Jak zmienić lokalizację pogody na Alexa [Urządzenia Echo]

Pobrałeś Alexę i zdziwiłeś się, że jej lokalizacja jest ustawiona na Seattle w stanie Waszyngton. Automatycznie pokazuje, jaka jest tam pogoda.

Jak zmienić lokalizację pogody na Alexa [Urządzenia Echo]

Dobrze wiedzieć, ale co jeśli mieszkasz w Chicago lub Miami? Nie martw się, ponieważ możesz zmienić lokalizację pogody, kiedy tylko chcesz. Czytaj dalej, aby zobaczyć, co musisz zrobić.

Jak ustawić lokalizację pogody?

W zależności od urządzenia Echo, którego używasz, możesz uzyskać dostęp do pogody na kilka różnych sposobów. Najpierw możesz zapytać Alexę, jaka będzie pogoda w dowolnym miejscu na świecie, używając przycisku „Alexa, jaka jest dzisiaj pogoda w [lokalizacja]?Polecenie głosowe będzie działać na każdym posiadanym urządzeniu Echo. Jeśli wolisz tę metodę, aktualizacja lokalizacji może nie być konieczna; możesz po prostu poprosić Alexę o udzielenie informacji.

Jeśli używasz urządzenia Echo Show z ekranem, ekran główny wyświetli pogodę w Twojej okolicy bez pytania. Aby program Echo Show wyświetlał pogodę w Twojej okolicy, musisz zaktualizować swoją lokalizację.

Wreszcie, możesz mieć włączoną umiejętność Alexa, która automatycznie podaje pogodę. Na przykład poranna rutyna, w której Alexa codziennie informuje o natężeniu ruchu i pogodzie o określonej porze. W tym scenariuszu musisz zaktualizować swoją lokalizację, aby uzyskać najdokładniejsze informacje.

Możesz zmienić lokalizację pogody za pomocą aplikacji Alexa. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji, możesz ją pobrać z Google Play, Apple App Store lub Amazon. Teraz wykonaj następujące kroki, aby zmienić lokalizację urządzenia:

  1. Otwórz aplikację Alexa na smartfonie i przejdź do danego urządzenia Echo.

  2. Stuknij w Ustawienia ząb w prawym górnym rogu.

  3. Stuknij w Lokalizacja urządzenia w menu.

  4. Zaktualizuj swój adres. Następnie dotknij Zapisać na górze.

Otóż ​​to! Zmieniłeś lokalizację, a Alexa będzie teraz mogła podawać ci dokładniejsze informacje. Aby sprawdzić, czy działa, zapytaj Alexę, jaka jest pogoda na zewnątrz. Jej odpowiedź powinna teraz pasować do twojej lokalizacji. Nie musisz ponownie uruchamiać aplikacji, ponieważ lokalizacja aktualizuje się automatycznie.

Jeśli masz wiele urządzeń Echo, musisz wykonać te same kroki dla każdego z nich.

zmień lokalizację pogody na alexa

Dodatkowe funkcje

Większość ludzi kontaktuje się z Alexą, aby sprawdzić, czy tego dnia muszą przynieść kurtkę i parasol, czy nie. Ale zamiast sprawdzać w tej chwili pogodę, możesz zapytać Alexę o wiele innych rzeczy.

Alexa jest połączona z AccuWeather i zapewnia najnowsze i najdokładniejsze informacje o pogodzie. Możesz uzyskać prognozę pogody na cały tydzień wcześniej. Możesz zapytać takie rzeczy jak: Czy w ten weekend będzie słonecznie? A dokładniej, możesz zapytać: czy w czwartek rano będzie padać?

W ten sposób możesz zaplanować swoje zadania na świeżym powietrzu i upewnić się, że nie będziesz musiał anulować swoich planów z powodu złej pogody. To świetnie, jeśli planujesz wyjazd i musisz zorganizować tam swój czas. Może również pomóc Ci zdecydować, co spakować, jeśli podróżujesz.

alexa jak zmienić lokalizację pogody

Rutyny oparte na lokalizacji

Oprócz pogody i czasu aktualizacja lokalizacji Alexa umożliwia dostęp do innych przydatnych funkcji. Jedną z najpopularniejszych jest rutyna lokalizacyjna. Ta funkcja jest idealna dla zapracowanych osób, które muszą zrównoważyć pracę, rodzinę, siłownię itp.

