Jak zmienić rozdzielczość w HBO Max

HBO Max to platforma streamingowa, która gromadzi wszystkie Twoje ulubione treści HBO w jednym miejscu. Dzięki miesięcznej subskrypcji (lub jeśli HBO jest już częścią Twojego pakietu telewizji kablowej), możesz cieszyć się szeroką gamą przebojów filmowych i programów telewizyjnych premium dostępnych na żądanie, w tym niektórych ekskluzywnych filmów dostępnych tylko na platformie. Ten stosunkowo nowy dodatek do rodziny HBO cieszy się coraz większą popularnością wśród abonentów.

Jak zmienić rozdzielczość w HBO Max

Jednak usługa przesyłania strumieniowego nie jest obca błędom i usterkom, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu. Chociaż nie można ręcznie zmienić rozdzielczości, istnieją sposoby, aby to naprawić, nawet trochę. W tym artykule omówimy różne metody, z których możesz skorzystać, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas przesyłania strumieniowego.

Zmiana rozdzielczości dla HBO Max

W tej chwili nie ma bezpośredniego sposobu na zmianę rozdzielczości podczas przesyłania strumieniowego w HBO Max. Zamiast tego platforma automatycznie dostosowuje jakość przesyłania strumieniowego zgodnie z kilkoma czynnikami, głównie połączeniem internetowym i ustawieniem rozdzielczości ekranu urządzenia.

Ponadto filmy i programy telewizyjne są transmitowane w ramach oficjalnej umowy między HBO Max a dystrybutorem. Dlatego rozdzielczość może wahać się od 720p do Ultra HD, w zależności od treści, i nie można jej zmienić.

Ponieważ HBO Max w dużym stopniu opiera się na możliwościach Twojego urządzenia i szybkości sieci, nierzadko zdarzają się problemy z jakością wideo. Dotyczy to zwłaszcza premier seriali, kiedy ruch może być największy. Ponadto wielu konsumentów skarżyło się na niskie buforowanie, rozmazane obrazy, usterki aplikacji i podobne niedogodności.

Oczywiście te kwestie nie ograniczają się do debiutów serialu HBO. Rozdzielczość Lackluster i niska prędkość przesyłania strumieniowego mogą wystąpić w dowolnym momencie. Chociaż problemy z rozpoznaniem tego, co jest na ekranie, mogą być denerwujące, istnieje kilka rzeczy, które możesz spróbować poprawić jakość obrazu. Sprowadza się to głównie do poprawienia ustawień urządzenia i zwiększenia prędkości sieci.

Jeśli odtwarzanie wideo na stronie HBO Max jest słabe, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Najpierw wyloguj się z konta HBO Max.
 2. Następnie wyczyść pamięć podręczną przeglądarki. Czynności mogą się różnić w zależności od przeglądarki, ale proces jest mniej więcej podobny w przypadku większości popularnych przeglądarek. Jako punkt odniesienia użyjemy Chrome.
 3. Stuknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.

 4. Wybierz „Historia” z rozwijanego panelu. Następnie kliknij „Wyczyść dane przeglądania”.

 5. Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane, kliknij "Cały czas" u góry strony. Jeśli nie, ustaw preferowany zakres.

 6. Upewnij się, że pola obok „Obrazy i pliki w pamięci podręcznej” oraz „Pliki cookie i dane witryn” są zaznaczone.

 7. Aby zakończyć proces, naciśnij „Wyczyść dane”.

Jeśli nadal masz problemy z przesyłaniem strumieniowym, możesz również spróbować zrestartować router. Przeszkody w połączeniu z siecią domową mogą czasami powodować niską rozdzielczość. Oto, co należy zrobić:

 1. Zamknij wszystkie aplikacje, w tym te działające w tle. Wyłącz komputer.

 2. Odłącz router i pozwól mu ostygnąć przez kilka minut. Jeśli masz system Wi-Fi Eero mesh, musisz go również odłączyć.

 3. Podłącz ponownie router i uruchom ponownie komputer.

Jeśli masz problemy z obrazem podczas przesyłania strumieniowego za pomocą aplikacji HBO Max, nie martw się. W większości przypadków jest to najprawdopodobniej twoje połączenie internetowe. Minimalne połączenie pobierania wymagane do przyzwoitej rozdzielczości to 5 Mb/s.

