Jak wyczyścić pamięć podręczną na Xbox One

Jeśli chodzi o praktycznie każde urządzenie elektroniczne, które jest nawet stycznie powiązane z komputerem, czasami będziesz musiał usunąć pewne rzeczy. To samo dotyczy posiadaczy konsoli Xbox One. Co mamy na myśli? Twój dysk twardy w konsoli Xbox One może zostać zapełniony niepotrzebnymi przedmiotami, które zajmują miejsce i zasoby potrzebne do szybkiego i płynnego działania. Tak jak w starym biurze może gromadzić się bałagan, bałagan może również gromadzić się w Twoich danych.

Jak wyczyścić pamięć podręczną na Xbox One

Pierwszą rzeczą do wypróbowania, jeśli zauważyłeś dłuższe czasy ładowania lub utratę energii na konsoli Xbox One, jest resetowanie. Nie martw się, to nie jest trudne zadanie. To dość łatwe, więc nie powinieneś niczego przy tym tracić.

Przyjrzyjmy się sposobom wyczyszczenia pamięci podręcznej na konsoli Xbox One.

Twardy reset konsoli Xbox One

Możesz chcieć wykonać twardy reset na konsoli Xbox One, jeśli ostatnio zaktualizowałeś lub miałeś przerwę w zasilaniu i problemy się zawieszają. Może gra utknęła na ekranie wczytywania lub masz problemy z logowaniem.

 • Przytrzymaj przycisk zasilania na konsoli Xbox One przez 10 sekund, gdy jest włączona.
 • Następnie twoja konsola Xbox One się wyłączy.
 • Po całkowitym wyłączeniu wystarczy ponownie nacisnąć przycisk zasilania, a konsola Xbox One ponownie się włączy.

Po zresetowaniu Twoje pliki i dane pozostają nienaruszone, ale pamięć podręczna została wyczyszczona. Najprawdopodobniej robiłeś to już wiele razy, nawet nie wiedząc, że to właśnie robisz.

Odłącz swoją konsolę Xbox One

Innym sposobem na wyczyszczenie pamięci podręcznej i zresetowanie zasilacza na konsoli Xbox One jest odłączenie go.

 • Wyłącz konsolę Xbox One za pomocą przycisku zasilania z przodu konsoli lub za pomocą kontrolera Xbox One. Możesz przytrzymać przycisk, który wygląda jak logo Xbox, mniej więcej w górnej środkowej części kontrolera, jeśli zdecydujesz się iść tą drogą.
 • Odłącz przewód zasilający od konsoli Xbox One na co najmniej 10 sekund. Ważne jest, aby przestrzegać zasady 10 sekund, aby zasilacz również został zresetowany wraz z konsolą Xbox One.
 • Po odczekaniu 10 sekund ponownie podłącz kabel zasilający z tyłu konsoli Xbox One.
 • Następnie uruchom ponownie konsolę Xbox One za pomocą przycisku zasilania z przodu konsoli lub za pomocą kontrolera Xbox One.

Więc teraz zresetowałeś zasilanie na konsoli Xbox One i wyczyściłeś również pamięć podręczną.

Użyj swojego kontrolera Xbox One

Aby ponownie uruchomić konsolę Xbox One za pomocą kontrolera, wystarczy;

 • Naciśnij przycisk logo na kontrolerze Xbox One, a następnie użyj lewego drążka, aby przejść do ustawień, czyli ikony koła zębatego w lewym dolnym rogu ekranu.
 • Następnie wybierz „ustawienia” za pomocą przycisku A na kontrolerze Xbox One.
 • Ponownie użyj lewego drążka na kontrolerze, aby przejść w dół, aby „zrestartować konsolę”, i ponownie naciśnij przycisk A, aby go wybrać.
 • Porusz lewym drążkiem kontrolera, aby podświetlić „Uruchom ponownie” i naciśnij przycisk A. Twoja konsola Xbox One uruchomi się ponownie, gdy to zrobisz.
 • Po ponownym uruchomieniu konsoli pojawi się zielony ekran konsoli Xbox One z białym logo. Potrwa to kilka sekund, a następnie ponownie zalogujesz się do konsoli Xbox One i wylądujesz na ekranie głównym konsoli.

Możesz teraz zresetować konsolę Xbox One i wyczyścić jej pamięć podręczną. Możesz także zresetować zasilacz podłączony do konsoli Xbox One.

Jest to bardzo przydatne, jeśli twoja konsola Xbox One zaczyna mieć opóźnienia na ekranach wczytywania gry lub w inny sposób. Jest to również dobry sposób na pozbycie się wszystkich elementów, takich jak pliki i dane przechowywane w pamięci podręcznej konsoli Xbox One, w celu odzyskania niektórych zasobów i uzyskania lepszej wydajności konsoli.