Jak wyśrodkować lub zmienić pozycję swojego biografii na Instagramie?

Twoje bio to niezbędny element Twojego profilu na Instagramie. Chociaż jest ograniczony do 150 znaków, jest to jedna z trzech rzeczy, na które inni użytkownicy Instagrama muszą zwrócić uwagę, aby ocenić, czy chcą Cię śledzić, czy nie. Oczywiście dwie pozostałe rzeczy to Twoja nazwa użytkownika oraz najnowszy wybór postów i historii.

Jak wyśrodkować lub zmienić pozycję swojego biografii na Instagramie?

Jedną z powszechnych technik stosowanych w celu zwiększenia atrakcyjności wizualnej Twojego biografii i sprawienia, by była „popularna”, jest: wyśrodkować lub zmienić położenie biotekstu. Wyśrodkowanie/zmiana położenia tekstu oznacza wstawianie spacji w każdym wierszu, aby ogólny efekt wyglądał na wyśrodkowany, wcięty lub stylowy na ekranie, gdy ktoś na niego spojrzy.

Programy do przetwarzania tekstu, takie jak Microsoft Word, zawierają funkcje automatycznego centrowania, które pozwalają wybrać blok tekstu i nacisnąć przycisk, a poof jest natychmiast wyśrodkowany. Instagram niestety nie ma tej funkcjonalności. Jednak wyśrodkowanie biografii jest dość proste, aw tym artykule zobaczysz prostą technikę wyświetlania biografii tam, gdzie chcesz.

Limit znaków na Instagramie

Podczas pisania biografii na iPhonie lub urządzeniu z Androidem jedną przydatną funkcją jest liczba znaków wyświetlana w prawym dolnym rogu pola tekstowego. Licznik pokazuje, ile znaków pozostało w twoim limicie 150.

Wersja na PC nie zawiera funkcji liczenia znaków.

Spacje liczą się do limitu znaków, w tym spacje niewiążące— więcej o tym później.

Tak, spacje użyte do sformatowania tekstu wliczają się do limitu 150 znaków.

Użyj niewiążących przestrzeni, aby ustawić lub wyśrodkować swoje bio

W polu tekstowym Instagram Bio będziesz chciał dodać spacje po lewej stronie każdego wiersza tekstu, który chcesz wyśrodkować lub ustawić inaczej. Jeśli ciągi tekstowe są stosunkowo krótkie, dodanie około dziewięciu spacji z lewej strony każdego wiersza spowoduje umieszczenie tekstu w pobliżu środka ekranu na większości telefonów. Będziesz chciał dodać więcej lub mniej miejsca w zależności od tego, czy twoje ciągi tekstowe są dłuższe czy krótsze. Natkniesz się jednak na jeden problem. Instagram nalega na wyrównywanie do lewej każdej linii w swoim biografii. Oznacza to, że każda linia zaczyna się od pierwszego widocznego znaku, a nie od spacji.

Jedynym sposobem, aby Twoje linie Instagram Bio znalazły się w centrum lub pojawiły się tam, gdzie chcesz, jest użycie niewiążących spacji. Nie ma potrzeby wchodzenia w szczegóły techniczne, ale te luki są zasadniczo inaczej zakodowane w HTML i pozwolą Ci ominąć usterkę linii w kodzie Instagrama.

Spacje niewiążące zapobiegają rozdzieleniu białych znaków i dwuczęściowego tekstu, takiego jak „na bazie cieczy” i „T & T Disks”, na bieżący i następny wiersz, ale w tym konkretnym przypadku służą one jako odstępniki.

Niewiążące spacje używane do funkcji kopiowania/wklejania w biografii na Instagramie nie mogą być tworzone w aplikacji tekstowej, notatniku ani twórca dokumentów. Jasne, MS Word i Dokumenty Google mają sposób na wstawianie spacji niewiążących/nierozdzielających, ale nie będzie to działać dla twojego Bio, chyba że skopiujesz go z HTML, który używa „ ” (z wyłączeniem cudzysłowów) jako kodu. Nie zawracaj sobie głowy przeglądaniem kodu źródłowego ani używaniem elementu „Sprawdź”, aby zobaczyć znaki „ ”. Jak na ironię, często pojawiają się jako puste przestrzenie.

