Jak porównywać dokumenty Word na komputerze Mac

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z dwiema różnymi wersjami pliku Microsoft Word, które musiałeś porównać, wiesz, jak trudne może być zrobienie tego ręcznie. Zdarzyło mi się to, gdy kolega pracował nad niewłaściwą wersją pliku, wprowadzając zmiany do starszej, która nie była już istotna.

Na szczęście Microsoft Word ma funkcję, która pozwala automatycznie porównywać dwa dokumenty, więc nie musisz ręcznie przeglądać i sprawdzać każdego słowa lub akapitu! Oto jak porównywać dokumenty Worda w systemie MacOS!

Najpierw otwórz Word z Docka lub z folderu Aplikacje na komputerze Mac. Skrót do aplikacji znajduje się w menu „Idź” Findera.

Folder aplikacji

Po otwarciu programu Word po prostu wybierz pusty dokument z Galerii dokumentów…

Otwórz pusty dokument w programie Word

…lub otwórz jeden z plików, które chcesz porównać. Nie ma znaczenia, jaki dokument uruchomisz, ale polecenie, którego musimy tutaj użyć, będzie wyszarzone, jeśli Word nie ma otwartego pliku.

W każdym razie, gdy program Word będzie gotowy, wybierz Narzędzia > Śledź zmiany > Porównaj dokumenty z menu u góry.

Użyj

W polu, które zostanie otwarte później, będziesz chciał wybrać oryginalny dokument do porównania z poprawionym dokumentem; jeśli klikniesz menu rozwijane w moim czerwonym polu poniżej, możesz wybrać spośród ostatnich plików. Możesz także wybrać ikonę folderu, którą wywołałem czerwoną strzałką, aby poruszać się po systemie plików w celu zlokalizowania danego dokumentu.

Wybierz dokumenty do porównania w programie Word

Gdy to zrobisz, zobaczysz znajome okno dialogowe otwierania / zapisywania, więc użyj go, aby znaleźć pierwszą wersję dokumentu i kliknij "Otwórz".

Otwórz pierwszą wersję dokumentu do porównania w programie Word

Następnie zrób to samo dla poprawionej wersji pliku po prawej stronie okna.

Otwórz poprawioną wersję dokumentu do porównania

Sekcja "Etykieta zmienia się z" może być dowolna - autor zmian jest zwykle dobrym wskaźnikiem. I jest jeszcze kilka rzeczy, które warto wiedzieć o tym oknie. Po pierwsze, ikona z dwiema strzałkami pozwoli ci zamienić pozycję dokumentów dla porównania, jeśli przypadkowo wybrałeś swoją poprawioną wersję jako oryginalny dokument, powiedzmy. Po drugie, kliknięcie ikony karetki daje całą masę nowych opcji, co do porównania i jak.

Ikona karetki

Jeśli więc nie musisz na przykład porównywać nagłówków i stopek, zmian wielkości liter lub białych znaków, możesz wyłączyć te pola wyboru. Jak widać, domyślnie Word utworzy nowy dokument do porównania, więc gdy będziesz gotowy, aby to sprawdzić, kliknij "OK" w tym oknie, aby go wyświetlić.

Ostateczny porównany dokument

Ta funkcja nie jest idealna, a jeśli nie wiesz, jak czytać śledzone zmiany w dokumentach programu Word, przeglądanie nowego pliku może być na początku wyzwaniem. Ale tak jest, o wiele lepiej niż czytanie obu dokumentów obok siebie, aby znaleźć zmiany! W przeszłości robiłem korekty i to brzmi jak mój osobisty koszmar. Wraz z koniecznością wygłoszenia przemówienia przed tłumem. Albo przelatywać przez turbulencje. Albo wygłasza przemówienie podczas lotu przez turbulencje.

Um, na tym poprzestanę. To może chwilę potrwać.

Jak porównywać dokumenty Word na komputerze Mac