Jak dodać podpisy w iMovie

iMovie to potężne narzędzie do edycji wideo. Umożliwia między innymi dodawanie napisów i podpisów. To dobra opcja, zwłaszcza jeśli planujesz przesyłać swoje filmy do sieci. Zobaczmy, jak dodać napisy na macOS i iOS.

Jak dodać podpisy w iMovie

System operacyjny Mac

W tej sekcji przyjrzymy się, jak dodawać podpisy na komputerze Mac.

iMovie

Krok 1

Najpierw uruchom iMovie na komputerze Mac i załaduj wideo, do którego chcesz dodać podpisy. Aby dodać klip wideo, kliknij przycisk Importuj. Jeśli jednak nie jest dostępny, należy kliknąć przycisk Media, a następnie wybrać przycisk Importuj.

Następnie wybierz urządzenie, na którym znajduje się wideo. Zobaczysz listę wszystkich dostępnych nośników na wybranym dysku lub urządzeniu. Wybierz ten, który chcesz zaimportować.

Krok 2

Wybierz załadowany film i przeciągnij go w dół na oś czasu. Zobaczysz, że iMovie podświetlił klatki kluczowe w całym klipie. Zobaczysz również pod nimi ciągłą linię audio. Może to być pomocne w określeniu czasu trwania napisów.

Krok 3

Kliknij przycisk Tytuły w menu głównym. iMovie wyświetli listę dostępnych opcji tytułów.

Dolny tytuł, miękki pasek i standardowa dolna trzecia powinny działać dobrze. Na potrzeby tego artykułu wybierzemy opcję Standardowa dolna trzecia.

Chwyć wybraną opcję, przeciągnij ją w dół na oś czasu i umieść tuż nad klipem.

Krok 4

W tym kroku powinieneś wpisać tekst pierwszego podpisu w oknie podglądu w prawej górnej części okna.

Na klipie powinno być widoczne jedno lub więcej przezroczystych pól tekstowych; wszystkie będą miały przykładowe teksty „tutaj tytuł” ​​napisane wielkimi literami. W naszym przypadku mamy dwa pola w dolnej części ekranu. Kliknij jeden i wpisz tekst podpisu.

Możesz usunąć dowolne pole tekstowe. Usuniemy górny i użyjemy tylko dolnego. Napisy jednowierszowe są łatwiejsze do naśladowania, a ludzie mogą je szybciej czytać.

Krok 5

Po napisaniu pierwszego fragmentu tekstu należy dostosować jego czas trwania i punkt początkowy. Aby dostosować punkt początkowy podpisu, chwyć pasek podpisu i przesuń go w lewo lub w prawo, aby znaleźć właściwe miejsce.

Aby dostosować czas trwania, chwyć prawą krawędź paska napisów i przeciągnij go w lewo lub w prawo. Zauważysz, że znacznik czasu trwania w lewym rogu zmienia się wraz ze zmniejszaniem lub rozszerzaniem paska.

Krok 6

Aby utworzyć następny podpis, kliknij prawym przyciskiem myszy pierwszy utworzony podpis i wybierz opcję Kopiuj. Kliknij prawym przyciskiem myszy obok pierwszego paska napisów i wybierz Wklej.

Nowy podpis jest identyczny z poprzednim, więc wróć do ekranu podglądu i usuń tekst, który pozostał z pierwszego podpisu. Napisz następny fragment tekstu.

Następnie odpowiednio umieść nowy podpis. Użyj prawej krawędzi podpisu, aby skrócić lub wydłużyć jego czas trwania.

Powtórz ten krok tyle razy, ile to konieczne. Jednak powinieneś sformatować pierwszy podpis tak, jak chcesz, aby wyglądały w całym klipie.

Krok 7

Spójrzmy na opcje formatowania. iMovie pozwala robić różne rzeczy i dostosowywać wiele opcji napisów. Nie możesz jednak zmienić efektu zanikania/zanikania.

Najpierw powinieneś wybrać czcionkę. Kliknij menu rozwijane Czcionka znajdujące się nad oknem podglądu i wybierz swoją ulubioną z listy.

