Jak konwertować pliki obrazów z HEIC na PNG?

Format HEIC jest świetny, ponieważ pozwala robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które nie zajmują zbyt dużo miejsca na iPhonie lub iCloud. Ale jeśli chodzi o kompatybilność i zarządzanie plikami, HEIC nie jest tak szeroko obsługiwany jak PNG lub JPG.

Jak konwertować pliki obrazów z HEIC na PNG?

W żadnym wypadku nie jest to przełom, ponieważ możesz łatwo przekonwertować obrazy. Poniższe sekcje zawierają szczegółowy przewodnik dotyczący przeprowadzania konwersji na różnych urządzeniach. Dodatkowo na końcu znajduje się sekcja FAQ, która zawiera dodatkowe informacje.

Na Macu

Dla użytkowników komputerów Mac najłatwiejszym sposobem konwersji plików HEIC na PNG jest aplikacja podglądu. Oto, co musisz zrobić.

Krok 1

Otwórz swoje obrazy HEIC w podglądzie, a następnie kliknij Plik na pasku menu u góry ekranu.

jak przekonwertować pliki graficzne z heic

Kliknij menu rozwijane Format i wybierz PNG.

Krok 2

Wybierz folder docelowy obok Gdzie i kliknij Zapisz, aby zakończyć akcję.

Ważne notatki:

Podczas konwersji z HEIC do PNG nie możesz ustawić jakości zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli jednak konwertujesz na JPG, dostępny jest suwak Jakość. Domyślnie macOS ustawia to na około 80% i możesz przeciągnąć go do końca w prawo, aby uzyskać najlepszą jakość.

Aplikacja Preview umożliwia również konwersje wsadowe plików HEIC. Przejdź do Findera, zlokalizuj pliki HEIC, których chcesz użyć, i wybierz je wszystkie. Następnie możesz przeciągnąć i upuścić obrazy do podglądu lub kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać "Otwórz za pomocą" i wybrać Podgląd.

konwertować pliki graficzne z heic na png

Następnie kroki są takie, jak opisano wcześniej. Kliknij menu Plik na pasku, wybierz Eksportuj wybrane obrazy i ustaw żądane miejsce docelowe i format pliku.

z heic na png jak przekonwertować obraz

Nie zapomnij zaznaczyć wszystkich obrazów w podglądzie – możesz to zrobić, naciskając Cmd + A. W przeciwnym razie konwertujesz tylko pierwszy obraz, który pojawi się na liście.

Dodatkowa wskazówka

Jeśli chcesz, możesz także zmienić rozmiar obrazów HEIC podczas konwertowania ich do formatu PNG. Przed kliknięciem menu Plik wybierz zbiorczo zdjęcia w podglądzie i kliknij Narzędzia na pasku menu.

od heic do png jak to zrobić

W menu rozwijanym Narzędzia wybierz opcję Dopasuj rozmiar i wprowadź żądane wartości dla obrazów. Po zakończeniu naciśnij OK i wróć do menu Plik, aby dokonać konwersji.

Cały proces jest dość szybki, ale spodziewaj się poczekać trochę dłużej, jeśli zmieniasz również rozmiar obrazów. Zależy to również od liczby konwertowanych obrazów i rozmiaru pliku HEIC.

Na urządzeniu z systemem Windows 10

Dla użytkowników systemu Windows proces jest nieco trudniejszy. Najpierw musisz upewnić się, że Twój komputer rozpoznaje pliki HEIC lub nie możesz ich wyświetlić ani manipulować. Jest na to kilka sposobów. Możesz zainstalować kodeki zalecane przez firmę Microsoft, użyć konwertera TechJunkie Tools lub użyć rozszerzeń obrazów HEIF.

Ten ostatni jest darmowym narzędziem dostępnym w Microsoft Store. Niemniej jednak należy podkreślić, że ani kodeki, ani narzędzie nie pozwalają na konwersję obrazów.

Narzędzia TechJunkie nie wymagają danych logowania ani pobierania. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć stronę w ulubionej przeglądarce internetowej, kliknąć HEIC do PNG, a następnie przeciągnij i upuść obraz HEIC.

