Instagram pozwala teraz wyciszyć ludzi z Twojego kanału i Stories – oto jak

Zobacz powiązane Jak zapisywać zdjęcia z Instagrama

Instagram w końcu dodaje bardzo potrzebny przycisk wyciszania, aby zatrzymać wybrane posty pojawiające się w Twoim kanale, po niedawnym uruchomieniu podobnego narzędzia do zakładki Stories.

Według Instagrama, po raz pierwszy zauważona przez programistę Jane Manchun Wong w kodzie aplikacji Instagram na Androida, wydaje się, że ta funkcja jest teraz udostępniana wybranym użytkownikom i będzie powszechnie dostępna w nadchodzących tygodniach.

Oczywiście, jeśli naprawdę tak bardzo nie lubisz czyichś postów, możesz po prostu przestać ich obserwować, zwłaszcza jeśli ich konto jest publiczne, bez utraty możliwości śledzenia ich postów. Jeśli jednak ich konto jest prywatne i nie chcesz całkowicie stracić do niego dostępu, wyciszenie jest najlepszym rozwiązaniem.

Należy zauważyć, że wyciszanie czyichś wpisów z pojawiania się w Twoim kanale nie uniemożliwia im kontaktu z Tobą. Nadal będziesz otrzymywać od nich wiadomości czatu i nadal będziesz otrzymywać powiadomienia, jeśli oznaczą Cię tagiem na zdjęciu lub komentarzu. Jeśli chcesz uniemożliwić komuś dostęp do Twojego konta, możesz go zablokować.

Poniżej wyjaśniliśmy, jak wyciszyć osobę z zakładki Historie na Instagramie, jak wyciszyć ją w swoim kanale (kiedy funkcja stanie się powszechnie dostępna) i jak kogoś zablokować.

img_2106

Wycisz historię na Instagramie

  1. Otwórz Instagram.
  2. Przewijaj konta na karcie Historia u góry kanału.
  3. Naciśnij i przytrzymaj zdjęcie profilowe osoby, którą chcesz wyciszyć.

  4. Z wyświetlonego menu wybierz opcję Wycisz historię.

Musisz nacisnąć i przytrzymać zdjęcie profilowe przez kilka sekund. Wystarczy nacisnąć zdjęcie profilowe, aby otworzyć Historię tej osoby. Historie, które wyciszyłeś, będą nadal wyświetlane na końcu zakładki Story, ale nie będą otoczone kolorowym pierścieniem. Wyciszone historie również nie będą odtwarzane automatycznie, gdy zaczniesz oglądać kartę Stories

Aby wyłączyć wyciszenie historii, powtórz powyższe kroki i wybierz Wyłącz wyciszenie.

Wycisz kogoś ze swojego kanału

  1. Jeśli zauważysz kogoś, kogo chcesz wyciszyć podczas przewijania swojego kanału, naciśnij przycisk menu (trzy kropki) po prawej stronie jego nazwy użytkownika.

  2. Oprócz istniejących opcji „Zgłoś” i „Przestań obserwować”, zobaczysz teraz przycisk Wycisz.

  3. Naciśnij Wycisz i wybierz, czy chcesz wyciszyć posty tego użytkownika, czy jego posty oraz Historie.

Zablokuj kogoś

  1. Naciśnij przycisk menu (trzy kropki) obok nazwy użytkownika osoby w Twoim kanale lub w jej profilu.
  2. Wybierz Blokuj. Możesz także przestać obserwować użytkowników z tego menu.