Jak zmienić konto Roku na moim telewizorze?

Roku jest jedną z najpopularniejszych dostępnych usług przesyłania strumieniowego i oferuje szeroką gamę treści. Lista obejmuje kanały sportowe, sieci informacyjne i wiele kanałów oferujących filmy i programy telewizyjne. Roku ma również świetny interfejs, który pozwala dostosować i spersonalizować wrażenia wizualne.

Jak zmienić konto Roku na moim telewizorze?

Możesz zmienić nazwę swojego urządzenia lub zmienić kolejność kanałów w preferowanej kolejności. Dodatkowo Roku pozwala zmieniać motywy i używać wygaszaczy ekranu, co jest całkiem niezłym sposobem na personalizację. Ale aby móc to wszystko zrobić, najpierw musisz skonfigurować konto Roku.

Dlaczego potrzebujesz konta Roku?

Krótka odpowiedź brzmi, ponieważ bez niego nie możesz korzystać z urządzenia Roku. Musisz połączyć swoje urządzenie lub urządzenia z określonym kontem, na którym będziesz mieć zapisane wszystkie swoje preferencje i ustawienia. Musisz użyć prawidłowego adresu e-mail, ponieważ nie chcesz przegapić powiadomień i wiadomości o przyszłych aktualizacjach i uaktualnieniach. Twoje konto Roku umożliwia zarządzanie subskrypcjami i wgląd w historię oglądania i zakupów.

Roku

Utworzenie konta Roku jest bezpłatne, ale będziesz musiał podać metodę płatności. Zawsze możesz wrócić i zmienić metodę płatności, ale będzie ona potrzebna do płacenia za subskrypcje kanałów premium lub kupowania określonych filmów i programów telewizyjnych. Być może zastanawiasz się, jak zmienić konto Roku? Oto kilka słów na temat podstaw Roku.

metoda płatności

Łączenie i odłączanie urządzenia

Kiedy próbujesz skonfigurować i aktywować urządzenie Roku po raz pierwszy, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Najpierw musisz przejść przez kroki aktywacji na telewizorze Roku, a następnie dokończyć aktywację na komputerze lub telefonie. Po wykonaniu instrukcji wyświetlanych na ekranie i połączeniu urządzenia Roku z Internetem na ekranie zostanie wyświetlony kod łącza.

Zwykle jest to kombinacja słów i liter i prawdopodobnie warto to gdzieś zapisać. Lub, jeśli jesteś dobry w zatrzymywaniu nowych informacji, po prostu o tym pamiętaj. Następnie chwyć klawiaturę telefonu lub komputera i wpisz www.roku.com/link. Wpisz kod i kliknij „Prześlij”. A teraz Twoje urządzenie Roku i konto Roku są połączone.

Upewnij się, że proces został w pełni zakończony, w przeciwnym razie Twoje urządzenie Roku nie zostanie połączone z Twoim kontem. Jeśli jednak proces się powiódł, ale musisz usunąć jedno lub więcej urządzeń połączonych z Twoim kontem Roku, możesz to łatwo zrobić. Wszystko czego potrzebujesz to:

  1. Wejdź na my.roku.com na swoim komputerze lub telefonie.
  2. Zaloguj się na swoje konto.
  3. Przejdź w dół strony Moje konto i znajdź urządzenie, które chcesz odłączyć w tabeli „Moje połączone urządzenia”.
  4. Wybierz „Odłącz”.

Tryb gościa Roku

W styczniu 2019 roku Roku wprowadził swego rodzaju „tryb gościa”, funkcję znaną również jako „tryb automatycznego wylogowania”. Tak więc, gdy masz kilku gości, mogą oni zalogować się przy użyciu własnego konta, zamiast Twojego.

Szczególnie fajne jest to, że informacje o gościach zostaną automatycznie usunięte z urządzenia w wybranym przez nich dniu. Dzięki temu nie musisz się martwić, czy wylogowałeś się ze swojego konta, gdy przebywałeś w domu znajomego.

Jest to naprawdę przydatna funkcja dla tych, którzy często odwiedzają, którzy mają własne konta Roku. Nie ma ryzyka przypadkowego użycia czyjegoś konta Roku w celu zakupu filmu lub subskrypcji kanału strumieniowego.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Być może rozważasz zamknięcie konta, jeśli chcesz oddać swoje urządzenie Roku. Może masz nowy i chcesz sprzedać stary. Tak czy inaczej, nieużywanie już urządzenia nie oznacza, że ​​musisz zamknąć swoje konto Roku. Możesz po prostu przywrócić ustawienia fabryczne. Spowoduje to usunięcie wszystkich Twoich danych osobowych i wszystkich preferencji z urządzenia. Odłącza również gracza od twojego konta Roku. Oto, co należy zrobić:

  1. Kliknij przycisk Home na pilocie Roku.
  2. Przewiń w dół, aby znaleźć „Ustawienia”. Kliknij to.
  3. Wybierz „System”, a następnie „Zaawansowane ustawienia systemu”.
  4. Kliknij „Przywróć ustawienia fabryczne”, a następnie „Przywróć wszystko do ustawień fabrycznych”.
  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Istnieje również możliwość naciśnięcia przycisku resetowania na urządzeniu Roku. Z tyłu lub na dole każdego urządzenia Roku znajduje się dotykowy lub otworkowy przycisk resetowania. Naciśnij i przytrzymaj go przez 20 sekund, a gdy wskaźnik zacznie migać, czyli po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych.

Konto dla Twoich rzeczy

Nie możesz korzystać z urządzenia Roku bez konta Roku. Jeśli włączysz tryb gościa, zmiana konta jest łatwa i nie pozostawia miejsca na zamieszanie.

Zawsze możesz połączyć i odłączyć swoje urządzenia od swojego konta. A jeśli zepsujesz to lub skończysz z Roku i chcesz go oddać, zawsze jest stary dobry reset do ustawień fabrycznych.

Daj nam znać, co myślisz o zmianie kont Roku w sekcji komentarzy poniżej.