W każdym razie edytowanie biografii na Instagramie jest proste. Korzystanie z komputera jest najlepsze, więc możesz łatwo kopiować/wklejać nierozdzielające spacje. Mimo to jest to również możliwe na Androidzie i iPhonie, ponieważ w poniższych krokach wprowadziliśmy niełamliwe spacje, dzięki czemu Twój smartfon lub tablet również może je łatwo skopiować. Niezależnie od tego, za pomocą kilku kliknięć lub stuknięć możesz ustawić swoją biografię w dowolny sposób, w tym ją wyśrodkować. Oto jak.

Wyśrodkuj/ustaw swoją biografię na Instagramie w systemie Windows

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony logowania na Instagramie. Jeśli jesteś już zalogowany, strona przejdzie bezpośrednio do Twojego konta. W przeciwnym razie wprowadź dane logowania.

 2. Kliknij na swój "Profil" w prawej górnej części strony.
 3. Wybierać "Profil" z listy.
 4. Kliknij "Edytuj profil."
 5. Skopiuj spacje tylko w tym wierszu (tyle, ile potrzebujesz), które znajdują się między następującymi nawiasami: [⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀]
 6. w „Bio” pole, wklej skopiowane niewiążące/niełamiące spacje do swojego Bio, a następnie wpisz, co ma się pojawić.
 7. Przewiń stronę w dół i kliknij "Składać."
 8. Wejdź na stronę swojego profilu na Instagramie, aby wyświetlić wyniki. Uzyskanie pożądanego wyglądu może wymagać kilku prób.

Wyśrodkuj/zmień pozycję swojego biografii na Instagramie w systemie Android i iOS/iPhone

 1. Uruchom aplikację Instagram na Androida lub aplikację Instagram na iOS.

 2. Dotknij swojego "Profil" w prawym dolnym rogu.

 3. Stuknij w "Edytuj profil."

 4. Stuknij w „Bio” Sekcja.

 5. Pojawi się ekran edycji Bio.

 6. Skopiuj spacje tylko w tym wierszu (tyle, ile potrzebujesz), które znajdują się między następującymi nawiasami: [⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀]

 7. Edytuj swoje Bio, wklejając niewiążące spacje przed tekstem, aby wyśrodkował lub zmienił położenie w linii. Stuknij w „niebieski znacznik wyboru” w prawym górnym rogu, aby zapisać zmiany.

 8. Teraz wiersze twojego profilu na Instagramie powinny pojawić się w nowych pozycjach.

Inne rodzaje efektów biologicznych na Instagramie

Centrowanie nie jest jedynym rodzajem formatowania tekstu, który może nadać Twojemu biografii trochę wizualnego charakteru. Na przykład możesz rozłożyć swoją biografię, zwiększając wcięcie w każdym kolejnym wierszu. Na przykład:

instagram-centrum-bio-3

Dobry przykład:

instagram-centrum-bio-4

Zły przykład:

Zauważ, że drugi przykład był mniej płynny, ponieważ ostatnia linia była za krótka. Ponadto nie podkreśla informacji kontaktowych w taki sam sposób, jak w przypadku wyśrodkowanej biografii.

instagram-centrum-bio-5

Zastanów się, co chcesz, aby Twoi obserwatorzy i potencjalni obserwatorzy zabrali Ci biografię, jak czyta się Twoją biografię i jakie informacje chcesz podkreślić.

Kiedy nie centrować bio

Czasami lepiej służy Twojemu profilowi ​​brak wyśrodkowanej biografii, co ma swoje wady, takie jak:

 • Brak miejsca na postacie. Bios ma limit 150 znaków i spacje wliczają się do tego limitu.
 • Słaby widok pulpitu. Wyśrodkowany bios nie jest tak skuteczny na komputerach stacjonarnych. Oczywiście większość ludzi będzie sprawdzać Instagram na swoich telefonach.
 • Wyśrodkowane biografie rozbijają tekst. Jeśli twoja biografia składa się z krótkich stwierdzeń, może to nie mieć dla ciebie znaczenia. Może być również pomocny przy wyróżnianiu odmiennych elementów, takich jak adresy e-mail. Jeśli jednak przerwiesz przepływ swojego biografii, zmuszając go do oddzielnych wierszy, może wyglądać niezręcznie i być trudnym do odczytania.

Ogólnie rzecz biorąc, wprowadzenie lub rozłożenie biografii na Instagramie może zdecydowanie pomóc wyróżnić Twój profil w tłumie. Niezależnie od tego, czy chcesz pokazać swoje dane kontaktowe, czy też chcesz uatrakcyjnić swój biograficzny wygląd, wyśrodkowanie i rozłożenie tekstu na Instagramie jest zaskakująco łatwe.