Recenzja Opel Astra 2016: Imponująca technologia i jeszcze lepsza wartość

Recenzja Opel Astra 2016: Imponująca technologia i jeszcze lepsza wartość

Obraz 1 z 13

vauxhall_astra_review_2016_13

vauxhall_astra_review_2016_1
vauxhall_astra_review_2016_2
vauxhall_astra_review_2016_6
vauxhall_astra_review_2016_3
vauxhall_astra_review_2016_4
vauxhall_astra_review_2016_5
vauxhall_astra_review_2016_11
vauxhall_astra_review_2016_8
vauxhall_astra_review_2016_12
vauxhall_astra_review_2016_9
vauxhall_astra_review_2016_10
vauxhall_astra_review_2016_7
23465 £ Cena w recenzji

Przez ostatnie dziesięć lat technologia odgrywała coraz większą rolę w naszych samochodach, a w 2016 roku najnowocześniejsza technologia nie jest już ograniczona do samochodów Mercedesa Klasy S i BMW serii 7 tego świata. Obecnie nowoczesne, przystępne cenowo i bardziej monotonne hatchbacki zaczynają korzystać z technologii, która przeniknęła z większej liczby flagowych pojazdów, a nowy Opel Astra naprawdę jest fizycznym ucieleśnieniem tego trendu.

Może nie ma tak wyrafinowanej stylistyki, jak bardziej luksusowe samochody, ale to, czego Vauxhallowi brakuje w wyrafinowaniu, z nawiązką rekompensuje wartość. Jasne, cena początkowa w wysokości 21 480 funtów z dodatkami w wysokości 2000 funtów wcale nie jest tania dla samochodu – ale biorąc pod uwagę technologię, którą otrzymujesz za te pieniądze, Astra naprawdę jest czarnym koniem, jeśli chodzi o samochód technika

Łączność 4/5

Zobacz pokrewną recenzję Audi A3 (2017): Wielka technologia, mała paczka 2018 Mercedes-AMG GT R: 7 powodów, dla których ten szalony Benz może być najlepszym supersamochodem Recenzja Nissana Leaf (2016): Najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii samochód elektryczny, napędzany

Chociaż Vauxhall może zmieniać lub podkręcać Astrę co kilka lat, w istocie nadal jest to dość nijaki samochód. Nawet w środku Astra nie jest niczym niezwykłym, ale w 2016 roku naprawdę ukrywa przyzwoitą ilość technologii. Wszystkie podstawowe funkcje, takie jak Apple CarPlay, Android Auto i Bluetooth – a Vauxhall ułatwił również sparowanie telefonu komórkowego z 7-calowym ekranem dotykowym samochodu. Jeśli chodzi o łączność, Vauxhall Astra nie wypada zbyt dobrze: jeśli chcesz korzystać z łączności przewodowej, jesteś ograniczony do jednego portu AUX Astry lub portu USB, który jest kompatybilny z pamięcią USB lub innym pamięć masowa.

Choć wolałbym zobaczyć jeszcze jedną ładowarkę USB, żeby móc jednocześnie ładować telefon i słuchać muzyki, mogłoby być znacznie gorzej. Z przodu nie ma wielu połączeń, ale pasażerowie z tyłu ucieszą się, widząc, że w modelach Elite mają również 2 gniazda USB. [galeria:1]

CZYTAJ DALEJ: Jak złapać rzadkie i legendarne Pokemony

Astra naprawdę podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o aplikacje i łączność ze smartfonami. Oprócz własnego interfejsu użytkownika, do którego przejdę później, Astra zawiera również Apple CarPlay i Android Auto. Chociaż nadal możesz korzystać z własnego systemu operacyjnego samochodu, ich obecność zapewnia zręczną alternatywę i znacznie poprawia ogólne wrażenia z korzystania z Astry.