Aby dokonać konwersji, potrzebujesz narzędzia innej firmy lub narzędzia internetowego. Na potrzeby tego artykułu udostępnimy krótki przewodnik po iMobile HEIC Converter. Dzieje się tak, ponieważ narzędzie jest bezpieczne, łatwe w użyciu, bezpłatne. Dodatkowo istnieje wersja komputerowa, jeśli potrzebujesz znacznie szybszych konwersji.

z heic na png jak konwertować pliki

W każdym razie, oto, co musisz zrobić.

Krok 1

Przejdź do witryny iMobile HEIC Converter i wybierz obrazy, które chcesz przekonwertować. Możesz "Kliknij, aby wybrać" pliki z dysku lokalnego lub przeciągnij i upuść je do interfejsu internetowego.

od heic do plików graficznych png, jak konwertować

Krok 2

Teraz wybierz żądany format i jakość obrazu z wyznaczonych pól. A konwersja powinna rozpocząć się automatycznie.

od heic do plików graficznych png, jak to zrobić

To na uboczu; kliknij przycisk Pobierz i wybierz miejsce docelowe, aby zapisać obrazy. Oprócz PNG to oprogramowanie online umożliwia również konwersję do formatu JPEG, JPG i GIF.

Bezpośrednio na iPhonie

Co zaskakujące, musisz użyć oprogramowania innej firmy, aby przekonwertować HEIC na PNG na swoim iPhonie. Tym razem przyjrzymy się aplikacji Skróty i sposobom jej użycia, aby wykonać wymagane działanie.

jak przekonwertować pliki graficzne heic do png

Krok 1

Pobierz i zainstaluj aplikację na swoim iPhonie i przejdź do Moich skrótów po uruchomieniu aplikacji. U dołu menu zobaczysz miniaturę "Utwórz skróty".

pliki z heic na png jak konwertować obrazy

Krok 2

W oknie Nowy skrót zobaczysz pasek "Wyszukaj aplikacje i akcje" u dołu okna.

pliki z heic do png jak konwertować

Kliknij na niego i przejdź do dodawania aplikacji i akcji w podanej kolejności.

  1. Wybierz zdjęcia
  2. Konwertuj obraz
  3. Zapisz w albumie zdjęć

Krok 3

Teraz musisz wprowadzić pewne zmiany, aby ustawić konwersję z HEIC na PNG. Stuknij w akcję Wybierz zdjęcia i przełącz przycisk Wybierz wiele.

Obok Konwertuj przełącz wyjście JPEG na PNG, a następnie wybierz miejsce docelowe obok Zapisz przekonwertowane obrazy. Na przykład możesz nazwać plik PNGConverted i zapisać tam obrazy.

Na koniec musisz nazwać skrót i nacisnąć „Gotowe‘, aby sfinalizować działania.

Jak korzystać z tego skrótu

Możesz uzyskać dostęp do skrótu za pośrednictwem aplikacji lub krzyknąć „Hej Siri + nazwa skrótu”. Tak czy inaczej, uzyskasz dostęp do swoich zdjęć, aby wybrać obrazy do konwersji. Dotknij każdego z nich i naciśnij Gotowe, aby zakończyć akcję.

z heic na png jak konwertować pliki graficzne

Zajmuje to trochę czasu, ale aplikacja Skróty pokazuje pasek postępu po zakończeniu konwersji.

Z sieci

Potrzebujesz od czasu do czasu nawracać? Najlepszym rozwiązaniem może być użycie klienta internetowego. Witryny warte Twojej uwagi to CloudConvert, Convertio i HEIC2PNG. Ale oczywiście to tylko kilka przykładów i możesz użyć dowolnego innego oprogramowania online, jeśli działa lepiej.

pliki od heic do png jak to zrobić

Ważne jest to, że konwerter online nie prosi o udostępnianie żadnych informacji. Te aplikacje internetowe powinny działać bez logowania lub potwierdzania tożsamości.

Poza tym powinny umożliwiać łatwe przesyłanie i pobieranie obrazów bez żadnych czynności pośrednich. Mówiąc dokładniej, przesyłasz obrazy, naciskasz Konwertuj (lub oprogramowanie robi to automatycznie), a następnie klikasz Pobierz, aby uzyskać obrazy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Konwersja HEIC do PNG nie wymaga znajomości technologii, a do wyboru jest wiele metod. Jednak w przeciwieństwie do konwersji HEIC do JPG, PNG ma więcej ograniczeń.

