AirPods gra tylko jednym uchem – jak to naprawić

AirPods szybko stały się jednymi z najpopularniejszych słuchawek na świecie dzięki niezawodnej, prostej i wygodnej konstrukcji. Jednak, podobnie jak inne słuchawki, AirPods mogą mieć pewne problemy.

AirPods odtwarzają tylko jednym uchem — jak to naprawić

Jednym z typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników AirPods jest to, że ich dźwięk jest odtwarzany tylko w jednym uchu. Może to oczywiście być bardzo irytujące — zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę koszt tych bezprzewodowych słuchawek.

Słyszenie dźwięku tylko jednym uchem jest prawdopodobnie gorsze niż niesłyszenie go w ogóle. Brzmi głupio, ale jeśli tego doświadczyłeś, wiesz, o czym mówimy. Może to być bardzo dezorientujące, zwłaszcza jeśli lubisz gry wideo.

Na szczęście są jednak kroki, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem i przywrócić AirPods do działania. Ten artykuł jest tutaj, aby pomóc Ci naprawić słuchawki AirPods grające tylko jednym uchem.

Zacznijmy.

Jak naprawić odtwarzanie AirPods tylko jednym uchem?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje AirPods mogą grać tylko w jednym uszach, a w zależności od przyczyny problemu rozwiązanie będzie inne.

Może to być spowodowane problemami z oprogramowaniem, problemami z połączeniem Bluetooth, a nawet problemem z baterią. W każdym razie przyjrzymy się kilku najczęstszym przyczynom i sposobom ich naprawy.

Rozwiązania są przed nami, więc śledź je uważnie.

Jak naprawić odtwarzanie AirPods tylko jednym uchem?

Sprawdź, czy Twoje AirPods są naładowane

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest to, czy Twoje AirPods są prawidłowo naładowane. Jeden z nich może mieć niski poziom naładowania baterii, co może spowodować jego wyłączenie.

Aby sprawdzić, czy słuchawki AirPods są naładowane, po prostu umieść je w etui ładującym, otwórz pokrywę etui i trzymaj w pobliżu iPhone'a lub iPada. To pokaże procent baterii dla AirPods. Alternatywnie możesz przejść do ustawień Bluetooth dla AirPods na dowolnym urządzeniu Apple i sprawdzić tam baterię.

Jeśli to jest Twój problem, poprawka jest niezwykle prosta i można ją wykonać natychmiast. Po prostu umieść AirPods w etui i naładuj je kablem Lightning.

Po naładowaniu spróbuj zagrać z nimi i sprawdź, czy to rozwiązało problem. Jeśli problem nie ustąpi, a dźwięk jest słyszalny tylko w jednym uchu, wypróbuj następne rozwiązanie.

Wyczyść swoje AirPods

W niektórych przypadkach problemem może być po prostu to, że Twoje AirPods nie są czyste. Upewnij się, że oba AirPods są dokładnie wyczyszczone. Brzmi głupio, ale jeśli są pełne woskowiny, nie będą działać. Albo głośność będzie mniejsza, albo całkowicie przestaną działać.

Użyj wacika, patyczka higienicznego, wilgotnej chusteczki czyszczącej lub delikatnie wyczyść ją szczoteczką o miękkim włosiu. Szoruj, aż znów będą świecić jak nowe. Nie używaj wody, ponieważ możesz je uszkodzić lub zrujnować. Jeśli musisz użyć płynu do czyszczenia Airpodów, użyj minimalnej ilości alkoholu, ponieważ jest on szybkoschnący. Tylko uważaj, aby nie używać zbyt dużo, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie głównych elementów wewnętrznych.

Na koniec wyczyść też etui ładujące! Za pomocą końcówki Q wyczyść obudowę ładującą, w której nieprawidłowo działający AirPod nawiązuje połączenie. Jeśli AirPod nie ładuje się dobrze, nie będzie z niego wydobywał się żaden dźwięk. Wyczyść port i trochę go naładuj.

Teraz załóż je z powrotem i przetestuj. Czy masz dźwięk w obu uszach? Jeśli nie, przejdź do następnego rozwiązania.

