Jak dodać Gmaila do pulpitu komputera?

Bez wątpienia Gmail jest najpopularniejszym darmowym klientem poczty e-mail. Możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej lub aplikacji na wielu urządzeniach mobilnych.

Jak dodać Gmaila do pulpitu komputera?

Ale wyobraź sobie, o ile wygodniej byłoby mieć aplikację komputerową Gmail na swoim komputerze.

Niestety oficjalna aplikacja komputerowa Gmail jeszcze nie istnieje. Ale to nie znaczy, że nie możesz znaleźć rozwiązania obejściowego, aby dodać łatwo dostępny link do Gmaila na pulpicie komputera.

W tym artykule wyjaśnimy, jak „przebić system” i uzyskać łatwiejszy dostęp do Gmaila na komputerze PC, a także odpowiemy na kilka powiązanych pytań.

Jak dodać Gmaila do pulpitu komputera?

Aby Gmail mógł działać jako aplikacja komputerowa, musisz najpierw włączyć jego natywny tryb offline. Możesz to zrobić za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej na komputerach z systemem Windows i macOS. Zaloguj się na swoje konto Gmail, a następnie wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz skrzynkę odbiorczą Gmaila i przejdź do koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu przeglądarki.

  2. Wybierz „Zobacz wszystkie ustawienia”, a następnie przejdź do zakładki „Offline”.

  3. Zaznacz opcję „Włącz pocztę offline”.

  4. Możesz wybrać opcję „Zachowaj dane offline na moim komputerze” lub „Usuń dane offline z mojego komputera”.

  5. Wybierz „Zapisz zmiany”.

Jeśli korzystasz z komputera domowego i masz pewność, że nikt inny nie będzie miał dostępu do Twoich danych, możesz wybrać opcję „Zachowaj dane offline na moim komputerze”.

Będziesz mieć również dostęp do dodatkowych ustawień, takich jak pobieranie załączników lub czas przechowywania wiadomości e-mail na komputerze.

Tworzenie skrótu do Gmaila na pulpicie

Po włączeniu trybu offline na koncie Gmail nadszedł czas, aby utworzyć skrót do Gmaila na pulpicie, który uruchomi okno Gmaila offline.

Ten proces będzie nieco inny w zależności od używanej przeglądarki, ale najpierw omówimy Chrome, ponieważ jest on najbardziej zgodny z Gmailem i można go używać na komputerach z systemem Windows i macOS.

Najpierw zaloguj się na swoje konto Gmail za pomocą przeglądarki Chrome, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Otwórz skrzynkę odbiorczą Gmaila i przejdź do trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

  2. Wybierz "Więcej narzędzi", a następnie z rozwijanego menu wybierz "Utwórz skrót".

  3. Pojawi się wyskakujące okienko. Wprowadź nazwę skrótu – na przykład „Gmail” – i zaznacz pole „Otwórz jako okno”.

  4. Kliknij „Utwórz”.

Skrót do Gmaila automatycznie pojawi się na pulpicie. Gdy go klikniesz, Twój Gmail uruchomi się w osobnym oknie, a nie w przeglądarce Chrome. Jest to najbardziej zbliżone do posiadania funkcjonalnej aplikacji Gmail na komputerze PC.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy istnieje aplikacja Gmail dla systemu Windows?

Google musi jeszcze utworzyć aplikację Gmail dla systemu Windows. Najbliższym rozwiązaniem jest dodanie konta Gmail do klienta poczty e-mail Microsoft Outlook.

Jeśli korzystasz już z Office 365, prawdopodobnie wiesz, że Outlook obsługuje jednoczesne korzystanie z wielu kont e-mail. Oto, jak możesz dodać swoje konto Gmail do klienta komputerowego Outlook:

1. Otwórz Outlooka, a następnie wybierz „Plik” z głównego paska narzędzi. W lewym górnym rogu znajdziesz przycisk „+Dodaj konto”.

2. Wpisz swój adres Gmail i kliknij „Połącz”. Outlook automatycznie uruchomi okno Gmaila i poprosi o hasło.

3. Po wprowadzeniu hasła kliknij opcję „Zaloguj się”. Jeśli wcześniej skonfigurowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Gmailu, zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu, który zostanie wysłany na Twoje urządzenie mobilne.

4. Gdy program Outlook zakończy dodawanie konta Gmail, wybierz „Gotowe”.

Outlook zsynchronizuje się automatycznie z Twoim kontem Gmail. Proces może chwilę potrwać. Ponadto możesz otrzymać wiadomość e-mail w skrzynce odbiorczej Gmaila z powiadomieniem o nowym logowaniu. Należy się tego spodziewać i możesz to po prostu zignorować i kontynuować.

2. Jaka jest najlepsza aplikacja Gmail na komputery Mac?

Istnieje wiele bezpłatnych i opartych na subskrypcji stacjonarnych klientów poczty e-mail, których można używać na komputerze Mac. Jeśli jednak chodzi o Gmaila, możesz łatwo dodać swoje konto do oficjalnej aplikacji Apple Mail na swoim komputerze.