Może to wymagać podjęcia dalszych działań lub skorzystania z aplikacji innych firm. Jednak może się to zmienić wraz z jedną z przyszłych aktualizacji iOS.

Czy mogę automatycznie zapisywać obrazy jako PNG zamiast HEIC?

Szybka odpowiedź brzmi: nie, nie możesz. Istnieje sztuczka iPhone'a, która pozwala zmienić ustawienia aparatu i zdjęć, ale nie zapewni to plików PNG. Formaty, które możesz zautomatyzować, obejmują tylko JPG i HEIC.

pliki graficzne od heic do png jak obrazy

Z drugiej strony możesz eksportować pliki HEIC jako PNG, ale to nie to samo, co automatyczne zapisywanie jako PNG. A nawet jeśli korzystasz z oprogramowania innej firmy, musisz poinformować aplikację, które obrazy mają zostać przekonwertowane.

Tak czy inaczej automatyczne konwersje na urządzeniach z systemem iOS i macOS wymagają uprawnień administracyjnych, aby uzyskać dostęp do natywnych aplikacji Apple. W chwili pisania tego tekstu są one dostępne dla programistów Apple i kilku firm zewnętrznych.

Dlatego problem ten można rozwiązać tylko za pomocą dużej aktualizacji oprogramowania.

Dlaczego iPhone'y używają typu pliku HEIC?

Głównym powodem, dla którego Apple wybrał format HEIC, jest równowaga między rozmiarem i jakością obrazu. Oznacza to, że protokoły kompresji HEIC umożliwiają wykonywanie wysokiej jakości obrazów o wysokiej rozdzielczości, które nie zajmują dużo miejsca. A korzyści są wielorakie.

konwertuj pliki graficzne z heic na png

Po pierwsze, prawdopodobnie nie wykorzystasz całej pamięci na iPhonie po zaledwie kilku dniach beztroskiego pstrykania. Wówczas przesyłanie obrazów, zwłaszcza za pośrednictwem protokołów bezprzewodowych, jest znacznie szybsze. Umożliwia to również przechowywanie lub tworzenie kopii zapasowych większej liczby obrazów na koncie iCloud bez kupowania dodatkowego miejsca.

Oczywiście format HEIC nie jest idealny, ale jest stosunkowo nowy. Z czasem można oczekiwać, że konwersje HEIC staną się natywną opcją dla wszystkich systemów operacyjnych. I do tego czasu musisz znaleźć oprogramowanie innych firm, które będzie dla Ciebie odpowiednie.

Czy konwertery innych firm są bezpieczne?

Jeśli wiesz, czego szukać, konwertery innych firm są całkowicie bezpieczne. Jak wspomniano, jeśli wybierzesz klienta internetowego do przeprowadzenia konwersji, ważne jest, aby nie udostępniać swoich danych uwierzytelniających witrynie.

Ponadto przesyłasz obrazy na serwery innych firm i nie powinny one przechowywać Twoich obrazów po ich pobraniu. Sytuacja jest podobna do aplikacji, które instalujesz na komputerze lub smartfonie, z wyjątkiem tego, że musisz udostępnić swoje dane uwierzytelniające.

Ale niezależnie od tego konwersja powinna odbywać się lokalnie na komputerze lub smartfonie. A programista aplikacji nie powinien mieć dostępu do Twoich obrazów ani przechowywać ich na swoich serwerach.

pliki graficzne od heic do png

Nawrócenie tutaj, nawrócenie tam, nawrócenie wszędzie

Pomimo ograniczeń format HEIC jest po to, aby Twoje robienie zdjęć i zarządzanie nimi było szybsze i wydajniejsze. Obecnie jest więcej niż wystarczające wsparcie, aby przekonwertować HEIC na dowolny inny format, którego potrzebujesz. I miejmy nadzieję, że Apple wkrótce wprowadzi natywny konwerter, aby jeszcze bardziej ułatwić.

Jaki jest twój ulubiony format obrazu? Jak często musisz konwertować obrazy do formatu PNG lub innego formatu? Opowiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w sekcji komentarzy poniżej.