Jak zmienić hasło do AT&T WiFi?

Jeśli korzystasz z AT&T dla swojej usługi internetowej, prawdopodobnie masz router/modem AT&T jako punkt połączenia sprzętowego dla usługi. Ten router łączy się ze wszystkimi urządzeniami w domu, które chcesz podłączyć do Internetu, w tym z komputerami, laptopami, tabletami, smartfonami, telewizorami Smart TV i innymi podłączonymi urządzeniami.

Jak zmienić hasło do AT&T WiFi?

Podczas gdy technik instalacyjny AT&T prawdopodobnie pozostawił sprzęt prawidłowo skonfigurowany i skonfigurowany, wraz z domyślnym hasłem, możesz zmienić to hasło na wybrane przez siebie lub wprowadzić inne zmiany związane z bezpieczeństwem. Zmiana hasła AT&T na bardziej bezpieczne może chronić sieć domową przed niechcianymi gośćmi.

W tym artykule pokażę, jak wprowadzić te zmiany w sprzęcie AT&T i zwiększyć bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej. Pokażę ci również, jak dostosować niektóre inne ważne ustawienia na routerze AT&T.

Twój sprzęt

Usługi internetowe AT&T przez lata wykorzystywały różnorodne kombinacje sprzętowe dla routera/modemu używanego do ich obsługi.

Zazwyczaj dostawcy Internetu decydują się na solidną, niezawodnie wydajną kombinację sprzętu i sprzedają go przez jakiś czas, aż pojawi się lepszy sprzęt lub lepsza cena, a następnie przestawią się na ten.

Wadą tego jest to, że nie każdy router ma ten sam interfejs, więc podanie ogólnych instrukcji może być trudne. Plusem jest to, że różnorodność sprzętu oznacza, że ​​dostawca Internetu (w tym przypadku AT&T) musi zachować prostotę, aby cały obsługiwany przez niego sprzęt działał w usłudze.

Należy zanotować sprzęt, który otrzymałeś podczas rejestracji w usłudze internetowej AT&T. To doskonały pomysł, aby zrobić zdjęcie bo wraz z naklejką, którą mają teraz prawie wszystkie routery, która pokazuje ich domyślne nazwy sieci, hasła itp.

Może to zaoszczędzić wiele bólów głowy później, gdy próbujesz zdalnie skonfigurować router i nie pamiętasz adresu TCP/IP lub hasła administratora.

Pomijając to, przyjrzyjmy się, jak możesz zmienić hasło AT&T WiFi.

Menedżer inteligentnego domu

Jedną z naprawdę fajnych funkcji usługi internetowej AT&T jest to, że zapewniają interfejs internetowy do kontrolowania routera wraz z aplikacją na Androida i aplikacją na iPhone'a, które robią to samo.

Ta usługa, zwana Smart Home Manager, umożliwia przeglądanie i zarządzanie wszystkimi połączeniami urządzeń, wyświetlanie wszystkich urządzeń podłączonych do sieci i przełączanie dostępu Wi-Fi do każdego urządzenia w sieci — ułatwiając ochronę sieci.

Możesz także użyć Smart Home Manager, aby zmienić hasło do Wi-Fi, a nawet zmienić nazwę sieci. Wystarczy zalogować się do serwisu za pomocą nazwy użytkownika i hasła AT&T i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wykonać potrzebne zadania.

Jednak nie wszystkie routery i nie wszyscy subskrybenci obsługują Smart Home Manager, więc jeśli nie możesz użyć tego przydatnego narzędzia, musisz ręcznie zmienić hasło, korzystając z poniższych instrukcji.

Czy coś złamię?

Wiele osób martwi się, że w jakiś sposób uszkodzi swoją usługę internetową, jeśli będą bawić się ustawieniami routera. Nie każdy jest ekspertem od technologii.

Prawda jest taka, że ​​jeśli naprawdę się na to zdecydujesz, możesz zepsuć niektóre rzeczy, wchodząc na stronę konfiguracji routera i zmieniając rzeczy, których nie rozumiesz.

Najprostsze lekarstwo na ten problem? Nie zmieniaj niczego, czego nie rozumiesz!

Na szczęście proste elementy, takie jak zmiana hasła Wi-Fi, są całkiem bezpieczne. Masz również możliwość zresetowania routera za pomocą przycisku z tyłu. Spowoduje to ponowne uruchomienie całego urządzenia i zwykle cofnięcie wszystkiego, co przypadkowo zepsułeś.

