Jak przekonwertować plik PDF do programu PowerPoint

Czy musisz przekonwertować dokument PDF na prezentację PowerPoint? Można to zrobić na kilka sposobów. Jeden jest stosunkowo darmowy i bezbolesny. Drugi może być również bezbolesny, ale nie jest darmowy.

Jak przekonwertować plik PDF do programu PowerPoint

Sprawdź swoje opcje poniżej, aby zobaczyć, który z nich działa dla Ciebie.

Konwersja z PDF do PPT z Adobe (PAID) w Windows 10

Jeśli często pracujesz z plikami PDF, być może masz już pełną wersję oprogramowania Adobe. Jeśli tak, masz szczęście, ponieważ konwersja pliku PDF będzie stosunkowo łatwa.

 1. Otwórz plik PDF w programie Acrobat.
 2. Wybierać "Eksportować do" z prawego panelu narzędzi.
 3. Pod nagłówkiem „Konwertuj na” wybierz "Microsoft PowerPoint" i kliknij "Konwertować" przycisk.
 4. Nazwij swój plik i zapisz go.

Jeśli planujesz regularne konwertowanie plików PDF do programu PowerPoint, zakup oprogramowania może być dla Ciebie wygodny. Jeśli jednak masz ograniczony budżet lub rzadko konwertujesz tego typu pliki, dostępne są inne opcje.

Konwertowanie pliku PDF do programu PowerPoint za pomocą oprogramowania konwertera online (BEZPŁATNIE) w systemie Windows 10

W Internecie dostępnych jest kilka aplikacji do konwersji. Jeśli rzadko konwertujesz do programu PowerPoint, może to być realne rozwiązanie. Strony internetowe, takie jak Smallpdf, oferują bezpłatną konwersję online. Niektóre konwertery PDF oferują ograniczoną liczbę konwersji podczas korzystania z bezpłatnej opcji, takiej jak Smallpdf, która pozwala na maksymalnie dwie konwersje dziennie.

Jeśli wykonasz szybkie wyszukiwanie w przeglądarce internetowej, otrzymasz wiele wyników. Wybierz usługę konwersji plików PDF online, która jest bezpłatna i bezpieczna. Ponadto możesz znaleźć takie, które oferują również przesyłanie z pamięci w chmurze.

Pamiętaj, aby sprawdzić ograniczenia i ograniczenia rozmiaru pliku. Różnią się one w zależności od witryny. Chcesz mieć pewność, że możesz przekonwertować wszystko, czego potrzebujesz, bez przeskakiwania do różnych programów w połowie.

Możesz wybrać dowolny konwerter, który Ci odpowiada. Wszystkie konwertery pdf działają ogólnie w ten sam sposób. Najpierw wybierasz pliki PDF, które chcesz przesłać, i wybierasz przycisk „Konwertuj” lub jego odpowiednik.

Notatka : Niektóre bezpłatne aplikacje do konwersji plików PDF mogą dodawać znak wodny, ale jest to mniej powszechne.

Oto jak przekonwertować plik PDF na PPT za pomocą Małypdf.

 1. Iść do „//smallpdf.com/pdf-to-ppt.”

 2. Kliknij "Wybierz pliki" lub użyj przeciągania i upuszczania. Możesz także kliknąć strzałkę w dół po prawej stronie i wybrać źródło pliku (Dropbox, Dysk, komputer itp.).

 3. Smallpdf konwertuje plik i wyświetla stan po zakończeniu.

 4. Kliknij "Ściągnij" lub wybierz inną lokalizację, klikając strzałkę w dół po prawej stronie.

Chcesz przekonwertować więcej niż dwa pliki PDF? Wiele konwerterów online umożliwia konwersję wielu stron jednocześnie bez wpływu na integralność oryginalnego pliku PDF. Wypróbuj SimplyPDF lub skorzystaj z Adobe Free PDF to PPT Online Converter, aby pobrać tylko swój plik.

Istnieją również inne alternatywy, jeśli chcesz dołączyć dokumenty PDF do swojej prezentacji. Mogą być bardziej czasochłonne niż użycie konwertera, ale przydają się do innych zastosowań.

Konwertuj pliki PDF na obrazy i wstawiaj je do programu PowerPoint

Jedną z opcji jest konwersja plików PDF na formaty JPG lub PNG. Ta opcja obejmuje również konwersję, ale możesz również użyć obrazów do innych aplikacji.

Na przykład, jeśli chcesz wstawić te same dokumenty PDF do raportu programu Word, łatwiej to zrobić, jeśli pliki zostaną wcześniej przekonwertowane na obrazy.

Konwertowanie plików PDF na obrazy w pierwszej kolejności pozwala również wybrać strony, które chcesz umieścić w prezentacji. Konwertery online zazwyczaj konwertują dokument wielostronicowy w jednej partii. Dlatego, jeśli zamierzasz wybrać poszczególne strony z pliku PDF, musisz ręcznie usunąć je z programu PowerPoint, chyba że przekonwertujesz wybrane strony na obrazy.

