Instagram dodaje funkcję „ostatnio widzianą” w stylu WhatsApp: Oto jak ją wyłączyć

Zobacz powiązany Instagram wprowadza „naklejki życzliwości” i daje teraz większą kontrolę nad Twoimi komentarzami Poznaj 21-latka, który ma wpływ na pokolenie influencerów na Instagramie Drażnij znajomych dzięki obsłudze GIF-ów w WhatsApp

Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że jesteś wolny od inwazyjnych wskaźników Last Active WhatsApp i Facebook Messenger, Instagram sam po cichu wprowadził „funkcję” do swojej aplikacji.

Instagram dodaje funkcję „ostatnio widzianą” w stylu WhatsApp: Oto jak ją wyłączyć

Jeśli przesuniesz się do Direct Messages, zobaczysz kilka ciekawych znaczników czasu, które informują Cię, kiedy obserwujący, z którymi ostatnio rozmawiałeś, odwiedził aplikację. Co gorsza, Instagram ma go domyślnie włączony.

Na szczęście, jeśli nadal chcesz trochę prywatności, łatwo jest wyłączyć funkcję Last Seen na Instagramie, a oto jak to zrobić.

CZYTAJ DALEJ: Poznaj 21-latka, który ma wpływ na pokolenie influencerów na Instagramie

Jak wyłączyć ostatnio widziany Instagram

  1. Otwórz Instagram i dotknij swojego profilu.
  2. Stuknij ikonę koła zębatego lub ustawień.

  3. Kliknij Prywatność.

  4. Przewiń w dół i znajdź „Pokaż status aktywności” i wyłącz to.

Wyłączenie aktywności oznacza, że ​​gdy odzyskasz swoją prywatność, nie będziesz mógł zobaczyć, kiedy inni obserwatorzy byli ostatnio widziani w aplikacji.

Wprowadzenie monitora aktywności na Instagramie to jedna z funkcji na stale wydłużającej się liście funkcji, które sprawiają, że aplikacja wygląda bardzo podobnie do Facebooka.

CZYTAJ DALEJ: Jak odświeżyć na Instagramie

W 2016 roku Instagram zaczął organizować kanały w porządku chronologicznym i dodał wideo na żywo w następnym roku. Nic dziwnego, że najbardziej dobrze odbierane funkcje firmy nie zostały zaczerpnięte z Facebooka. Instagram wcześniej wprowadził szereg funkcji pobranych ze Snapchata – monitor aktywności nie jest jednym z nich – takich jak Instagram Stories i filtry podobne do Snapchata na Instagramie.