W zależności od szybkości połączenia aplikacja HBO Max dostosuje rozdzielczość do różnych ustawień. W rezultacie możesz uzyskać obraz o niskiej jakości, jeśli twoja sieć jest nieco słaba. Z tego powodu sprawdzanie szybkości internetu nie jest złym pomysłem:

 1. Otwórz przeglądarkę i przeprowadź test szybkości łącza szerokopasmowego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „speed test” i kliknąć w górny wynik.

 2. Jeśli wystąpi problem z połączeniem, spróbuj ponownie uruchomić router.

Jeśli to nie zadziała, uruchom ponownie aplikację i urządzenie, z którego transmitujesz. Spróbuj też przełączyć się na stabilne połączenie, jeśli to możliwe. Poprowadzenie przewodu Ethernet bezpośrednio z routera do urządzenia do przesyłania strumieniowego może przyspieszyć działanie sieci.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaką rozdzielczość przesyła HBO Max?

Jak wspomniano, HBO Max automatycznie dostosowuje jakość wideo do przepustowości sieci i szybkości połączenia internetowego. Na szczęście większość programów telewizyjnych premium i popularnych filmów jest kręconych w wysokiej rozdzielczości i może przetrwać w kiepskich warunkach. Usługa przesyłania strumieniowego obsługuje również szeroki zakres rozdzielczości HDR, w tym HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos i Dolby Digital Plus.

Jak zmienić jakość w HBO Max?

Ustaliliśmy już, że nie ma możliwości zmiany jakości wideo w HBO Max, przynajmniej nie ręcznie. Jeśli pojemność sieci jest zbyt niska lub szybkość połączenia jest zmienna, może to obniżyć rozdzielczość podczas przesyłania strumieniowego. Możesz jednak dostosować ustawienie rozdzielczości, wykonując następujące czynności:

1. Najpierw odłącz urządzenia sieciowe od źródła zasilania. Obejmuje to modem, router i inne konfiguracje Wi-Fi.

2. Włącz ponownie zasilanie modemu i poczekaj, aż ponownie połączy się z Internetem.

3. Podłącz router do źródła zasilania i poczekaj, aż połączy się ponownie.

4. Sprawdź, czy problem został rozwiązany, włączając urządzenie do przesyłania strumieniowego.

Czy możesz oglądać HBO Max w 4K?

Z czterokrotnie większą liczbą pikseli niż HD, 4K i Ultra HD są obecnie maksymalnymi rozdzielczościami, które obsługuje większość ekranów Smart TV. Pierwotnie usługa przesyłania strumieniowego nie obejmowała obsługi HDR, ale od tego czasu została zaktualizowana.

W zeszłym roku HBO Max wypuściło Zacka Snydera „Cudowna Kobieta 1984” w formacie 4k. Film był przesyłany strumieniowo nie tylko w podstawowym kolorze HDR, ale także w formacie Dolby Vision HDR. Zoptymalizowano również ustawienia dźwięku, z możliwością słuchania w formacie Dolby Atmos.

Przebój DC był na początku jedyną dostępną zawartością 4K. Jednak od tego czasu HBO wydało kilka innych tytułów w tym formacie, w tym „Władca Pierścieni”. Możesz sprawdzić pełną listę filmów na tej stronie.

Obecnie obsługa 4K jest ograniczona do następujących urządzeń do przesyłania strumieniowego:

• Apple TV 4K

• 4k Fire TV Stick firmy Amazon

• kostka Fire TV od Amazon

• Smart TV z 4K Fire TV

• Telewizor AT&T Chromecast Ultra

• Android TV

Niestety obsługa 4K HDR nie jest dostępna na urządzeniach PlayStation i Xbox. Jednak w nadchodzącym roku zostaną wprowadzone dodatkowe platformy.

Historia bez rozwiązania

Chociaż HBO Max to świetna platforma dla zapalonych widzów telewizyjnych, ma kilka drobnych niedogodności. Usługa przesyłania strumieniowego jest szczególnie znana z problemów z jakością obrazu.

Obecnie nie można ręcznie zmienić ustawienia rozdzielczości. Możesz jednak dołożyć wszelkich starań, aby zwiększyć szybkość sieci i ustawienia urządzenia, aby zapewnić przyjemniejsze wrażenia strumieniowe. Ponadto większość treści jest w formacie HD lub HDR, więc zakup nowego routera może załatwić sprawę.

Czy doświadczyłeś tych problemów z HBO Max? Czy preferujesz inną usługę przesyłania strumieniowego? Zapraszam do dyskusji na temat swoich ulubionych programów HBO w komentarzach poniżej.