Jak automatycznie odtwarzać dźwięk w programie PowerPoint

Muzyka czyni wszystko lepszym, a prezentacje PowerPoint – oczywiście w zależności od okazji i celu – nie są wyjątkiem.

Jak automatycznie odtwarzać dźwięk w programie PowerPoint

Jeśli wcześniej korzystałeś z programu PowerPoint, prawdopodobnie już wiesz, że możesz wstawiać do prezentacji utwory, efekty dźwiękowe i inne pliki audio. Ale czy wiesz, że możesz zaprogramować ten dźwięk, aby odtwarzał się automatycznie, zamiast uruchamiać go ręcznie?

W zależności od preferencji możesz rozpocząć odtwarzanie dźwięku natychmiast od pierwszego slajdu lub opóźnić go do momentu pojawienia się określonego slajdu.

W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić obie te rzeczy.

Jak uzyskać automatyczne odtwarzanie dźwięku w programie PowerPoint?

Automatyczne odtwarzanie dźwięku w programie PowerPoint jest dość łatwe do skonfigurowania i w zależności od potrzeb można je dostosować, aby lepiej pasowały do ​​​​prezentacji.

Poniżej przyjrzymy się, jak skonfigurować go do odtwarzania dźwięku od początku, tylko dla określonych slajdów i na wielu slajdach.

Odtwarzanie dźwięku od początku

Jeśli chcesz odtworzyć plik audio od samego początku prezentacji, proces jest bardzo prosty.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Przejdź do pierwszego slajdu prezentacji i kliknij Dźwięk w widoku normalnym.

 2. Kliknij na Odtwarzanie nagranego dźwięku zakładka w Narzędzia audio Sekcja.

 3. Pod Opcje dźwięku, otwórz menu rozwijane obok Początek i wybierz Automatycznie. Jeśli używasz nowszej wersji programu PowerPoint (2016 i nowszej), możesz również wybrać opcję oznaczoną W sekwencji kliknięć z rozwijanego menu, aby osiągnąć ten sam efekt.

Po skonfigurowaniu upewnij się, że wszystko jest tak, jak powinno. Aby wyświetlić podgląd prezentacji (i przetestować dźwięk), kliknij kartę Pokaz slajdów, a następnie wybierz „Od początku”.

Odtwarzanie dźwięku z określonego slajdu

Jeśli chcesz odtwarzać dźwięk z określonego slajdu i/lub z predefiniowanym opóźnieniem, proces jest nieco bardziej skomplikowany. Oto jak to zrobić:

 1. Podobnie jak w poprzedniej sekcji, przejdź do slajdu, podczas którego chcesz rozpocząć odtwarzanie dźwięku, i kliknij Dźwięk w widoku normalnym.

 2. Kliknij na Animacje tab, a następnie włącz Dodaj animację.

 3. W sekcji multimediów wybierz Bawić się, pierwsza opcja po lewej stronie.

 4. Kliknij na Okienko animacji obok przycisku Dodaj animację.

 5. W okienku animacji zorganizuj elementy, tak aby plik audio był pierwszy na liście.

 6. Kliknij strzałkę w dół obok pliku audio i wybierz Opcje efektów… z menu rozwijanego.

 7. W zakładce Efekt wybierz Od początku w opcji Rozpocznij grę. Będąc na tej samej karcie, w opcji Zatrzymaj grę, wybierz Po bieżącym slajdzie.

 8. Teraz kliknij wyczucie czasu patka. Obok słowa Start zobaczysz menu rozwijane. Kliknij na niego i wybierz opcję oznaczoną Z poprzednim.

 9. Jeśli nie chcesz, aby dźwięk rozpoczynał się zaraz po załadowaniu slajdu, możesz ustawić niestandardowe opóźnienie w wyznaczonym polu. Po prostu dodaj liczbę sekund, które chcesz upłynąć, zanim rozpocznie się dźwięk. Jeśli nie chcesz opóźniać dźwięku, pozostaw to pole puste i przejdź do następnego kroku.

 10. Na koniec kliknij ok aby potwierdzić zmiany.

Ponownie kliknij kartę Pokaz slajdów, a następnie wybierz „Od początku”, aby wyświetlić podgląd prezentacji i sprawdzić, czy dźwięk rozpocznie się od wybranego slajdu.

Odtwarzanie dźwięku na wielu slajdach

Jeśli wygłaszasz długi wykład i chcesz po prostu odtwarzać w tle losową, nie rozpraszającą uwagę muzykę, możesz także włączyć ją do prezentacji i ustawić tak, aby była odtwarzana na wielu slajdach.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do Wstawić zakładka, kliknij Audio, a następnie wybierz Dźwięk na moim komputerze. Jeśli korzystasz z pakietu Office 2010 lub starszej wersji, opcja będzie oznaczona Dźwięk z pliku.

 2. Przeglądaj swój komputer w poszukiwaniu pliku, który chcesz odtworzyć. Po znalezieniu kliknij dwukrotnie lub wybierz, a następnie kliknij Wstawić.

 3. Pod Narzędzia audio, kliknij na zakładkę Odtwarzanie i wybierz opcję Graj w tle. W starszych wersjach programu PowerPoint należy kliknąć pole rozwijane obok Początek opcję i wybierz Graj na slajdach z listy. W obu wersjach plik rozpocznie się automatycznie zaraz po rozpoczęciu pokazu slajdów.

Jeśli wybrany dźwięk jest zbyt krótki, aby pokryć czas trwania całej prezentacji, możesz przetestować prezentację, ustalić czas i wstawić więcej plików audio na innych slajdach, aby nie było przerw w wyciszeniu.

Możesz także użyć bezpłatnych narzędzi do edycji audio, takich jak Audacity lub Free Audio Editor, aby połączyć dwa lub więcej plików audio w jeden, zapewniając w ten sposób odtwarzanie dźwięku tak długo, jak to konieczne.

Zapisywanie plików audio

Jeśli zapisujesz prezentację na dysku flash, upewnij się, że pliki audio i prezentacja znajdują się w tym samym folderze. W przeciwnym razie PowerPoint nie będzie w stanie zlokalizować wstawionych plików, w wyniku czego prezentacja będzie wyciszona.

Jedyną rzeczą do zrobienia w takich sytuacjach byłaby edycja ścieżki każdego pliku audio w prezentacji, co jest bardzo czasochłonne i dlatego najlepiej unikać.

Końcowe przemyślenia

Program Microsoft PowerPoint jest niezwykle elastyczny i pozwala dostosować prezentację za pomocą wielu przydatnych narzędzi i funkcji.

Wykonując czynności opisane powyżej, możesz łatwo skonfigurować dźwięk do automatycznego odtwarzania w programie PowerPoint.