Dodanie plików PDF jako obrazów daje również możliwość formatowania i zmiany rozmiaru całego pliku tak, jak zwykłego obrazu.

Jeśli chcesz ponownie sformatować pliki PDF utworzone w programie PowerPoint, musisz obsługiwać każdy element osobno. Ale używanie obrazów ma znaczną przewagę — będziesz mógł je edytować.

Konwersja z PDF do PowerPointa na macOS

Użytkownicy komputerów Mac mają podobne opcje konwersji jak użytkownicy systemu Windows. Internetowe narzędzia do konwersji plików PDF działają na każdym systemie operacyjnym, który zawiera przeglądarkę. Niektórzy zewnętrzni dostawcy oprogramowania są za darmo, podczas gdy inni pobierają opłatę — brzmi jak wierszyk dr Seussa. Mac ma również wbudowane narzędzia do konwersji plików PDF do programu PowerPoint. Możesz nawet użyć pełnej wersji Adobe, aby szybko i łatwo konwertować pliki, ale znowu jest to opcja płatna. Oto, co możesz zrobić na komputerze Mac, aby przekonwertować plik PDF na PPT.

Opcja nr 1: Użyj Mac PDF do konwerterów online PPT

Jak wspomniano, konwertery PDF online działają na dowolnym systemie operacyjnym za pomocą kompatybilnej przeglądarki internetowej. Jeśli korzystasz z smallPDF, wykonaj powyższe kroki zgodnie z instrukcjami dla systemu Windows 10. W przypadku innych darmowych i płatnych konwerterów plików PDF na PPT, wyszukaj je i znajdź taki, który odpowiada Twoim potrzebom.

Opcja nr 2: Użyj podglądu macOS, aby przekonwertować plik PDF na PPT

Podgląd Maca otwiera pliki PDF natywnie, więc świetnie sprawdza się podczas konwersji plików PDF na PPT. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz plik PDF za pomocą "Znalazca" i otworzy się automatycznie za "Zapowiedź."
 2. Kliknij „Plik -> Eksportuj”
 3. Nazwij swój plik.
 4. Poprawić "Format,""Jakość," oraz "Rezolucja" w razie potrzeby.
 5. Kliknij "Zapisać."

Notatka: Jeśli potrzebujesz tylko tekstu z plików PDF, zaznacz go w podglądzie, a następnie wklej do prezentacji PowerPoint, aby zaoszczędzić czas.

Opcja nr 3: Użyj konwertera PDF na PowerPoint w Mac App Store

PDF to PowerPoint Converter firmy 科 姚 (Branch Yao) to aplikacja, która wykonuje całą pracę za Ciebie, w tym konwersję obrazów i tekstu. Aplikacja jest teraz bezpłatna, ale może wymagać opłaty za inne formaty konwersji, takie jak Word, Excel i EPUB.

 1. Otwórz Mac App Store.
 2. Wyszukaj „Konwerter PDF na PowerPoint”
 3. Zainstaluj aplikację.
 4. Uruchom konwerter plików PDF na PowerPoint i ciesz się!

Alternatywy konwersji PDF dla macOS

Wklej obrazy z pliku PDF do PPT za pomocą narzędzi Snap i edycji w systemie Mac

Jeśli masz komputer Mac, możesz tworzyć obrazy plików PDF do wykorzystania w programie PowerPoint jako alternatywę dla zbiorczej konwersji pliku PDF na PPT. Chociaż ten proces może nie być tak optymalny jak konwersja PDF, działa idealnie w przypadku potrzeb jednej strony lub części dokumentu PDF.

 1. Otwórz żądany plik PDF w programie Adobe Acrobat Reader.
 2. Przejdź do "Narzędzia" menu i wybierz "Migawka."
 3. Przytnij sekcję PDF, której chcesz użyć, a zostanie ona automatycznie skopiowana do schowka.
 4. Wklej skopiowaną zawartość PDF do slajdu PowerPoint.

Wniosek

Jak widać, istnieje wiele opcji do wyboru, gdy trzeba przekonwertować plik PDF na prezentację PowerPoint, niezależnie od tego, czy używasz systemu MacOS, Windows, czy nawet Linux. Jeśli jesteś guru PowerPointa, który musi regularnie dokonywać konwersji, najlepszą opcją jest zainwestowanie w płatny program konwertujący.

Płatne programy są niezawodne i bezpieczniejsze niż przesyłanie plików na serwer. Jeśli jednak rzadko korzystasz z konwerterów lub nie masz na nie budżetu, najlepszym wyborem będą bezpłatne internetowe opcje PDF na PPT.

Wreszcie, nie musisz w ogóle konwertować całego pliku PDF do programu PowerPoint, jeśli potrzebujesz tylko wybranej jego części lub określonej strony. Pamiętaj, że najpierw konwertowanie plików PDF na pliki graficzne jest zawsze opcją drugorzędną, która może działać w Twojej konkretnej sytuacji.