Jak dodać AirPods do aplikacji Znajdź mój telefon na iPhonie?

Airpody firmy Apple są jednym z najpopularniejszych bezprzewodowych zestawów słuchawkowych dostępnych obecnie na rynku. Małe pąki mają świetną żywotność baterii, redukują hałas i są dość wygodne w noszeniu przez wiele godzin. Podobnie jak większość produktów Apple, możesz się zastanawiać, czy działają z funkcją Znajdź mój iPhone firmy.

Jak dodać AirPods do aplikacji Znajdź mój telefon na iPhonie?

Ze względu na rozmiar Airpodów i ich przenośność, łatwo je zgubić. Właśnie wtedy funkcja Znajdź mój iPhone jest najbardziej pomocna. Lokalizowanie produktów Apple za pomocą bezpiecznego oprogramowania śledzącego jest idealne w większości sytuacji. Ale Airpody nie są bezpośrednio połączone z Twoim Apple ID, tak jak inne urządzenia.

W tym artykule pokażemy, jak podłączyć Find my iPhone i Airpods, a także jak je śledzić.

Skonfiguruj Znajdź mój iPhone i swoje Airpody

Funkcja Znajdź mój iPhone nie będzie działać w przypadku Airpodów, jeśli nie połączysz najpierw swoich pąków z urządzeniem, które jest połączone z kontem iCloud. Ponieważ Airpody nie będą bezpośrednio połączone z iCloud, będziesz musiał polegać na drugim urządzeniu do konfiguracji.

W tym celu możesz użyć komputera Mac, iPada lub iPhone'a. Notatka: Możesz używać Airpodów z systemami operacyjnymi Windows i Android, ale Znajdź mój iPhone nie zlokalizuje ich, chyba że są również sparowane z urządzeniem Apple.

Na szczęście wszystko, co musisz zrobić, to sparować Airpody z urządzeniem Apple, nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków, aby sparować pąki z Find My iPhone.

Oto jak sparować Airpody:

 1. Otwórz pokrywę etui Airpod. Podczas procesu konfiguracji pozostaw oba Airpody w etui (nie zostaną sparowane, jeśli któregoś brakuje).
 2. Otwórz Ustawienia Bluetooth na swoim urządzeniu. Użytkownicy iOS będą musieli przejść do Ustawienia> Bluetooth i upewnić się, że przełącznik jest włączony. Użytkownicy macOS będą musieli kliknąć ikonę Apple> Preferencje systemowe> opcja Bluetooth.
 3. Przytrzymaj przycisk z tyłu obudowy Airpoda, aż lampka zacznie migać w obudowie.
 4. Stuknij nazwę swoich Airpodów w ustawieniach Bluetooth urządzenia.

Obaj powinni sparować się bez żadnych problemów. Ale jeśli masz problemy ze sparowaniem Airpodów, mamy ten artykuł, który pomoże Ci rozwiązać wszelkie problemy, które możesz napotkać.

Teraz, gdy sparowałeś Airpody z urządzeniem Apple, porozmawiajmy o tym, jak je znaleźć za pomocą Znajdź mój iPhone.

Włącz Znajdź mój iPhone

Dobrym pomysłem jest upewnienie się, że Find My iPhone jest aktywny na urządzeniu sparowanym z Airpodami. Poświęćmy chwilę na sprawdzenie.

Aby włączyć Znajdź mój iPhone, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Stuknij swoje imię i nazwisko, a następnie iCloud lub przejdź bezpośrednio do iCloud, jeśli masz 10.2 lub wcześniejszą wersję iOS.
 3. Przewiń w dół i wybierz Znajdź mój iPhone.

 4. Następnie ponownie dotknij „Znajdź mój iPhone”.

 5. Przesuń przełącznik do pozycji Wł., aby znaleźć mój iPhone i Wyślij też ostatnią lokalizację.

Po skonfigurowaniu tej funkcji urządzenia sparowane z telefonem zostaną automatycznie skonfigurowane, w tym AirPods.

Bardzo ważne jest, aby skonfigurować tę aplikację, gdy tylko otrzymasz nowe urządzenie Apple. Jeśli chcesz śledzić coś po jego zgubieniu, ta funkcja jest bezużyteczna.

Gdy Twoje AirPods są online

Jeśli twoje AirPods są gdzieś w pobliżu, na przykład pod kanapą, twój iPhone z łatwością je wyśledzi. Znajdź mój iPhone wyświetli mapę, na której będziesz mógł zobaczyć ich lokalizację, a także gdzie znajdują się inne urządzenia sparowane z telefonem.

