Czy AirTags działają z telefonami z Androidem?

AirTags zawierają chipy NFC, które są czytelne dla telefonów obsługujących Android NFC. Chociaż Androida nie można sparować z AirTag, może on pobrać dane właściciela, gdy właściciel umieści AirTag w „trybie utraconym”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak AirTags działają z telefonami z Androidem, omówimy Cię w tym artykule.

Czy AirTags działają z telefonami z Androidem?

Szczegółowo opisaliśmy również, co zrobić, jeśli natkniesz się na przedmiot z dołączoną etykietą AirTag. Dodatkowo, jeśli chcesz kupić urządzenie śledzące, omawiamy zalety i wady AirTags i jego konkurenta, Tile.

Czy AirTags działają z telefonami z Androidem?

Tak, robią. Możesz użyć smartfona z Androidem z obsługą NFC, aby odczytać tagi AirTag, jeśli natrafisz na jeden, a właściciel umieścił go w „trybie utraconym”. Aby pomóc ponownie połączyć przedmiot z jego właścicielem, wykonaj następujące czynności:

 1. Umieść tył telefonu z Androidem na białej stronie AirTag.
 2. Kliknij powiadomienie wyświetlane na ekranie.
 3. Zostanie uruchomiona strona internetowa z informacjami o AirTag, w tym jego numerze seryjnym.

  • Możesz zobaczyć wiadomość dołączoną przez właściciela dotyczącą sposobu skontaktowania się z nim.

Czy mogę sparować moje tagi AirTag z moim Androidem?

Niestety, AirTags nie są obecnie zaprojektowane do parowania z urządzeniami z Androidem do śledzenia elementów.

Tryb utracony i telefony z obsługą NFC

Zagubioną etykietę AirTag można zidentyfikować za pomocą dowolnego urządzenia iPhone lub urządzenia z systemem Android z obsługą NFC, gdy właściciel umieścił AirTag w „trybie utraconym”. Po zbliżeniu urządzenia obsługującego technologię NFC do AirTag wyświetlane są informacje o nim i jego właścicielu, dzięki czemu można się z nim skontaktować w celu zwrócenia mu przedmiotu.

AirTags a kafelek

Następnie przyjrzymy się zaletom i wadom funkcji AirTag i Tile; ich funkcje prywatności i rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, który tracker może być dla Ciebie lepszy.

AirTag

Apple AirTag został niedawno wydany w kwietniu 2021 roku i dołączył do Tile na rynku urządzeń śledzących. Został zasadniczo zaprojektowany z myślą o posiadaczu iPhone'a - ponieważ integruje się bezpośrednio z aplikacją „Find My” (oprogramowanie podstawowe iOS). AirTags są wycenione na 29 USD lub 99 USD za opakowanie czterech sztuk.

AirTag Plusy

 • Jego najbardziej imponująca funkcja – „Precyzyjne wyszukiwanie” jest dostępna na iPhonie 11 lub nowszym. Wykorzystuje technologię ultraszerokopasmową, aby pomóc znaleźć przedmioty z dokładnością do pół cala, dzięki czemu jest dokładniejsza niż Tile.
 • „Precyzyjne wyszukiwanie” może być użyte, gdy masz ogólne pojęcie o tym, gdzie znajduje się przedmiot. Wysyłając polecenie ping do AirTag, możesz uzyskać odległość od siebie w stopach, za pomocą strzałek kierujących do niego.
 • Parowanie urządzenia mobilnego z AirTag jest proste i intuicyjne. Tracker jest powiązany z Twoim AppleID, dlatego nie ma potrzeby tworzenia oddzielnego konta.
 • Korzystając z aplikacji „Znajdź mój”, możesz zobaczyć swoje elementy AirTagged na mapie i pingować je, aby znaleźć ich lokalizację.
 • Jest zintegrowany z Siri. Siri może służyć jako skrót do pytania, gdzie znajduje się przedmiot.
 • Jest wyposażony w łatwo wymienialną baterię, która powinna wystarczyć na około rok.

Wady AirTag

 • Obecnie do wyboru jest tylko jeden typ AirTag o ograniczonej funkcjonalności projektowej.
 • Nie ma podkładek samoprzylepnych ani niczego, co można przymocować do przedmiotów. Dlatego będziesz musiał dokonać dodatkowego zakupu, aby zabezpieczyć go na swoich przedmiotach.

Płytka

Pierwsze urządzenia Tile zostały wprowadzone na rynek w 2015 roku – z aplikacją mobilną Tile, która pomaga właścicielom urządzeń z systemem Android i iOS w znajdowaniu ich przedmiotów. Możesz kupić urządzenie do śledzenia płytek za 24 USD i obniżoną cenę na wielopaki.

