Amazon Underground: Jak zdobyć bezpłatne aplikacje na Androida

Amazon rozdaje darmowe aplikacje. W rzeczywistości od kilku miesięcy udostępnia bezpłatne aplikacje na Androida, chociaż Amazon Underground dopiero niedawno wystartował poza Wielką Brytanią.

Amazon Underground: Jak zdobyć bezpłatne aplikacje na Androida

Nie, nie dopasowuj swojego zestawu, nie wariuję i to nie jest jakiś dziwny schemat ponzi. Są to w 100% darmowe aplikacje, z darmowymi zakupami w aplikacji, więc nie płacisz ani grosza, aby uzyskać dostęp do pełnej, płatnej aplikacji.

Ta bezpłatna inicjatywa, znana jako Amazon Underground, jest odważnym wysiłkiem włamania się do przestrzeni aplikacji, w której tak łatwo dominują Google Play Store i Apple App Store. Underground był nowy, inny i obiecał wstrząsnąć działaniem aplikacji; ale czym właściwie jest Amazon Underground i jak możesz to zdobyć?

Idąc do podziemi Amazonii

Zobacz powiązane 70 najlepszych aplikacji na Androida w 2020 roku: Wykorzystaj to, co najlepsze ze swojego telefonu Hacki na przycisk Amazon Dash: 6 sposobów na zbudowanie własnego taniego, połączonego domu Jak jeden człowiek zhakował przycisk Amazon Dash, aby śledzić nawyki dziecka

Wydany jako oddzielna aplikacja w sklepie Amazon App Store, zasadniczo zastępująca standardową aplikację Amazon Shopping, Underground to sklep z aplikacjami z różnicą: wszystko jest bezpłatne. Tak, wszystko – całkowicie i całkowicie za darmo.

Wiem, że brzmi to jak szaleństwo, ale Amazon korzysta z Underground, aby całkowicie bezpłatnie oferować aplikacje, gry i zakupy w aplikacji (IAP) o wartości ponad 1000 funtów. Oznacza to, że możesz cieszyć się szeroką gamą gier bez konieczności płacenia ani grosza lub martwienia się, że w trakcie gry zostaniesz trafiony płatną zapłatą.

Początkowo Amazon przedstawiał Underground jako półpowstanie przeciwko mechanikom gier free-to-play, wzywając programistów do włączenia kosztownych IAP. Jest tak nieugięty w swojej kampanii, że wykorzystuje każdą okazję, aby poinformować Cię, że daje Ci aplikacje i gry za darmo.

WTF to sklep z aplikacjami Amazon Underground?

„Wiele aplikacji i gier, które są oznaczone jako „darmowe”, okazuje się nie być całkowicie darmowymi”, czytamy w liście zaprojektowanym jako tajny telegram na stronie Amazon Underground. „Wykorzystują płatności w aplikacji, aby pobierać opłaty za specjalne przedmioty lub odblokowywać funkcje lub poziomy. W Underground znajdziesz w 100% darmowe wersje popularnych tytułów premium…”

Atrakcyjność Amazon Underground dla konsumentów jest oczywista: świetne aplikacje premium dla diddly-squat, a także kilka doskonałych darmowych tytułów, bez dławienia IAP. Mniej jasne jest to, w jaki sposób Amazon faktycznie planuje sfinansować to nowe przedsięwzięcie – które, jak twierdzi, „jest programem długoterminowym, a nie jednorazową promocją”. Amazon obiecał programistom, że dostaną 0,13 pensa za minutę gry w ich aplikacji. Chociaż nie są to największe dostępne pieniądze, może to faktycznie zadziałać lepiej dla niektórych większych twórców aplikacji, którzy widzą spadek wydatków IAP w porównaniu z całkowitą liczbą użytkowników aplikacji.

amazon_underground_free_android_apps_storefront2

Kiedy ci użytkownicy zaczynają przeglądać Amazon Underground, Amazon sprawił, że niesamowicie łatwo jest zobaczyć, że wszystko jest bezpłatne. Prawie wszystko jest oznaczone etykietą „Właściwie darmowe”, na przykład wykresy są zatytułowane „Właściwie darmowe gry dla dzieci”, a wszystkie banery reklamowe zawierają gdzieś „#Właściwie bezpłatne”. Te banery zdominowane przez ekran zostaną przekształcone w ogólną reklamę, pomagając generować pieniądze, które będą pompować usługę, aby mogła działać.

Nie chodzi o to, że Amazon nie ma głębokich kieszeni, aby płacić programistom objętym usługą, ale warto zapytać, dlaczego chce lub czuje taką potrzebę. Wskazówkę na motywy Amazona można znaleźć w drugim akapicie wspomnianego listu internetowego.

„Zwykle poszedłbyś do Google Play, aby pobrać aplikację na Androida na swój telefon”, czytamy. „Ale zasady Google nie pozwalają na uwzględnienie aplikacji oferującej aplikacje lub gry w Google Play”.

Chociaż to konkretne zdanie wyraźnie odnosi się do faktu, że aplikacja Amazon Appstore jest zablokowana w Google Play, jego sformułowanie sugeruje głębszy niechęć do platformy. Być może Underground to sposób Amazona na zwabienie ludzi z Play i zmuszenie ich do korzystania z własnego sklepu z aplikacjami?