Jak zmienić konto Netflix na telewizorze Vizio

Istnieje możliwość zmiany kont użytkowników serwisu Netflix na telewizorze Vizio. Na przykład, jeśli pożyczyłeś konto innej osoby, a następnie kupiłeś własne konto Netflix, możesz usunąć poprzednie konto i dodać własne.

Jak zmienić konto Netflix na telewizorze Vizio

W tym artykule wyjaśniono, jak zmienić konto Netflix na telewizorze Vizio, oraz opisano inne rozwiązania najczęstszych problemów związanych z kontem i Vizio.

Zacznij od wylogowania się z Netflix-FAQs-Netflix-App

Po pierwsze, musisz wylogować się z obecnego konta, aby zalogować się na nowe. Zacznij od ekranu głównego Netflix.

  1. Wybierz „Ustawienia” za pomocą linku „Ustawienia” lub ikony koła zębatego.
  2. Wybierz opcję „Wyloguj się”
  3. Naciśnij „Tak”, aby potwierdzić wylogowanie.
  4. Dostępna jest teraz opcja zalogowania się na nowe konto.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem łącza do ustawień lub ikony koła zębatego ustawień, możesz użyć strzałek na pilocie Vizio, aby wyświetlić menu opcji. Sekwencja idzie:

Góra, Góra, Dół, Dół, Lewo, Prawo, Lewo, Prawo, Góra, Góra, Góra, Góra.

Ta sekwencja może wydawać się rodzajem dezinformacji, którą czytasz na stronach z oszustami, gdzie dają ci mnóstwo fałszywych kodów lub ktoś mówi ci, że jeśli trzy razy ukończysz grę bez umierania, postacie będą wyglądały na nagie (nie Nie chcę dać się nabrać na to kłamstwo więcej niż 17 razy!), ale ta sekwencja jest absolutnie prawdziwa i sprawdzalna. Jest to tak skomplikowane, ponieważ Netflix/Vizio chcą mieć pewność, że nigdy nie zostanie przypadkowo wciśnięty podczas normalnego użytkowania.

Sekwencja opcji Vizio

Zaloguj się na swoje nowe konto

Czy masz przycisk Netflix na pilocie? Jeśli tak, możesz go nacisnąć i przejść do ekranu logowania Netflix. Jeśli tak się nie stanie, oznacza to, że Twój Internet nie jest prawidłowo podłączony.

Wybierz funkcję „Zaloguj się”, a następnie zaloguj się przy użyciu informacji o członkostwie przed naciśnięciem przycisku „Zaloguj się”. Następnie wybierasz swój awatar/konto, jeśli skonfigurowałeś więcej niż jedno, i możesz korzystać z Netflix na swoim telewizorze Vizio.

Ikona Netflix i przycisk Vizio V

Jeśli widzisz ikonę Netflix, możesz ją nacisnąć i wykonać te same czynności, jak powyżej. Jeśli pilot Vizio ma przycisk z dużym „V”, naciśnij go, aby zobaczyć zainstalowane aplikacje na telewizorze.

Przycisk Vizio V

Przycisk V często znajduje się pośrodku pilota. Przejdź do aplikacji Netflix i naciśnij „OK”. Spowoduje to przejście do ekranu logowania, na którym możesz zalogować się na wybrane konto Netflix.

Jeśli wszystko pójdzie nie tak

Załóżmy, że logujesz się i robisz to źle, logujesz się i wybierasz niewłaściwy awatar, a może nadal jesteś zalogowany na swoje stare konto, wtedy możesz skorzystać z sekcji rozwiązywania problemów przedstawionej w dalszej części tego artykułu. Jednak jako punkt wyjścia możesz użyć wspomnianej wcześniej sekwencji przycisków strzałek, a następnie wybrać „Wyloguj się” lub „Zacznij od nowa” lub możesz dezaktywować, ale dezaktywacja prawdopodobnie nie jest tym, co chcesz zrobić.

Rozwiązywanie problemów z Netflixem

Jeśli nadal masz problemy ze zmianą konta Netflix, oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów. Może to rozwiązać problemy ze zmianą konta lub zainicjować metodę opisaną powyżej. Pomoże również, jeśli Twój Netflix nie odtwarza treści, nie ładuje się lub działa nieregularnie.

Metoda 1 - Ponownie zaloguj się do Internetu Wi-Fi

Najczęstszym problemem jest to, że Twój Netflix nie działa, ponieważ nie jesteś zalogowany do Internetu. Wyłączenie telewizora z sieci nie zajmuje dużo czasu. Na przykład, jeśli masz kilka urządzeń zalogowanych do sieci Wi-Fi, a prędkość Internetu jest niska, telewizor może automatycznie obniżyć priorytet i wyłączyć się z sieci. To samo dzieje się również, gdy odbierane są silniejsze sygnały Wi-Fi.

Użyj przycisku menu na pilocie i wybierz „Sieć”, a następnie wypróbuj funkcję o nazwie „Testuj połączenie” lub „Test sieci”. Jeśli pojawi się problem, wystarczy ponownie zalogować się do Internetu.

Metoda 2 – Wyszukaj kod błędu

Pewnie już o tym wiesz, ale ponieważ jest to sugestia Netflixa, gwarantuje to miejsce w tym artykule. Jeśli na telewizorze pojawi się kod błędu, wyszukaj go w witrynie Netflix, aby znaleźć odpowiedź.

Metoda 3 - Rozładuj wewnętrzny kondensator telewizora

Netflix nazywa to „cyklem zasilania”. Odłącz telewizor, a następnie przytrzymaj przycisk zasilania przez maksymalnie pięć sekund. Podłącz telewizor z powrotem do gniazdka, włącz go ponownie i graj. Niektóre telewizory mają funkcję cyklu zasilania, którą można znaleźć w menu System, ale metoda ręczna jest łatwiejsza.

Metoda 4 - Przywróć ustawienia fabryczne telewizora

Ostatnią i ostatnią metodą, tuż przed wysłaniem telewizora do naprawy, jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Użyj przycisku „Menu” na pilocie, wybierz „System”, a następnie „Resetuj i administruj” i wybierz opcje przywracania ustawień fabrycznych. Funkcje przywracania ustawień fabrycznych mogą również znajdować się w ustawieniu o nazwie „Pomoc”.

Najczęstszy problem

Netflix sugeruje sprawdzenie kodu błędu, który pojawia się na ekranie, gdy masz problem. To dobry pomysł, ale najczęstszą przyczyną kodu błędu jest to, że telewizor nie jest już podłączony do Wi-Fi. Może się to zdarzyć z wielu powodów. Urządzenia o wyższym priorytecie, takie jak urządzenia mobilne i komputery stacjonarne, często będą blokować Twoją sieć Wi-Fi. Urządzenia o niższym priorytecie – telewizor, drukarka, system grzewczy – są bardziej narażone na wyłączenie z Internetu przez inne urządzenia. W większości przypadków lepiej wypróbować połączenie internetowe na telewizorze, zanim zaczniesz szukać innych rozwiązań związanych z Netflix.

Usuń i zamień

Wszystko, co robisz, to usuwanie jednego konta, a następnie dodawanie kolejnego. Jeśli masz problemy z uruchomieniem określonego konta, rozważ metodę cyklu zasilania, a nawet przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeśli możesz sprawić, że Twój telewizor zapomni o pierwszym koncie, możesz dodać dowolne nowe konto, które chcesz.

Czy znalazłeś łatwiejszy sposób na zmianę kont Netflix? Czy Twój telewizor powraca do oryginalnego konta Netflix? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.