Dopóki Google nie wymyśli oficjalnej aplikacji komputerowej Gmail, oto jak możesz połączyć swoje konto Gmail z Apple Mail na komputerze Mac:

1. Na ekranie głównym kliknij logo Apple w lewym górnym rogu, a następnie wybierz „Preferencje systemowe”.

2. Teraz kliknij ikonę „Konta internetowe”.

3. Wybierz „Google” z listy kont internetowych w wyskakującym oknie.

4. Po wyświetleniu monitu kliknij „Otwórz przeglądarkę” i wprowadź adres e-mail konta Google. Następnie kliknij „Dalej”.

5. Wprowadź swoje hasło i ponownie kliknij „Dalej”.

6. Z rozwijanego menu wybierz „Poczta”, a następnie kliknij „Gotowe”.

Aplikacja Apple Mail natychmiast rozpocznie konfigurowanie konta Gmail. Następnym razem, gdy uruchomisz aplikację Apple Mail na komputerze Mac, zobaczysz skrzynkę odbiorczą Gmaila wymienioną obok wiadomości e-mail iCloud i dowolnego innego konta e-mail, które mogłeś zsynchronizować.

3. Czy możesz pobrać Gmaila na Maca?

Nie ma oficjalnego konta Gmail, które można pobrać na komputer Mac. Możesz utworzyć skrót w przeglądarce i mieć szybki dostęp do Gmaila, gdy go potrzebujesz.

Najszybszym sposobem utworzenia skrótu do Gmaila przy użyciu dowolnej przeglądarki, w tym Safari, jest podświetlenie adresu URL w przeglądarce i przeciągnięcie go na pulpit. Pamiętaj, aby najpierw zmniejszyć rozmiar okna przeglądarki, aby ułatwić ten proces.

Gdy masz skrót na pulpicie komputera Mac, możesz zmienić jego nazwę, jeśli chcesz. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz, aby skrót do Gmaila otwierał skrzynkę odbiorczą w osobnym oknie, a nie w przeglądarce, musisz najpierw włączyć tryb offline Gmaila. Aby to zrobić, przejdź do skrzynki odbiorczej Gmaila, a następnie:

1. Kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia i wybierz „Zobacz wszystkie ustawienia”.

2. Następnie przejdź do zakładki „Offline” i wybierz „Włącz pocztę offline”.

3. Zaznacz pole „Zachowaj dane offline na moim komputerze” i wybierz „Zapisz zmiany”.

4. Jak dodać Gmaila do paska narzędzi mojego komputera Mac?

Po utworzeniu skrótu do Gmaila i włączeniu trybu offline możesz dodać go do Docka na Macu, po prostu przeciągając skrót do tej lokalizacji.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Gmaila w Docku i wybierz "Zachowaj w Docku". W ten sposób będziesz mógł go tam znaleźć, kiedy tylko będziesz tego potrzebować.

5. Czy istnieje aplikacja Gmail na komputery Mac?

Nie, oficjalna aplikacja Gmail na komputery Mac nie istnieje, przynajmniej jeszcze nie. Dostępne opcje to utworzenie skrótu do skrzynki odbiorczej Gmaila i przypięcie go do Docka w celu łatwego dostępu lub skorzystanie z klienta poczty e-mail innej firmy i zsynchronizowanie z nim konta Gmail.

6. Jak zalogować się do Gmaila?

Podczas konfigurowania konta Gmail w kliencie poczty e-mail innej firmy lub tworzenia skrótu musisz podać swój adres e-mail i hasło. Musisz jednak najpierw zalogować się na swoje konto Gmail za pomocą przeglądarki. Przejdźmy więc do kroków, które musisz to zrobić:

1. Przejdź do oficjalnej strony Gmaila za pomocą dowolnej przeglądarki.

2. Wprowadź adres e-mail swojego konta Google. Możesz też użyć swojego numeru telefonu, jeśli jest on zarejestrowany na Twoim koncie Google.

3. Wprowadź również swoje hasło. Jeśli masz skonfigurowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, otrzymasz kod SMS-em, który również musisz wprowadzić.

Jeśli nie pamiętasz swojego adresu e-mail lub hasła, Google udostępnia kilka opcji rozwiązywania problemów.

Dostęp do Gmaila z komputera stacjonarnego

Wygodnie byłoby pobrać aplikację Gmail ze sklepu Microsoft Store lub pobrać aplikację zoptymalizowaną dla systemu MacOS na komputer Mac.

Jednak dopóki użytkownicy Gmaila na całym świecie nie uzyskają dostępu do czegoś takiego, będą musieli polegać na innych, ale skutecznych rozwiązaniach. Prostym rozwiązaniem jest połączenie go z kontem Apple Mail lub Outlook i skonfigurowanie skrzynki odbiorczej Gmaila w ciągu kilku minut.

Jeśli nie chcesz korzystać z Gmaila w interfejsie innym niż natywny, dobrze sprawdzi się również skonfigurowanie skrótu do skrzynki odbiorczej Gmaila.

Jaki jest preferowany sposób dodawania Gmaila do pulpitu komputera PC? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.