Oba systemy są świetne, ale stwierdziłem, że integracja mogła zostać przeprowadzona w bardziej przemyślany sposób. Chociaż Astra ma fizyczne przyciski i pokrętło do własnych menu, Vauxhall nie pozwala używać ich do interakcji z CarPlay. Zamiast tego jesteś zmuszony używać do wszystkiego ekranu dotykowego samochodu. Jasne, CarPlay jest przeznaczony dla ekranu dotykowego, ale fajnie byłoby móc użyć pokrętła bezpośrednio pod ekranem, aby na przykład przewijać listy kontaktów, utworów i miejsc docelowych.

Pomimo tej krytyki, Vauxhall ma asa w rękawie w postaci 4G w kabinie i OnStar, w pełni funkcjonalnej usługi concierge i SOS. To nie jest podróbka Siri oparta na algorytmie; OnStar daje Ci dostęp do prawdziwego zespołu ludzi, którzy są w stanie odpowiedzieć na wszelkiego rodzaju pytania i pomóc w nagłych wypadkach. Kiedy testowaliśmy go w zeszłym roku, byliśmy pod wrażeniem usługi. OnStar może przesyłać lokalizacje, takie jak miejsce na kawę, bezpośrednio do nawigacji satelitarnej, sprawdzać diagnostykę pojazdu i nie tylko – i nie jest to tylko nowość.

To bez wątpienia jedna z najlepszych technologii w Astrze i naprawdę wydaje się, że jest to coś bardziej pasującego do samochodu trzy- lub czterokrotnie droższego. A co najlepsze, dodanie tego nie kosztuje aż tak dużo: OnStar to tylko 395 funtów dodatkowych, wliczając w to pierwsze trzy miesiące łączności danych 4G i pierwszy rok usług OnStar. Następnie płacisz 79,50 GBP rocznie za OnStar plus miesięczną opłatę za 4G — jeśli nadal tego chcesz.

[galeria:3]

Nawigacja satelitarna: 2,5/5

Astra może mieć na pokładzie niezwykle przydatny zestaw, taki jak OnStar, ale zawiera również technologię, która zdradza jej skromne korzenie hatchbacka. Wejdź do pokładowej nawigacji satelitarnej. W żadnym wypadku nie jest to złe, ponieważ pozwala na wykreślanie tras wielopunktowych, a wyszukiwanie okazało się łatwe w użyciu. W drodze instrukcje były wydawane w odpowiednim czasie, kiedy były potrzebne, i nie były zbyt powtarzalne ani przedwczesne.

Jest jednak kilka drobiazgów. Użyteczne miejsca to świetne narzędzie do szybkiego znajdowania przydatnych miejsc w pobliżu i chociaż większość samochodów wydaje się mieć zdrowy wybór, sekcja POI w Astrze była dość pusta.

Niektóre trasy Astry również wydawały się mniej niż idealne. Jasne, Astra obliczyła trasy w zaledwie kilka sekund, ale kilka planów podróży, które mi dała, nie było idealnych. W porównaniu z naszą kontrolą Google Maps dwie podróże Astrą zajęłyby znacznie więcej czasu.

Jednak letnia wydajność Astry jest nieco uratowana dzięki włączeniu CarPlay i Android Auto. Korzystając z telefonu iPhone lub telefonu z systemem Android podłączonego przez USB, można ominąć własną nawigację satelitarną Astry i myślę, że to właśnie zrobi większość posiadaczy smartfonów. Wyszukiwanie głosowe i ogólna nawigacja były znacznie lepsze przy korzystaniu z jednej z tych dwóch opcji.

[galeria:5]

Audio i inforozrywka: 4/5

Interfejs użytkownika Astry to opowieść o dwóch połowach – a jej wydajność audio z pewnością pasuje do lepszej połowy. Utwory można szybko przewijać, co sprawia, że ​​dotarcie do melodii, której chcesz słuchać, jest stosunkowo bezbolesne, dostępne są połączenia głośnomówiące i radio DAB z 36 pamięciami stacji.

