Jak zmienić język w Photoshopie

Photoshop firmy Adobe od dawna jest standardem w edycji obrazów. Do tego stopnia, że ​​„do Photoshopa coś” oznacza dowolną formę edycji obrazu. Praca w Photoshopie, zwłaszcza początkujący, wymaga znajomości języka angielskiego. Każde narzędzie i opcja jest domyślnie w języku angielskim i jest ich wiele.

Jak zmienić język w Photoshopie

Na szczęście, jak można było przypuszczać, teraz można zmienić język w Photoshopie.

Po co zmieniać język?

Zmiana języka w oprogramowaniu do edycji zdjęć wydaje się dość trywialna. Zajmujesz się głównie obrazami i prawdopodobnie znasz język angielski do tego stopnia, że ​​znasz nazwy narzędzi, prawda? Nie, jeśli postawisz się w sytuacji Adobe. Chcą, aby jak najwięcej osób korzystało z ich oprogramowania. Na przykład native speaker z większym prawdopodobieństwem wybierze Photoshopa zamiast lokalnego narzędzia do edycji, jeśli istnieje opcja języka Photoshopa, nie sądzisz?

Z drugiej strony, ktoś może być anglojęzycznym, który kupił zagraniczną wersję Photoshopa i chce przejść na angielski.

Podsumowując, istnieje wiele powodów, dla których użytkownik chciałby wiedzieć, jak zmienić język w Photoshopie. Niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Z jakiegoś powodu ustawienia języka w Photoshopie są znacznie bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać.

Photoshop

Zaczepy

Możesz zmienić język programu Photoshop, instalując różne pakiety językowe dostępne na oficjalnej stronie Adobe. Proces nie jest zbyt skomplikowany. Jeśli jednak kupiłeś program ze źródła innego niż witryna Adobe, nie będziesz mógł zmienić języka. Oczywiście zawsze możesz oficjalnie kupić kolejną kopię Photoshopa, ale przy założeniu, że jesteś obrzydliwie bogaty.

Kup Teraz

Na szczęście w naszym drugim scenariuszu istnieje obejście, które pomoże ci zmienić menu z języka obcego na angielski. Ale najpierw zajmijmy się instalacją pakietu językowego.

Instalowanie i ustawianie preferencji językowych za pomocą aplikacji Cloud Creative Desktop

Jeśli posiadasz i używasz konta Adobe Cloud Creative, ta opcja jest dla Ciebie najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem.

 1. Aby rozpocząć, otwórz aplikację komputerową Cloud Creative.
 2. Teraz kliknij ikonę Konto w prawym górnym rogu i wybierz Preferencje.
 3. Następnie kliknij Aplikacje.
 4. Następnie kliknij Domyślny język instalacji rozwijanych mężczyzn i wybierz żądany język.
 5. Wybierać Gotowe kiedy skończysz.
 6. Aby zmiany zaczęły obowiązywać, musisz teraz odinstalować i ponownie zainstalować program Photoshop. Wszystko, co robi ta opcja, to ustawienie domyślnego języka wybranego podczas instalacji.

Instalowanie nowego pakietu językowego

Przede wszystkim możesz przestać szukać opcji pobierania pakietów językowych w menu Photoshopa. Nie znajdziesz tam tej opcji.

 1. Zamknij Photoshopa i znajdź najnowszą wersję Menedżer aplikacji Adobe w Google. Pobierz i zainstaluj.
 2. Po zainstalowaniu uruchom program Adobe Application Manager, w którym zostaniesz poproszony o zalogowanie się. Użyj swojego identyfikatora Adobe ID (tego używanego do zakupu kopii programu Photoshop) i wprowadź wszystkie wymagane dane uwierzytelniające.
 3. Następnie przejdź do Aplikacje patka. Tutaj będziesz mógł zobaczyć listę dokonanych zakupów. Jeśli zamówiłeś Photoshopa ze strony Adobe, powinien znajdować się na liście obok Zainstalowane . Jeśli na liście nie ma nic, uruchom ponownie program Adobe Application Manager. Jeśli nadal nie widzisz swojej wersji programu Photoshop na liście, musisz ją kupić z alternatywnego źródła i nie będziesz w stanie zainstalować pakietu językowego.
 4. Teraz przejdź do ikony koła zębatego i otwórz Preferencje okno klikając Ustawienia .
 5. Następnie wybierz Aplikacje zakładka, kliknij Język aplikacji i znajdź preferowany język na liście.
 6. Gdy skończysz, możesz zamknąć to okno i powinieneś zobaczyć zainstalować obok zakupionej wersji programu Photoshop. Ponownie uruchom ponownie Adobe Application Manager, jeśli tego nie widzisz. Kliknij zainstalować aby pobrać i zainstalować nowy pakiet językowy.
 7. Następnie uruchom aplikację Photoshop, która nadal będzie w domyślnym języku.
 8. Iść do Edytować , następnie Preferencje i uzyskaj dostęp do ustawień wyglądu.
 9. Teraz zmień Język interfejsu do tego z pobranego pakietu językowego i naciśnij ok , i to wszystko! Zmieniłeś język programu Photoshop.

Zmiana języka menu na angielski

Jedyną możliwą operacją dla tych, którzy nie kupili swojego Photoshopa na oficjalnej stronie Adobe, jest zmiana menu na angielski.

 1. Aby to zrobić, zamknij Photoshopa i przejdź do C:\Program\Pliki\Adobe\Adobe Photoshop\CS5Locales. Jeśli zainstalowałeś aplikację w innej ścieżce, zlokalizuj i przejdź tam.
 2. Znajdź zainstalowany podkatalog języka (format it_IT) i wybierz Pliki wsparcia.
 3. Znaleźć tw10428.dat plik i zmień jego nazwę na tw10428.dat.bak. Powinno to zmienić język menu programu Photoshop na angielski.

Zmiana języka w Photoshopie

Zmiana języka Photoshopa jest o wiele mniej prosta, niż mogłoby się wydawać, chyba że kupiłeś kopię na oficjalnej stronie Adobe. Jeśli kupiłeś go gdziekolwiek indziej, nawet jeśli jest to całkowicie legalne, nie będziesz mógł zmienić języka z wyjątkiem menu.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy ze zmianą języka w Photoshopie? Czy znasz inny sposób na zrobienie tego we wszystkich wersjach programu Photoshop, niezależnie od tego, czy zostały pobrane z oficjalnej strony internetowej? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.