Zalety płytek

 • Tile oferuje szeroką gamę modeli do wyboru i jest kompatybilny z systemami Android, iOS i Windows.
 • Niektóre gadżety, w tym laptopy i słuchawki, mają wbudowaną płytkę.
 • Masz do wyboru cztery typy zaprojektowane tak, aby od razu łatwo przymocować je do przedmiotu.
 • Naciskając przycisk na kafelku, możesz zadzwonić do urządzenia, z którym jest sparowane – przydatne, gdy zgubisz telefon.
 • Płacąc za usługę Tile Premium, zaczynając od 29,99 USD rocznie, możesz skonfigurować alerty przypominające, gdy coś zostawisz; otrzymuj również powiadomienia, gdy bateria Tile wymaga wymiany.

Wady płytek

 • Konfiguracja odbywa się za pomocą aplikacji Tile. Chociaż jest to proste, nie jest zintegrowane z podstawowym oprogramowaniem urządzenia, takim jak AirTag z funkcją „Znajdź mój”.
 • Tile może łączyć się z innymi urządzeniami w sieci Tile, wskazując lokalizację w trackerze; jednak sieć Tile jest mniejsza (w milionach) i zależy od urządzeń Tile lub tych korzystających z aplikacji. Z drugiej strony sieć Apple szybko zbliża się do granicy miliarda.

AirTag a prywatność płytek

Podczas korzystania z urządzeń śledzących prywatność jest poważnym problemem, ponieważ mogą one być wykorzystywane do negatywnych celów, np. potencjalnie wykorzystywane do śledzenia kogoś poprzez włożenie urządzenia do samochodu, kieszeni lub torby.

W przeciwieństwie do Tile, Apple ma kilka środków, aby upewnić się, że AirTags są używane we właściwy sposób.

AirTag jest konfigurowany tylko przez jego właściciela i powiązany z jego AppleID; nie można go aktywować w imieniu kogoś innego. Urządzenia z systemem iOS mogą rozpoznawać i ostrzegać swojego właściciela, jeśli podróżuje z nimi niesparowana/nieznana etykieta AirTag.

AirTag odtwarza również swój dzwonek, gdy przez jakiś czas jest oddzielony od właściciela i zmienia lokalizację, aby zwrócić na nią uwagę.

Który z nich byłby lepszy?

Oba są bardzo skutecznymi urządzeniami śledzącymi, które świetnie sprawdzają się w szybkim znajdowaniu zagubionych przedmiotów; jednak obszary, w których obaj się wyróżniają, różnią się.

Jeśli estetyka i prywatność są dla Ciebie ważne, AirTag jest całkiem stylowym urządzeniem, wyposażonym w funkcje prywatności. Płytka jest nieco tańsza i jest wyposażona w naklejkę lub pętelkę na klucze, którą można przyczepić do przedmiotów.

Warto zastanowić się nad urządzeniami, z których obecnie korzystasz. Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych z systemem Android, Tile byłby lepszym rozwiązaniem, ponieważ AirTags nie są przeznaczone do śledzenia za pomocą urządzeń z systemem Android. Użytkownicy iOS są lepiej przygotowani z AirTag, ponieważ są specjalnie zaprojektowane do pracy z nimi.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę sparować AirTagów z telefonem z Androidem?

Nie możesz sparować AirTag z urządzeniem z Androidem, ponieważ AirTag nie zostały zaprojektowane do pracy w ten sposób. Aplikacja „Znajdź mój”, dostępna tylko na iOS, obsługuje parowanie i śledzenie. Ponieważ jednak AirTag jest wyposażony w NFC, urządzenia kompatybilne z NFC mogą odczytywać AirTag, gdy właściciel umieści go w „trybie utraconym”. Jest to jedyna kompatybilna funkcja, którą telefony z Androidem mają obecnie z AirTags.

Właściciele Androida pomagają zjednoczyć właścicieli AirTag

Urządzenie do śledzenia lokalizacji AirTag firmy Apple zostało zaprojektowane specjalnie do śledzenia i znajdowania przedmiotów wyłącznie za pomocą urządzeń Apple. Jeśli AirTag został przełączony w „tryb utracony”, urządzenie z Androidem kompatybilne z NFC może zostać użyte do odczytania i odzyskania danych właściciela – i potencjalnie może uratować życie.

Teraz, gdy już wiesz, jak telefon z Androidem współpracuje z AirTag i jak jego kompatybilność wypada w porównaniu z Tile — czy natknąłeś się na czyjś AirTag i pomogłeś zwrócić mu przedmiot? Które urządzenie Twoim zdaniem jest lepsze – AirTag czy Tile? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.