Z Lokalizatora możesz korzystać za pośrednictwem komputera lub iPhone'a.

Na komputerze wykonaj następujące czynności:

 1. Odwiedź iCloud.com i zaloguj się na swoje konto Apple.

 2. Kliknij „Znajdź iPhone'a”.

 3. Wybierz „Wszystkie urządzenia” u góry i wybierz swoje AirPods, aby zobaczyć, gdzie się znajdują.

Oto jak sprawdzić to samo na telefonie:

 1. Otwórz aplikację Znajdź mój iPhone na swoim iPhonie.

 2. Stuknij w Urządzenia.
 3. Stuknij w swoje AirPods.

Jeśli aplikacja nie może zlokalizować twoich AirPods, zobaczysz powiadomienie na ekranie – Nie znaleziono lokalizacji. Jeśli każda słuchawka znajduje się w innym miejscu, aplikacja wyświetli je jeden po drugim. Gdy znajdziesz jeden, powinieneś odświeżyć mapę i zobaczyć, gdzie jest drugi.

Jeśli aplikacja pokazuje lokalizację, ale jest ona za duża, odśwież mapę i poczekaj kilka sekund, aż okrąg lokalizacji zmniejszy się.

Znajdź mój telefon iphone

Co się stanie, jeśli AirPods znajdują się blisko urządzenia, z którym je sparowałeś, a połączenie Bluetooth nie zostało przerwane, ale nadal nie możesz ich znaleźć? Użyj funkcji Znajdź mój iPhone, aby AirPods odtwarzały dźwięk, który powoli staje się głośniejszy. Trwa do dwóch minut, chyba że go wyłączysz.

Jeśli testujesz aplikację, wyjmij słuchawki AirPods z uszu przed uruchomieniem alarmu.

Gdy Twoje AirPods są offline

Co zrobić, jeśli Twoje AirPods są poza zasięgiem, nie działają na baterii lub są offline? Możesz mieć problem, ponieważ w tym przypadku Find My iPhone nie może ich zlokalizować.

Jednak nadal może być pomocny, ponieważ możesz zobaczyć ostatnią lokalizację i godzinę, kiedy AirPods były online. Funkcja Odtwórz dźwięk nie jest dostępna, jeśli słuchawki AirPods są w trybie offline. Możesz spojrzeć na miejsce, w którym ostatnio byli online, a otrzymasz powiadomienie, jeśli znów będą online.

Niestety funkcja nie działa za granicą. Funkcja Znajdź mój nie jest obsługiwana we wszystkich krajach, w których dostępne są produkty Apple. Dlatego możesz nie być w stanie z niego korzystać, jeśli jest to niezgodne z lokalnym prawem lub jeśli istnieją ograniczenia techniczne.

Dodaj Airpody w funkcji Znajdź mój telefon

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące lokalizacji Airpodów.

Co mam zrobić, jeśli nie mogę znaleźć jednego z moich pąków?

Niezależnie od tego, czy używasz starszego modelu Airpodów, czy tych, nie musisz kupować zupełnie nowego zestawu. Na szczęście można kupić zastępczy pączek od Apple. Jeśli masz Apple Care na swoich Airpodach, będzie to jeszcze tańsze.

Odwiedź witrynę Apple i zamów nowy zestaw do swojego modelu lub udaj się do sklepu Apple, aby bezpośrednio odebrać zamiennik. Możesz też zamówić nowe etui!

Jeśli ktoś ukradnie moje Airpody, czy nadal mogę je śledzić?

Niestety nie. Jeśli ktoś zabierze twoje Airpody i połączy je w parę ze swoim urządzeniem, nie możesz ich już śledzić, ponieważ będą teraz połączone z kontem iCloud drugiej osoby.

Śledź swoje rzeczy

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zachować ostrożność i dbać o swoje AirPods. Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ są tak małe.

Find My to doskonała opcja kopii zapasowej, pod warunkiem, że pamiętasz o skonfigurowaniu jej przed niefortunnym wydarzeniem. Jeśli twoje AirPods zostaną rozłączone, przynajmniej będziesz wiedział, od czego zacząć.

Czy kiedykolwiek musiałeś używać Find My do śledzenia AirPods? Zostaw komentarz w sekcji komentarzy poniżej i daj nam znać, czy wyszukiwanie się powiodło!