Okno wyboru czcionki pozwala również wybrać rozmiar i krój czcionki. Na przykład wybraliśmy Calibri. Krój pisma jest średni, a rozmiar czcionki to 11. Istnieje inny sposób wyboru rozmiaru czcionki - za pomocą menu rozwijanego rozmiaru czcionki.

Następnie należy wybrać wyrównanie tekstu. W iMovie dostępne są cztery domyślne opcje – lewa, środkowa, prawa i justowanie.

Jeśli klikniesz przycisk B znajdujący się po prawej stronie opcji wyrównania, możesz pogrubić tekst podpisów. Jeśli klikniesz przycisk I, możesz wykursywiać tekst. Na koniec przycisk O przedstawia litery.

Krok 8

W tym kroku przyjrzymy się kolorowi tekstu. Jak wszystkie zaawansowane pakiety filmów z możliwością napisów, iMovie umożliwia zmianę koloru napisów. W tym celu należy kliknąć biały kwadrat obok zestawu przycisków B I O.

iMovie otworzy menu kolorów. Możesz kliknąć w dowolnym miejscu okręgu, aby wybrać kolor. Możesz także dostosować suwak pod nim, jeśli chcesz mieć napisy w kolorze szarym lub czarnym.

iOS

Jeśli masz iMovie na iPhonie lub iPadzie, możesz także dodać napisy. Proces jest o wiele prostszy i jest mniej opcji. Oto krótkie podsumowanie.

dodaj podpisy

Krok 1

Uruchom aplikację iMovie na iPhonie lub iPadzie. Następnie zaimportuj klip, do którego chcesz dodać podpisy. Powinieneś dotknąć Projekty i wybrać wideo, do którego chcesz dodać podpisy.

Krok 2

W tym kroku będziesz potrzebować narzędzia Tekst. Stuknij jego ikonę na dole ekranu. Tam możesz wybrać, czy chcesz, aby napisy pojawiały się na środku klipu lub zdjęcia, czy na dole. Możesz także wybrać styl napisów.

Krok 3

Po załadowaniu filmu przewiń w dół oś czasu, aby znaleźć miejsce, w którym chcesz dodać napisy. Stuknij w tę pozycję na osi czasu. U dołu ekranu pojawi się pięć ikon. Powinieneś dotknąć ikony T, ponieważ będziesz dodawać tekst.

Krok 4

Następnie należy wybrać spośród oferowanych stylów tekstu. Gdy to zrobisz, w Twoim filmie pojawi się przykładowy tekst. Następnie możesz umieścić podpis na ekranie za pomocą opcji Dolna i Środkowa.

Krok 5

Dotknij pola tekstowego na ekranie, a pojawi się klawiatura. Zacznij wpisywać tekst podpisu. Po zakończeniu dotknij Gotowe.

Aby ograniczyć czas jego trwania, przewiń w dół oś czasu i dotknij ikony Nożyczki. Następnie dotknij przycisku Podziel. Jeśli przewiniesz do początku i zaczniesz przewijać w kierunku końca wideo, zobaczysz, że podpis kończy się w miejscu, w którym nacisnąłeś przycisk Podziel.

Krok 6

Jeśli chcesz dodać więcej podpisów, przewiń w dół oś czasu i dotknij miejsca, w którym ma się pojawić nowy podpis. Wybierz ikonę Nożyczki i dotknij miejsca, w którym ma się kończyć nowy podpis. Stuknij w przycisk Podziel.

Teraz dotknij ikony T i powtórz kroki czwarty i piąty. Powtórz to tyle razy, ile potrzeba.

Napisy zamknięte

Napisy są niezwykle przydatne, szczególnie dla widzów z wadami słuchu. Są również bardzo przydatne, jeśli ktoś w klipie mówi w obcym języku. Dzięki tym samouczkom będziesz w stanie błyskawicznie dodać podpisy.

Czy dodajesz napisy do filmów, które przesyłasz do internetu? Czy zawsze korzystasz z iMovie i jak oceniasz jego możliwości napisów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.