Podłącz ponownie swoje AirPods

Często problemy z AirPod są wynikiem słabego połączenia Bluetooth. W rezultacie rozwiązaniem może być po prostu ponowne podłączenie słuchawek AirPods do smartfona.

Być może już ci to przyszło do głowy, ale nadal warto spróbować. Odłączanie AirPods i ponowne ich podłączanie to jedno z tych prostych rozwiązań (takich jak wyłączanie i ponowne włączanie), które działa przez większość czasu. Oto jak możesz to zrobić na swoim iPhonie:

 1. otwarty Ustawienia na Twoim iPhonie.
 2. Wybierać Bluetooth.

 3. Stuknij w „i” obok słuchawek AirPods.

 4. Kliknij Rozłączyć się i potwierdź w wyskakującym okienku.

Ponownie podłącz AirPods do telefonu, wracając do ustawień Bluetooth i dotykając Airpods. Czy oboje teraz pracują? Jeśli nie, istnieją inne rozwiązania.

Wyłącz Bluetooth

Problemy z Bluetooth na twoim urządzeniu mogą powodować nieprawidłowe działanie AirPods. Możesz wyłączyć Bluetooth w ustawieniach Bluetooth. Chociaż istnieje możliwość odłączenia urządzeń Bluetooth w Centrum sterowania, w rzeczywistości nie spowoduje to wyłączenia Bluetooth.

Po całkowitym wyłączeniu Bluetooth odczekaj około minuty, a następnie włącz Bluetooth ponownie. Jeszcze raz sprawdź, czy oba Twoje AirPods działają. Przejdź do następnego kroku, jeśli nie.

Sprawdź swój balans stereo

W smartfonie jest ustawienie balansu stereo. Balans stereo to dystrybucja dźwięku między każdą słuchawką. Lewe i prawe słuchawki muszą być wyważone, aby działały, w przeciwnym razie napotkasz problemy – na przykład posiadanie jednej słuchawki, która przestaje działać.

Oto jak to sprawdzić na iPhonie:

 1. Otworzyć Ustawienia na Twoim telefonie.
 2. Przejdź do Dostępność patka.

 3. Przewiń w dół do Audiowizualny i dotknij go.

 4. Spójrz na litery L oraz r. Przesuń suwak prosto na środku, co da ci idealną równowagę 50-50.

 5. Wyłącz Dźwięk mono opcja, jeśli jest włączona.

Oto jak sprawdzić balans stereo na Macu:

 1. otwarty Preferencje systemu.
 2. Wybierać Dźwięk.

 3. Kliknij Wyjście.

 4. Wybierz swoje AirPods w tym menu.

 5. Umieść suwak dokładnie pośrodku między lewo oraz prawidłowy jeśli jeszcze nie jest.

Jeśli to nie rozwiąże Twojego problemu, czas na ostatni krok.

Sprawdź swoje urządzenie

Może to twoje urządzenie jest winne, a nie AirPods. Aby sprawdzić, czy tak jest, połącz się z inną parą słuchawek Bluetooth i sprawdź, czy napotkasz ten sam problem. Jeśli tak, to wina leży w twoim urządzeniu, a nie w AirPods.

W tym scenariuszu musisz zresetować ustawienia swojego urządzenia. Oto jak to zrobić na swoim iPhonie:

 1. Iść do Ustawienia.
 2. Wybierz Ogólny patka.

 3. Przewiń w dół do Resetowanie

 4. Wybierać Zresetuj wszystkie ustawienia.

Twoje urządzenie zostanie zresetowane do ustawień domyślnych, ale nie martw się, Twoje dane nie zostaną utracone. Ponownie połącz się z AirPods i sprawdź, czy oba działają. Jeśli nie, to czas poszukać profesjonalistów.

Zaktualizuj swój system operacyjny

Jeśli kiedykolwiek czytałeś jeden z naszych wielu artykułów, prawdopodobnie widziałeś już te rekomendacje. Dzieje się tak, ponieważ wiele naszych problemów technicznych jest spowodowanych przez przestarzałe oprogramowanie. Dotyczy to również funkcji łączności Bluetooth, na której opierają się Twoje Airpody, aby działać poprawnie.

