Jak sprawdzić wynik zachowania w Dota 2?

Dota 2 bierze pod uwagę wiele aspektów swoich użytkowników, decydując, z kim ich dopasowywać. Jednym z ich najważniejszych monitorów jest to, jak podły lub uprzejmy jesteś dla innych graczy.

Jak sprawdzić wynik zachowania w Dota 2?

Ten wskaźnik jest znany jako wynik twojego zachowania i ma znaczący wpływ na określanie twoich kolegów z drużyny. Im niższy wynik, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz sparowany z toksycznymi graczami, dlatego chcesz mieć oko na swoje zachowanie.

W tym wpisie pokażemy Ci, jak sprawdzić swój wynik zachowania w Dota 2.

Jak sprawdzić wynik zachowania w Dota 2?

Podczas gdy Dota używa nieco skomplikowanego systemu do obliczania wyniku zachowania, uzyskanie przeglądu tego wskaźnika jest dość proste:

 1. Uruchom swojego klienta.
 2. Naciśnij ikonę profilu w lewej górnej części ekranu. Zobaczysz swoją historię meczów i wiele innych statystyk.

 3. Znajdź uśmiechniętą buźkę w dolnej części i kliknij ją, aby uzyskać dostęp do podsumowania zachowania. Możesz sprawdzić swój wynik zachowania i czynniki wpływające na niego, takie jak pochwały, raporty i gry, które opuściłeś.

Jak zobaczyć wynik zachowania w Dota 2 za pośrednictwem konsoli Steam?

Innym sposobem na uzyskanie dostępu do wyniku zachowania jest konsola Steam. Jest to nieco bardziej złożone niż poprzednie podejście, ale nadal stosunkowo szybko dotrzesz do celu:

 1. Uruchom bibliotekę Steam.

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Dota 2.

 3. Uzyskaj dostęp do właściwości i naciśnij "Ustaw opcje uruchamiania".
 4. Wpisz „-konsola” (pomiń cytaty).

 5. Naciśnij przycisk „OK”.

Po aktywacji konsoli będziesz musiał użyć określonego polecenia, aby sprawdzić swój wynik zachowania:

 1. Uruchom Dotę 2.
 2. Uruchom konsolę, naciskając przycisk „\” lub inne powiązanie klawisza dla tego polecenia.
 3. Wpisz „deweloper 1” i naciśnij przycisk „Enter”.

 4. Wpisz następujący wiersz „dota_game_account_debug” i poszukaj swojego „behavior_score: XXXXX”.

Liczba po wyniku „zachowania” reprezentuje Twój wynik zachowania Dota 2. Pamiętaj, że niekoniecznie pojawia się jako liczba – może również pojawić się jako ocena. Na przykład, jeśli jest napisane „Normalna”, twoja klasa to B, B+, A lub A+.

Niski ranking jest reprezentowany przez F, D lub D+. Chociaż zasięg D nie wiąże się z wysokim ryzykiem bana, będziesz mógł grać tylko z graczami o podobnym wyniku, co może wyjaśniać, dlaczego możesz napotkać toksycznych graczy.

Jak podnieść swój wynik zachowania?

Nie ma szybkich sposobów na poprawę wyniku zachowania. Inni użytkownicy głosują zgodnie z tym, jak postrzegali Twoją rozgrywkę. W rezultacie nieprzyjaźni gracze mogą dać ci głos przeciw, niezależnie od twojego zachowania.

Jednak generalnie musisz traktować innych graczy, aby podnieść swój wynik zachowania, niezależnie od serii przegranych. Powinieneś kontrolować swoje negatywne emocje i unikać wyładowywania ich na innych zawodnikach podczas meczu.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia negatywnej komunikacji jest ograniczenie czasu wypowiedzi. Staraj się rozmawiać tylko podczas wykonywania połączeń podczas meczu, zamiast angażować się w przypadkowe rozmowy, które mogą się źle skończyć. Kiedy twoi koledzy z drużyny są poważni i spięci, najlepiej ich nie denerwować. Z drugiej strony, gdy członkowie twojego zespołu są rozmowni, upewnij się, że się zaangażujesz i pozostawisz miłe wrażenie.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest chwalenie kolegów z drużyny, gdy z powodzeniem prowadzą twoją drużynę do zasadzki lub zabijają solo. Nie czekaj, aż inni gracze pochwalą twoich kolegów z drużyny. Bądź pierwszym, który to zrobi, wpisując po prostu „dobra robota”. Docenią to i mogą nawet wysłać ci pochwałę po meczu.

