Jak stworzyć bumerang do posta lub historii na Instagramie?

Istnieje wiele ciekawych sposobów dzielenia się swoimi historiami i doświadczeniami ze swoimi obserwatorami na Instagramie. Funkcja Boomerang to jeden z najpopularniejszych sposobów na urozmaicenie filmów na Instagramie i uczynienie ich bardziej niezapomnianymi.

Jak stworzyć bumerang do posta lub historii na Instagramie?

W tym artykule dowiesz się, jak wzbogacić swoją historię na Instagramie o bumerangi.

Co to jest bumerang?

Boomerang to funkcja wideo, która pozwala użytkownikom nagrywać bardzo krótkie filmy. Najpierw Boomerang wykonuje serię szybkich ujęć, a następnie komponuje je w wideo. Użytkownicy mogą wysyłać swoje filmy Boomerang do znajomych na Instagramie lub publikować je w swoich Stories.

Jak zrobić bumerang

Tworzenie filmu Boomerang jest bardzo łatwe i przyjemne. Oto, co musisz zrobić.

 1. Otwórz aplikację Instagram.
 2. Stuknij w „+” w prawym górnym rogu.

 3. Przewiń do „Historia” na dole strony.

 4. Stuknij ikonę „Boomerang” w menu po lewej stronie.

 5. Wybierz, aby przesłać zdjęcia lub użyj przycisku nagrywania pośrodku, aby nagrać nową zawartość.

 6. Kiedy Boomerang się skończy, pozwoli ci wykonać podstawową edycję. Możesz rysować, pisać tekst i włączać lub wyłączać dźwięk. Ikony dźwięku, rysowania i tekstu znajdują się w prawym górnym rogu ekranu. Po wprowadzeniu tekstu lub narysowaniu formularza możesz je edytować przed opublikowaniem historii Boomerang.

 7. Kliknij „Dalej” i wybierz, gdzie chcesz opublikować lub wysłać swój Boomerang.
 8. Bumerang pojawi się wtedy w twojej historii.

Jak dodać muzykę do Boomerangu?

Od wersji 51 na Instagramie (opublikowanej 28 czerwca 2018 r.) aplikacja pozwala urozmaicić swoje filmy i zdjęcia muzyką. Oznacza to, że możesz również dodawać muzykę do swoich bumerangów. Oto przewodnik krok po kroku dotyczący dodawania muzyki do bumerangów. Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz najnowszą wersję Instagrama. Pomijając to, przejdźmy do dodawania muzyki.

 1. Otwórz aplikację Instagram.
 2. Znajdź film Boomerang, do którego chcesz dodać muzykę, i wybierz go.
 3. Stuknij w naklejkę „Muzyka”. Znajduje się w tacce na naklejki.
 4. Przeglądaj dostępne utwory i wybierz ten, który chcesz dodać do filmu. Kategorie obejmują Nastroje, Popularne i Gatunki. Wybierz kategorię i wybierz piosenkę. Wszystkie utwory z listy są dostępne na Instagramie, więc nie będziesz musiał logować się do aplikacji muzycznej.
 5. Przewijaj i przewijaj do przodu, aż znajdziesz właściwą część utworu i ją wybierzesz.
 6. Opublikuj wideo w swojej historii, wyślij je znajomemu lub zapisz na swoim urządzeniu.

Ustawienia bumerangu

Boomerang pozwala dostosować swoje wrażenia za pomocą wielu ustawień. Jednak dostęp do ustawień nie jest możliwy przez Instagram. W tym celu będziesz musiał uruchomić aplikację Boomerang. Niestety te ustawienia są obecnie dostępne tylko dla użytkowników iPhone'a. Aby uzyskać dostęp do ustawień, otwórz aplikację Boomerang i dotknij ekranu cztery razy czterema palcami. Niektóre z najważniejszych ustawień to:

 1. Aby uzyskać mniejszy rozmiar pliku, wybierz 720p. Jeśli chcesz najwyższej jakości, wybierz 1080p.
 2. To ustawienie określa, w jaki sposób będą odtwarzane Twoje bumerangi. Możesz wybrać jeden z czterech trybów odtwarzania: do przodu, do tyłu, do przodu i do tyłu oraz do przodu i do tyłu z pauzą.
 3. Liczba klatek. Możesz wybrać od 3 do 10. Określa to, ile zdjęć będzie składać się na bumerang.
 4. Szybkość klatek przechwytywania. Określa, jak szybko aplikacja wykona zdjęcia. Możesz wybrać od 1 do 20.
 5. Szybkość odtwarzania klatek. To ustawienie określa, jak szybko będzie odtwarzany bumerang. Ponownie aplikacja pozwala ustawić stawkę w dowolnym miejscu od 1 do 20.
 6. Powtórzenia pętli. Jak sama nazwa wskazuje, to ustawienie pozwala wybrać, ile razy bumerang powtórzy się, zanim się zatrzyma. Możesz wybrać od 1 do 10.
 7. Domyślna pozycja kamery. Możesz wybierać między przednim i tylnym aparatem.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę Boomerang nagrać wideo z mojego aparatu?

Absolutnie! Po wybraniu ikony bumerangu po lewej stronie Instagrama, dotknij ikony „Prześlij” w lewym dolnym rogu. Natychmiast zostaniesz przeniesiony do rolki aparatu.

Wybierz wideo, które chcesz przekształcić w bumerang. Pamiętaj tylko, że ze względu na ograniczenia czasowe nie będziesz w stanie użyć długiego filmu.

Czy mogę sprawić, by moja historia Boomeranga stała się trwała?

Tak! Historie na Instagramie trwają tylko 24 godziny. Oznacza to, że Twoi znajomi będą mogli cieszyć się nimi tylko przez krótki czas. Czasami jest to świetne, innym razem chcesz zachować swoje dzieło dla znajomych i obserwatorów, aby mogli je oglądać przez wiele lat.

Jeśli chcesz, aby Twoja historia stała się trwała, musisz ją wyróżnić. Po opublikowaniu swojej historii możesz dodać ją do swoich najważniejszych informacji, które pozostaną w Twoim profilu, dopóki nie zdecydujesz się jej usunąć.

Jeśli Twoja historia już zniknęła, sprawdź folder Archiwum na Instagramie. Twój bumerang może tam być.

Końcowe przemyślenia

Dzięki krótkim i zabawnym filmom stworzonym przez Boomerang Twoje historie na Instagramie już nigdy nie będą wyglądać tak samo. Strzelaj, edytuj, publikuj i zmieniaj ustawienia Boomerangu, aby znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie i Twoich obserwatorów. Co najważniejsze, nie zapomnij o dobrej zabawie po drodze.