Trudno wszystko zapamiętać i łatwo można pomylić niektóre zadania. Jeśli jesteś w tym nowy, sugerujemy najpierw zapisać dwie lokalizacje: swoje biuro i dom. Następnie możesz ustawić przypomnienia, które będą się aktywować, gdy tylko wrócisz do domu z pracy. Pomoże ci to oddzielić życie osobiste od pracy.

Kiedy wrócisz do domu, Alexa przypomni Ci, co musisz zrobić tego dnia, np. kupić artykuły spożywcze lub pomóc dziecku w odrabianiu prac domowych. Możesz także tworzyć procedury, które możesz udostępniać innym użytkownikom. Na przykład, jeśli zorganizujesz obiad, który rozpocznie się o 18:00, członkowie Twojej rodziny otrzymają powiadomienie, aby dołączyć do Ciebie w jadalni.

Jeśli nagle wieczorem przypomnisz sobie coś, co musisz zrobić jutro w pracy, możesz poprosić Alexę, aby przypomniała Ci, kiedy przyjdziesz do pracy.

Nie musisz nawet mieć urządzenia Alexa w swoim biurze. Potrzebujesz tylko aplikacji Alexa zainstalowanej na telefonie. Alexa wyśle ​​Ci powiadomienie przez Twój telefon.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz polegać na tej funkcji podczas planowania tygodnia. Jeśli masz zwyczaj przygotowywania zadań, możesz wszystko zaplanować i ustawić przypomnienia na cały tydzień. Gdy to zrobisz, możesz się zrelaksować i spokojnie kontynuować swoje działania.

Wyszukiwania oparte na lokalizacji

Kolejną świetną rzeczą jest to, że nie musisz wyszukiwać w Google, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Jest to bardzo przydatne, gdy się spieszysz lub nie możesz użyć rąk do pisania.

Załóżmy, że prowadzisz samochód i chcesz wstąpić do najbliższej kawiarni i napić się kawy. Wystarczy zapytać Alexę: Gdzie jest najbliższa kawiarnia? Aplikacja wyszuka pobliskie kawiarnie i poda wskazówki.

To tak, jakby mieć do dyspozycji asystenta 24/7. Alexa nigdy nie jest zmęczona i zdenerwowana i zawsze ma prawidłową odpowiedź. I nigdy nie zapomni przypomnieć Ci o ważnym spotkaniu lub czymś w tym rodzaju.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać urządzenie Echo.

Czy mogę korzystać z innego serwisu pogodowego z moim Echo?

Alexa pobiera swoją pogodę z Accuweather, a niektórzy użytkownicy wolą inne źródła. Niestety nie ma sposobu na zmianę tego domyślnego źródła pogody. Ale możesz dodać umiejętność Alexa do swojego urządzenia Echo. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację Alexa na smartfonie i dotknąć ikony Więcej w lewym dolnym rogu. W tym miejscu możesz dotknąć opcji Umiejętności i gry, aby wyszukać preferowane źródło pogody.

Po dodaniu umiejętności możesz po prostu powiedzieć: „Alexa, zapytaj [weather skill] jaka jest pogoda” lub coś w tym stylu.

Dlaczego Alexa podaje mi pogodę na poprzedni adres?

Mimo że Twoje Echo jest zalogowane na Twoje konto Amazon, każde urządzenie jest zaprojektowane do pracy w innej lokalizacji. Niektórzy spekulują, że dzieje się tak, ponieważ wielu użytkowników udostępnia swoje urządzenia znajomym i członkom rodziny, więc bardziej praktyczne jest aktualizowanie adresu w razie potrzeby.

Jeśli się przeprowadziłeś, a Echo nadal wyświetla aktualizacje pogody dla poprzedniego adresu, wykonaj powyższe kroki, aby naprawić błąd.

Wykorzystaj to jak najlepiej

Teraz wiesz, jak zmienić lokalizację na Alexa. Zachęcamy do jak najlepszego wykorzystania tego, ponieważ Alexa może być bardzo pomocna w codziennym życiu. Poznaj wszystkie dostępne opcje i pozwól Alexa pomóc Ci zorganizować i poprawić jakość Twojego życia.

Do czego zwykle używasz Alexy? Czy zamierzasz wypróbować niektóre z nowych funkcji? Zachęcamy do podzielenia się najlepszymi praktykami i wskazówkami w sekcji komentarzy poniżej.