Jeśli martwisz się, że coś zepsujesz lub coś zepsujesz, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami, wszystko powinno być w porządku.

Jak zmienić hasło do AT&T WiFi?

Zmiana domyślnego hasła Wi-Fi w modemie jest zwykle pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić po podłączeniu usługi. To nie tylko kwestia AT&T — powinieneś zmienić hasło za każdym razem, gdy otrzymasz nowego dostawcę usług internetowych.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Spójrz na naklejkę z boku modemu, aby znaleźć adres IP do konfiguracji i kod dostępu do urządzenia. Adres IP może być //192.168.1.254 lub może to być coś innego.
 2. Podłącz komputer do sieci, jeśli jeszcze nie jest.
 3. Wprowadź adres IP w przeglądarce i wprowadź kod dostępu do urządzenia, gdy zostaniesz o to poproszony.
 4. Wybierz LAN i Wi-Fi.
 5. Wybierz Sieć użytkownika i zmień hasło Wi-Fi tam, gdzie jest to wskazane.
 6. Wybierz Zapisz w prawym dolnym rogu strony.

Teraz będziesz mógł użyć nowego hasła Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do sieci. Jeśli twój komputer jest podłączony przez Wi-Fi, możesz zostać wyrzucony z sieci i musisz się ponownie zalogować.

Zmień SSID na 2Wire Gateway

SSID (identyfikator zestawu usług) to nazwa Twojej sieci. Domyślny identyfikator SSID w bramce AT&T 2Wire, jednym z najpopularniejszych modemów/routerów, to zazwyczaj „2WIRE” plus trzy ostatnie cyfry numeru seryjnego modemu.

Wszyscy o tym wiedzą i chociaż każdy modem ma inny numer seryjny, nie trzeba być geniuszem, aby wypróbować różne kombinacje numerów, aby uzyskać do niego dostęp. Jeśli mieszkasz w ruchliwym kompleksie mieszkaniowym lub w miejscu z dużą liczbą klientów AT&T, nie pomaga to również w identyfikacji sieci.

Ponadto nazwanie sieci jest okazją do kreatywności. Jasne, możesz wybrać „Sieć Sue”, ale czy „Domena zagłady” nie wyglądałaby fajniej? I każdy z nich jest lepszy niż „2WIRE361”.

Zmieńmy więc SSID. Wystarczy wykonać te pięć kroków:

 1. Zaloguj się do modemu 2Wire Gateway za pomocą //192.168.1.254 w przeglądarce.
 2. Wybierz LAN i Wi-Fi.
 3. Wybierz nazwę sieci (SSID).
 4. Zmień domyślną nazwę na inną.
 5. Wybierz Zapisz w prawym dolnym rogu strony.

Zmiana SSID to prosty krok, który ma niewielki pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. Jest jednak bardziej przydatny do identyfikacji sieci, gdy istnieje wiele sieci Wi-Fi. Wymyślając nazwę, postaraj się, aby była niezapomniana, nie ujawniając prywatnych informacji. Więc zamiast „JohnSmithsNetwork” lub „Apartment26WiFi” stwórz coś, co nie identyfikuje Cię po nazwisku ani adresie. Jest to kolejny drobny środek ostrożności, ale taki, który warto zrobić podczas konfigurowania modemu.

Włącz zabezpieczenia WPA2 w bramce 2Wire

Dodatkowym ulepszeniem Twojej bramki AT&T 2Wire jest upewnienie się, że używa ona najnowszego szyfrowania. Nowsze instalacje mają domyślnie włączone szyfrowanie WPA2, co jest zaletą dla AT&T. Starsze modemy mogą nadal używać WPA, który jest znacznie słabszy. Jeśli chcesz w pełni zabezpieczyć swoją sieć Wi-Fi, upewnij się, że korzystasz z WPA2.

Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć zabezpieczenia WPA2 w swojej bramce 2Wire:

 1. Zaloguj się do modemu 2Wire Gateway za pomocą //192.168.1.254 w przeglądarce.
 2. Wybierz LAN i Wi-Fi.
 3. Przewiń Sieć użytkownika i znajdź Typ uwierzytelniania.
 4. Potwierdź, że jest to WPA2 lub zmień go, jeśli nie jest.

