Jak zmienić klawiaturę w Kindle Fire

Prawdopodobnie najważniejszym narzędziem na Twoim Kindle Fire jest klawiatura, ponieważ będziesz jej używać do praktycznie każdej wykonywanej czynności, od pisania po wyszukiwanie i wprowadzanie poleceń. Ponieważ odgrywa tak kluczową rolę w korzystaniu z urządzenia Kindle, ważne jest również, aby mieć klawiaturę, która jest wygodna w użyciu i którą można dostosować. Domyślna klawiatura Kindle Fire jest bardzo prosta i ma ograniczone opcje dostosowywania; czasami jest też powolny i nie odpowiada. Poprowadzimy Cię przez proces dostosowania domyślnej klawiatury i przedstawimy kilka alternatywnych opcji klawiatury, aby korzystanie z Kindle było przyjemniejsze.

Jak zmienić klawiaturę w Kindle Fire

Pobierz Eksplorator plików ES

Bez tej aplikacji nie będzie można zainstalować żadnej z niestandardowych klawiatur. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie Amazon Appstore. ES File Explorer pozwoli ci przeglądać pliki na twoim Kindle Fire. Bez tego nie byłbyś w stanie znaleźć odpowiednich plików potrzebnych do zainstalowania niestandardowej klawiatury.

Rozpalać

Zezwalaj na nieznane źródła

Zanim zainstalujesz jakąkolwiek niestandardową klawiaturę na swoim urządzeniu, musisz uzyskać pozwolenie na pobieranie aplikacji innych firm.

 1. Przesuń menu rozwijane od góry ekranu.
 2. Naciśnij Ustawienia.
 3. Przewiń, aby znaleźć pole Osobiste.
 4. Naciśnij Bezpieczeństwo.
 5. Poszukaj w sekcji Zaawansowane dla aplikacji z nieznanych źródeł – dotknij go.
 6. Pojawi się ostrzeżenie, ale po prostu naciśnij OK.
 7. Uruchom ponownie swój ogień Kindle.

Klawiatura

Wybierz aplikację klawiatury

Istnieje wiele aplikacji na klawiaturę. Aby zaoszczędzić trochę czasu na szukaniu jednej, oto trzy najlepsze obecnie dostępne aplikacje na klawiaturę:

1. Gboard

Ta niestandardowa klawiatura opracowana przez Google jest najpopularniejsza i nie bez powodu. Aplikacja ma niesamowite możliwości przewidywania tekstu dzięki włączeniu uczenia maszynowego. Masz tysiące gifów i naklejek dostępnych za jednym dotknięciem przycisku. Minusem jest to, że nie ma wielu wbudowanych motywów, więc jeśli szukasz bardziej estetycznych ulepszeń swojej klawiatury, powinieneś wybrać jedną z dwóch pozostałych aplikacji.

2. Swiftkey

Swiftkey zajmuje drugie miejsce i kilka lat temu była najpopularniejszą niestandardową klawiaturą, którą wyprzedziła zaawansowana technologia i bazy danych Google. Aplikacja jest nadal świetna i bardzo konfigurowalna, więc jeśli masz dość Google lub nie lubisz Gboard, możesz spróbować tego.

3. Chrooma

Potrzebujesz tego, jeśli bardziej interesuje Cię wygląd klawiatury. Klawiatura dostosowuje schemat kolorów do aktualnie używanej aplikacji. Posiada również tryb nocny, który przyciemnia kolory, jeśli używasz Kindle w nocy. Klawiatura jest również niesamowita w usuwaniu dużych fragmentów tekstu, ponieważ możesz przesuwać tekst z powrotem.

Pobieranie APK

Aby pobrać aplikację klawiatury, musisz przejść do witryny innej firmy. Istnieje wiele różnych witryn, z których można je pobrać, ale najlepszym sposobem na to jest:

 1. Otwórz wyszukiwarkę i wpisz nazwę aplikacji klawiatury.
 2. Pobierz najnowszą wersję aplikacji.
 3. Otwórz ES File Explorer, aby zlokalizować pobraną aplikację.
 4. Kliknij ikonę trzech linii w lewym górnym rogu.
 5. Wybierz Pobierz.
 6. Zainstaluj aplikację.

Włączanie klawiatury niestandardowej

Podczas instalacji APK wystarczy postępować zgodnie z podanymi instrukcjami, aby włączyć klawiaturę. Po zakończeniu tej części przejdź do ustawień języka klawiatury i wybierz nazwę niestandardowej klawiatury na karcie Aktywne języki klawiatury.

Powrót do klawiatury domyślnej

Jeśli nie podoba Ci się sposób, w jaki nowo zainstalowana klawiatura wygląda i działa, możesz łatwo przywrócić oryginalną klawiaturę.

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Otwórz język i klawiaturę.
 3. Naciśnij Język klawiatury.
 4. Po prostu odznacz nowo dodaną klawiaturę, a powróci do domyślnej.

Teraz to stylowa klawiatura

Zwykle klawiatura na urządzeniu Kindle jest uważana za pewnik, ale jeśli spędzasz dużo czasu na pisaniu, fajnie jest mieć coś, co jest nie tylko responsywne i funkcjonalne, ale także naprawdę miłe dla oka.

Nie podobają Ci się nasze polecane klawiatury? Może znasz kilka lepszych. Jeśli tak, nie wahaj się podzielić się ze społecznością w komentarzach!