Przydatne jest również odpowiednie reagowanie na nieporozumienia lub nękanie w zespole. Użyj swojej najlepszej oceny, odpowiadając na problem lub całkowicie go ignorując. Możesz na przykład odezwać się lub skontaktować z ofiarą i sprawdzić, czy wszystko w porządku. Dodatkowo pamiętaj, aby zgłosić wrogość innych graczy, nawet jeśli nie jest ona skierowana przeciwko Tobie.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat wyniku zachowania Dota 2.

Co to jest wynik zachowania?

Jak sama nazwa wskazuje, twój wynik zachowania jest metryką, która śledzi twoje zachowanie Dota 2 w grze. System jest podobny do twoich ocen podstawowych lub przedszkolnych. Być może zdobyłeś „G” za bycie Świetnym lub „N” za bycie Niegrzecznym. Zasada jest tutaj taka sama.

Jeśli jesteś toksycznym graczem, otrzymasz kiepski wynik zachowania. W przeciwieństwie do tego, jeśli jesteś przyjaznym i miłym graczem, Twój wynik zachowania będzie wyjątkowy. Chociaż nie jest jasne, w jaki sposób jest obliczany wynik, najprawdopodobniej sprowadza się on do twoich raportów i pochwał.

Wynik służy do dopasowywania użytkowników, gdy wchodzą do swoich kolejek. W związku z tym toksyczni gracze dołączą do członków drużyny o podobnym zachowaniu.

Jak sprawdzić swoje zachowanie w Dota 2?

Możesz łatwo sprawdzić swój wynik zachowania w Dota 2 za pomocą swojego klienta:

1. Uruchom Dota 2 i przejdź do swojego profilu w lewym górnym rogu.

2. Uderz w uśmiechniętą buźkę na dole, aby wyświetlić podsumowanie zachowania, w tym wynik zachowania.

Jaki jest wynik dobrego zachowania w Dota 2?

Twój wynik zachowania zostanie skorygowany wraz z podsumowaniem zachowania. Maksymalny wynik, jaki możesz uzyskać, to 10 000. Dobry wynik za zachowanie wynosi od 9 000 do 10 000, podczas gdy gracze z przyzwoitym wynikiem mają ponad 8 000 punktów.

Jeśli masz coś poniżej tego progu, zaczniesz widzieć coraz więcej użytkowników o złym zachowaniu, a twoje wrażenia z gry na pewno ucierpią.

Jak mogę sprawdzić moje raporty w Dota 2?

Dota 2 pozwala również sprawdzić swoje raporty:

1. Przejdź do Steam i wprowadź swoje dane logowania.

2. Przejdź do sekcji „Gry”.

3. Udaj się do Dota i wybierz „Osobiste dane gry”.

4. Przeglądaj sekcję, naciskając „Kategoria”, a następnie „Podkategoria”.

5. Znajdź sekcję „Raport gracza z nadchodzącego meczu”, a zobaczysz swoje raporty.

Bądź miły dla kolegów z drużyny

Niski wynik zachowania może być głównym powodem, dla którego ostatnio łączyłeś siły z toksycznymi graczami Dota. Na szczęście teraz wiesz, jak sprawdzić swój wynik zachowania i podjąć działania, aby go poprawić. Ogólnie rzecz biorąc, nie bądź agresywny wobec innych użytkowników – okazuj pozytywne nastawienie, bądź uprzejmy i zgłaszaj nękanie, niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą, czy jednym z członków zespołu. Z biegiem czasu Twoja ocena poprawi się i zaczniesz widzieć bardziej przyjaznych graczy w swoich meczach.

Jaki jest twój wynik zachowania Dota 2? Czy próbowałeś go podnieść? Jak trudno jest zachować spokój podczas meczu? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.