AT&T używa WPA2-PSK (AES), który jest aktualnym standardem bezpieczeństwa. Powinno to zapewnić bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej, dopóki nie pojawi się WPA3. Jeśli zmienisz typ szyfrowania, nie musisz ponownie zmieniać hasła ani dokonywać żadnych innych zmian. Twoje urządzenia automatycznie wykryją i skonfigurują się do zmiany.

Zmień pasmo częstotliwości

Nowsze instalacje internetowe zazwyczaj mają modem/router, który obsługuje dwie różne częstotliwości sygnału — 2,4 GHz i 5 GHz. Istnieje kilka ważnych różnic między zespołami.

Sygnały 2,4 GHz penetrują obiekty stałe, takie jak ściany i podłogi, lepiej niż sygnały 5 GHz i w rezultacie mają nieco większy zasięg. Jednak połączenia 5 GHz zapewniają wyższą przepustowość.

Każde z pasm zazwyczaj daje szybki, niezawodny sygnał. Pasmo 2,4 GHz jest używane przez takie rzeczy, jak elektroniczne nianie i otwieracze drzwi garażowych. Ponadto pasmo 2,4 GHz ma tylko 3 kanały konsumenckie, podczas gdy pasmo 5 GHz jest używane tylko do pracy w sieci i ma 23 kanały.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli możesz uzyskać dobry sygnał 5 GHz dla podłączonego urządzenia, jest to pasmo do użycia. Większość nowych routerów obsługuje (i nadawanie/odbieranie) jednocześnie na obu pasmach, w efekcie działając w dwóch różnych sieciach. Zwykle do identyfikatora SSID dołączone są słowa „5 GHz” lub coś podobnego, więc podczas wyszukiwania połączeń możesz zobaczyć „2WIRE291” i „2WIRE291 5 GHz”. Zwykle jest to kwestia wyboru odpowiedniej sieci dla Twojego urządzenia po podłączeniu go do sieci.

Jednak może być konieczne wybranie pasma, na którym działa twój router. W takim przypadku postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby ustawić częstotliwość na routerze. W chwili pisania tego tekstu (kwiecień 2019 r.) AT&T ma trzy różne modele routerów, które umożliwiają ręczny wybór pasma.

Technicolor TC7200

 1. Wpisz 192.168.0.1 w swojej przeglądarce.
 2. Zaloguj się, używając swoich danych lub użyj Administrator jako nazwę użytkownika i hasło.
 3. Wybierać Bezprzewodowy, a następnie wybierz Radio w sekcji 5 GHz.
 4. W górnym polu wyboru możesz teraz aktywować 5 GHz.
 5. Kliknij Zapisać.

Thomson TWG870

 1. Wpisz 192.168.0.1 w swojej przeglądarce.
 2. Pozostaw pole użytkownika puste i użyj Administrator jako hasło.
 3. Wybierać Bezprzewodowy z menu.
 4. W polu wyboru pasma 802.11 możesz wybrać 2,4 GHz lub 5 GHz.
 5. Kliknij Zastosować.

Ubee EVW3226

 1. Wpisz 192.168.0.1 w swojej przeglądarce.
 2. Zaloguj się, używając swoich danych lub użyj Administrator jako nazwę użytkownika i hasło.
 3. Wybierać Bezprzewodowy z menu.
 4. Wybierać Radio po lewej stronie w sekcji 5 GHz.
 5. W górnym polu wyboru możesz teraz aktywować 5 GHz.
 6. Kliknij Zapisać.

Czytaj więcej

Aby poprawić bezpieczeństwo sieci domowej, nie jest złym pomysłem zmiana hasła AT&T po zainstalowaniu Internetu.

Na szczęście zmiana hasła AT&T WiFi jest dość prosta. Wystarczy wykonać czynności opisane powyżej, aby szybko i łatwo zmienić hasło sieciowe.

Czy masz jakieś inne sugestie dotyczące administrowania siecią bezprzewodową AT&T? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!

Mamy wiele innych świetnych materiałów instruktażowych, które pomogą Ci w pełni wykorzystać Wi-Fi!

Masz problem z rozłączeniem się z Wi-Fi? Sprawdź nasz samouczek dotyczący rozwiązywania problemów z rozłączeniem.

Zastanawiasz się, którego kanału użyć? Zobacz nasz artykuł na temat najlepszych kanałów do wykorzystania z transmisją 5 GHz.

Obawiasz się, że masz pijawkę? Pokażemy Ci, jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z Twojego Wi-Fi… a gdy już go znajdziesz, jak go wykopać.

Masz rozpalony ogień? Oto jak podłączyć Fire do swojej sieci.