Chociaż problemy z oprogramowaniem zwykle dotyczą obu Airpodów, warto wypróbować aktualizację. Oto jak zaktualizować urządzenie Apple:

Zaktualizuj oprogramowanie na iOS

 1. Otwórz Ustawienia na iPhonie i dotknij Ogólny.

 2. Stuknij w Aktualizacja oprogramowania.

 3. Jeśli jest dostępny, dotknij Ściągnij i zainstaluj.

Zaktualizuj oprogramowanie na komputerze Mac

 1. Stuknij ikonę Apple w lewym górnym rogu komputera Mac.

 2. Kliknij Preferencje systemu.

 3. Uzyskiwać Aktualizacja oprogramowania.

 4. Uderzyć Aktualizuj teraz i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zaktualizować system macOS.

Po pomyślnym zakończeniu aktualizacji podłącz Airpody, aby sprawdzić, czy to rozwiązało problem.

Skontaktuj się z Apple Support

W ostateczności należy skontaktować się bezpośrednio z Apple. Wejdź na ich oficjalną stronę internetową i spójrz na sekcję AirPods. Znajdź zakładkę Jakość dźwięku i poszukaj tam rozwiązań. Stamtąd możesz do nich zadzwonić lub skontaktować się z nimi online.

Skontaktuj się z Apple Support

Jeśli żadna z innych opcji nie zadziałała, Apple, miejmy nadzieję, będzie w stanie przeprowadzić Cię przez Twoje problemy.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące Airpodów.

Co mam zrobić, jeśli brakuje jednego z moich AirPods?

Jeśli brakuje tylko jednego z małych pączków, możesz spróbować użyć Find My iPhone, aby go zlokalizować. Aby to zadziałało, musisz znajdować się w zasięgu AirPod i podłączyć go do iPhone'a. Stuknij w swoje AirPods w Find My iPhone i stuknij „Odtwórz dźwięk”. Będzie naprawdę cicho, więc będziesz musiał uważnie słuchać.

Jeśli Twój AirPod jest przegraną przyczyną; możesz kupić zastępczy AirPod od Apple.

Czy moje AirPods będą działać tylko z jednym AirPod?

Tak. Jeśli zgubiłeś jeden lub po prostu nie działa, nadal możesz używać zatyczek do uszu. Niestety, nie będziesz w stanie sparować ich z nowym urządzeniem bez obu strąków w etui.

Ale jeśli jesteś już sparowany, przez jakiś czas powinieneś być w porządku z tylko jednym AirPod.

Skąd mam wiedzieć, czy moje Airpody są nadal objęte gwarancją?

Aby sprawdzić zakres gwarancji Airpods, odwiedź tę witrynę Apple. Będziesz potrzebować numeru seryjnego, który znajduje się na każdym Airpod, ale jest on niewiarygodnie mały i trudny do zobaczenia. Prostszą opcją znalezienia numeru seryjnego Airpodów jest przejście do ustawień Bluetooth na podłączonym urządzeniu (upewnij się, że Airpods są w uchu i są połączone).

Stuknij ikonę „i” po prawej stronie nazwy Airpods, aby odsłonić numer seryjny. Wróć do witryny, do której podaliśmy powyżej, i wprowadź swój numer seryjny.

Problem rozwiązany?

AirPods stały się niezwykle popularne dzięki łatwości użytkowania, niezawodności i prostocie. Chociaż AirPods są ogólnie świetnym produktem, mogą mieć problemy, tak jak każda inna para słuchawek. Problemy, takie jak odtwarzanie dźwięku tylko w jednym uchu, są bardzo częste i bardzo frustrujące.

Mamy nadzieję, że jedno z rozwiązań przedstawionych w tym artykule zadziałało dla Ciebie. Doświadczywszy tego problemu już wcześniej, wiemy, jak bardzo może to być denerwujące. Powiedz nam, co myślisz o tym problemie i rozwiązaniach. Czy byli pomocni? Czekamy na Wasze komentarze!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź niektóre z naszych innych świetnych elementów, takich jak Jak automatycznie przełączać AirPods między urządzeniami.