ikona.
  2. Daj swojemu urządzeniu chwilę, aby znaleźć dostępne urządzenia AirDrop, a następnie dotknij, aby wysłać witrynę do żądanego odbiorcy.
  3. Po zaakceptowaniu wybrane urządzenie natychmiast załaduje udostępniony link w domyślnej przeglądarce. Obejmuje to przeglądarki takie jak Chrome lub Firefox w systemie macOS, więc nie ograniczasz się tylko do Safari.

strona odebrana przez airdrop otwarta w chrome w macOS

Witryna AirDrop z systemu macOS

Podczas gdy w naszym osobistym przypadku najczęściej wysyłamy strony internetowe z naszego urządzenia iOS na nasz Mac, możliwość AirDrop stron internetowych działa w dowolnym kierunku obsługiwanym przez AirDrop. Na przykład, jeśli właśnie znalazłeś interesujący artykuł na komputerze Mac, ale musisz go opuścić, możesz wysłać go na iPhone'a do czytania w podróży. Oczywiście istnieje wiele innych sposobów synchronizowania lub udostępniania łączy między platformami komputerowymi i mobilnymi — przekazywanie, synchronizacja zakładek, lista czytelnicza, poczta e-mail itp. — korzystanie z AirDrop jest stosunkowo szybkie i nie wymaga dodatkowej konfiguracji.

  1. Korzystając z przeglądarki obsługującej funkcję Udostępnij firmy Apple, kliknij ikonę Udostępnij (lub wybierz Plik > Udostępnij) z paska menu i wybierz Zrzut powietrza.
  2. strona airdrop safari mac

  3. W wyświetlonym oknie AirDrop poświęć chwilę na odkrycie pobliskich urządzeń AirDrop, a następnie kliknij żądanego odbiorcę.
  4. strona airdrop safari mac na iPada

  5. Urządzenie odbierające uruchomi domyślną przeglądarkę internetową (Safari w przypadku iOS) i natychmiast załaduje udostępniony link.

strona airdrop ipad