A co do dźwięku? Sześciogłośnikowy system Astry spisywał się zaskakująco dobrze jak na niedrogi samochód, z większością muzyki i słowa mówionego dostarczanych z wyraźnymi, dokładnymi szczegółami. Głosy i wokale brzmią ostro, ale nie są zbyt wysokie ani nosowe, a ogólnie balans dźwięku był w porządku.

Moc basowa Astry to inna sprawa. Chociaż jest duży i ciężki – dokładnie to, czego potrzebujesz do bardziej energetycznych występów – jest również niezmierzony i brakuje mu skupienia. Efektem końcowym jest dudniący dół, który często może przytłoczyć resztę muzyki.

Ale pomimo tego dość krzywego dźwięku, Astra była zaskakująco wyrafinowana w innych obszarach. Przy wyższych głośnościach było niewiele zniekształceń, a także niewiele szumów i grzechot w kabinie – coś, czego doświadczyłem bardziej w samochodach dwukrotnie wyższych od Vauxhalla Astry.

Wyświetlacz i wydajność: 3/5

Większość czasu spędzisz na kontrolowaniu Astry za pomocą jej 7-calowego wyświetlacza i na szczęście jest to jedna z lepszych jednostek, które testowałem. Chociaż ma nieco szarawy odcień, ekran Astry jest ogólnie dobry, a nawet ma tryby dzienny i nocny, aby zapewnić doskonałą czytelność niezależnie od warunków pogodowych. Jednak po raz kolejny Astra nie spełnia jednej lub dwóch ważnych kwestii.

Chociaż rozdzielczość jest dobra, interfejs użytkownika Astry zawodzi dzięki grafice o niskiej rozdzielczości, która wprowadza brzydką pikselację na innym dobrym ekranie. Jednocześnie problemem wydaje się być również moc obliczeniowa. Interfejs użytkownika Astry nie jest tak szybki, jak bym chciał, a przy próbie zbliżenia map reakcja może zająć kilka sekund. To dalekie od ideału.

Jazda, pomoc w parkowaniu i bezpieczeństwo: 3/5

[galeria:8]

Vauxhall Astra spełnia większość wymagań, jeśli chodzi o technologię samochodową, i na szczęście robi to samo, jeśli chodzi o funkcje półautonomiczne. Jak większość nowych samochodów z 2016 roku, Opel Astra jest wyposażony w czujniki parkowania z przodu i z tyłu, które emitują sygnał dźwiękowy, gdy jesteś zbyt blisko pobliskich obiektów. Oprócz czujników, Astrę można również wyposażyć w kamerę cofania, która pomoże w trudnych manewrach parkowania.

Jeśli jednak nie masz ochoty robić tego ręcznie, wszystkie te czujniki mogą współpracować, tworząc autonomiczne rozwiązanie parkowania. Próbowałem tego, ale w praktyce Astra była mieszaną torbą. Instrukcje były jasne, a intuicyjny system przycisków umożliwia łatwe przełączanie między trybami parkowania równoległego i parkowania zatokowego. Samo parkowanie często też działa bez problemu, skanując szybko i dobrze parkując, ale była jedna lub dwie czkawki: Astra odwołała mnie dwukrotnie bez powodu. [galeria:11]

Werdykt: 3/5

Vauxhall Astra może nie jest najbardziej uzdolnionym technologicznie samochodem, jakim kiedykolwiek jeździłem, ale zapewnia wszystko, czego oczekujesz w 2016 roku – plus dodatkową premię usługi konsjerża OnStar.

Jednak bardziej niezwykła w Astrze jest ilość technologii, jaką zapewnia za tę cenę, z Android Auto i CarPlay w standardzie, a OnStar można dodać za zaledwie 395 GBP.

Mówiąc najprościej, Vauxhall Astra 2016 zawiera taką samą ilość technologii, jaką można znaleźć w flagowej limuzynie dla kadry kierowniczej kilka lat temu, i jest to wskaźnik tego, jak przystępna, tania i niezbędna stała się technologia samochodowa w ciągu ostatnich kilku lat. lat.

Aby zapoznać się z innym modelem Vauxhall Astra, odwiedź naszą siostrzaną witrynę Auto Express